Gigantyczne opóźnienia pociągów w całej Polsce. Nawet 6 godzin!

15.07.2012 08:05
Na razie rekordowe opóźnienie - 310 min. ma pociąg TLK relacji Zakopane - Gdynia Gł.

Na razie rekordowe opóźnienie - 310 min. ma pociąg TLK relacji Zakopane - Gdynia Gł. (fot. alert24)

Przykra niespodzianka czeka dziś pasażerów korzystających z PKP. W niedzielę rano gigantyczne opóźnienia mają pociągi w całej Polsce. Pociąg z Zakopanego do Gdyni ma 310 minut opóźnienia, a do Moskwy 250 minut. Według naszych informacji przyczyną opóźnień pociągów są sobotnie nawałnice, które przeszły przez trzy województwa.


Tuż po godzinie 5 rano podano, że pociąg TLK planowo odjeżdżający z dworca Warszawa Centralna do Gdyni Głównej o godz. 5.15 ma 270 minut spóźnienia! Podobne komunikaty zaczęto podawać w sprawie innych połączeń. Pociąg "Nosal" do Warszawy Wschodniej ma 230 min opóźnienia; a do Lublina - 130 min. Spóźnienia mają również pociągi, które przyjeżdżają z Polski - przykładowo z Helu - 130 min.

>> TWÓJ POCIĄG SIĘ SPÓŹNIŁ DAJ ZNAĆ NA ALERT24>>

- W kasach biletowych nie potrafiono nam powiedzieć, jaka jest przyczyna opóźnienia - mówi pasażerka, która chciała rano jechać z Warszawy do Trójmiasta. - Jedynie pani kasjerka stwierdziła, że opóźnienie nie powinno się zmniejszyć, a może jedynie być jeszcze wyższe. Pociąg w końcu przyjechał z 375-minutowym opóźnieniem - informuje pasażerka.

Pozrywane sieci trakcyjne

Podobną informację usłyszeli pasażerowie czekający na pociąg relacji Paryż - Moskwa. Tam opóźnienie ma sięgać 250 minut.

- Były nawałnice w trzech województwach i są pozrywane sieci trakcyjne. Jeszcze nie mamy zbiorczej informacji, jakie będą opóźnienia wszystkich pociągów - powiedziała nam pracownica informacji kolejowej na dworcu Warszawa Wschodnia.

Mirosław Siemieniec z Polskich Linii Kolejowych mówił w TVN24, że na skutek wichury drzewa zniszczyły sieci trakcyjne w województwie kujawsko-pomorskim. Już w nocy opóźnienia sięgały 2-3 godzin, bo pociągi musiały korzystać z innych tras.

Nawet do kilku godzin mogą w niedzielę wynosić opóźniania pociągów przejeżdżających przez województwa dotknięte nawałnicami.

Silos spadł na tory

Dotychczas najgorzej sytuacja wyglądała na trasie między Tczewem a Bydgoszczą. Tam opóźnienia wynosiły do trzech godzin, bowiem najwięcej szkód nawałnica wyrządziła na trasie Smętowo - Twarda Góra w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim - poinformował Mirosław Siemieniec z Polskich Linii Kolejowych.

- Z jednej strony poprzewracane drzewa, z drugiej poprzewracane silosy zbożowe spowodowały, że na tym odcinku drożny jest tylko jeden tor. W tej chwili trwają tam intensywne prace techniczne. Liczymy, że około południa, jeśli nie pojawią się dodatkowe przeszkody, uda się przywrócić jazdę po drugim torze - powiedział Siemieniec.

Strażacy przez całą noc usuwali skutki przejścia wichur i trąb powietrznych, ale kolejarze i tak drogą okrężną musieli skierować osiem pociągów. Siemieniec podkreślił jednak, że na odcinku, gdzie drożny jest jeden tor, w pierwszej kolejności pierwszeństwo mają pociągi dalekobieżne, aby opóźnienia w konsekwencji minimalizować.

Komentarze (28)
Zaloguj się
 • trans.sib

  Oceniono 7 razy 3

  A najważniejszej informacji zabrakło: infopasazer.intercity.pl/ pod tym adresem możemy sprawdzić informacje "online" o aktualnym spóźnieniu pociągów na dowolnej stacji w Polsce.

 • freejazzy

  Oceniono 4 razy 4

  Ten "artykuł aktualizowany" nie jest aktualizowany od 9:25. To znaczy, że spóźnione pociągi jeszcze nie dojechały i niniejszym uznaje się je za zaginione?:) A może pan redahtor zwęszył sensacje i wysnuł, że będzie o czym pisać co kwadrans - a tu d#pa!

 • rezun-one

  Oceniono 29 razy 15

  Zapytajcie Macierewicza, drzewo ma zatrzymać pociąg?
  Porównajcie wagi.

 • jackpolnar

  Oceniono 22 razy -6

  ale mieliście EURO Koko Spoko!

 • zoil44elwer

  Oceniono 11 razy -1

  Tak czy owak winien Jarkacz a nie Nowak!?

 • zegareek

  Oceniono 16 razy 2

  zapytajcie Kaczyńskiego, on wam powie, o co chodzi:
  to Tusk dął w tę trąbę (powietrzną)

  ....jaki jazgot na tym forum...i o co ?
  o to, że trakcja nie wytrzymała trąby powietrznej ?
  oczu nie macie ?
  z czego miałaby być ta trakcja, żeby coś takiego wytrzymać ?

 • jerjar

  Oceniono 45 razy 29

  Kiedy to piszę jest 15 komentarzy. Wszystkie hejterskie. Jednym się nie podoba słowo "gigantyczne", inni za oknem nie widzą żadnej nawałnicy, jeden ma zadawnione pretensje do Warszawy, inny czepia się ministra.

  Ludzie, co się z Wami stało? Na spacer!
  Proszę tylko uważać na wiatr.

 • 2-julita

  Oceniono 30 razy -14

  nie wiem po co się tłumaczą , bez nawałnic też tak jeżdżą
  zawsze muszą swoją nieudolność na coś zwalić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje