Gowin przyznaje, że jest "jego grupa", Godson grozi odejściem... - kłótnia o in vitro na obradach PO

Stefan Niesiołowski i Donald Tusk

Stefan Niesiołowski i Donald Tusk (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Na wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PO, podczas którego rozmawiano m.in. o in vitro, doszło do kłótni - pisze "Newsweek", który twierdzi, że dotarł do nagrania rozmowy polityków. Według tygodnika wsparcia Jarosławowi Gowinowi - choć jego projekt ws. in vitro zmiażdżyli specjaliści - udzielili Hanna Gronkiewicz-Waltz i Jacek Rostowski.
W piątek PO ogłosiła, że chce jednego klubowego projektu ws. in vitro i że powstanie komisja, które ma połączyć projekty Jarosława Gowina i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Może to oznaczać, że Platforma nie zgłosi żadnego projektu, gdyż te dwa są nie do pogodzenia - pierwszy skrajnie ogranicza dostęp i skuteczność zabiegów, drugi wychodzi bezdzietnym naprzeciw.

Choć merytorycznie projekt Gowina to - jak twierdzi prof. Sławomir Wołczyński - absurd, Donald Tusk i władze partii boją się rozpadu Platformy z powodu buntu religijnie motywowanego ministra i jego frakcji. Przełomu w dyskusji nad sprawami światopoglądowymi nie przyniosło wyjazdowe posiedzenie klubu PO.

Według "Newsweeka" spotkanie ws. różnic światopoglądowych w Platformie podczas tego posiedzenia trwało ponad trzy godziny i miało burzliwy przebieg. Opis znajdziemy w poniedziałkowym wydaniu tygodnika, w internecie jest już jednak opis fragmentu nagrania.

Niesiołowski ostrzega: Będzie katastrofa. Godson: Odejdę

Dyskusję rozpoczął minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który przyznał m.in., że w Platformie istnieje frakcja konserwatywna, i podkreślił, że jest to "jego grupa". - Rozumiem, że pan premier akceptuje, że w mojej grupie są tacy, którzy są przeciwnikami podpisania konwencji. Rozumiem też, że będziemy zbierać podpisy pod jednym i pod drugim projektem - powiedział.

Po Gowinie zgłosił się podobno Stefan Niesiołowski, który ostro zaatakował ministra: - Jeśli wyjdziemy z dwoma wewnętrznie sprzecznymi projektami w sprawie in vitro, a tak zrozumiałem propozycje pana Gowina, to oznacza, że część naszych posłów będzie szukała poparcia w PiS i przegłosuje drugą część PO. To jest katastrofa polityczna, przestrzegam przed tym.

Po stronie ministra sprawiedliwości opowiedział się poseł John Godson (były pastor, który przybył do Polski, by nawracać Polaków na chrześcijaństwo). Zagroził rozłamem w klubie: - Jeżeli w sprawach światopoglądowych będzie dyscyplina, to chciałbym uroczyście oświadczyć, że będę pierwszą osobą, która opuści klub PO.

Zobacz także
 • Robot do zapładniania in vitro w Klinice Leczenia Niepłodności "Ci, którzy mówią o zabronieniu in vitro są szalenie egoistyczni. Skończmy z histeryczna dyskusją!" [WYWIAD]
 • Jarosław Gowin Prokuratorzy przeciw pomysłom Gowina. Mają ograniczyć ich niezależność
 • Jarosław Gowin i Donald Tusk Czy kłopoty z in vitro rozbiją jedność Platformy Obywatelskiej?
Komentarze (504)
Gowin przyznaje, że jest "jego grupa", Godson grozi odejściem... - kłótnia o in vitro na obradach PO
Zaloguj się
 • gre-gol

  Oceniono 483 razy 309

  " poseł John Godson (były pastor, który przybył do Polski, by nawracać Polaków na chrześcijaństwo). "

  oj racja, przydałoby się wi.ększość katolików w tym naszym kraju NAWRÓCIĆ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO .

  Jednakowoż mam sugestię dla p. Godsona aby służył LUDZIOM (nadal, tak jak to robi w swoim mieście i za co go ludzie kochają) . A nie DOKTRYNIE

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 119 razy 93

  Wszędzie, gdzie o tworzeniu prawa decyduje religia i klerykałowie, jest zacofanie i bieda. Nikt posłom nie pozwolił tworzyć prawo zgodnie z ich światopoglądem. Oni MUSZĄ być neutralni światopoglądowo w trakcie tworzenia prawa. Prawo powinno być uniwersalne dla wszystkich Polaków. Kler i biskupi poprzez sprzedajnych posłów nie mają prawa szantażować i narzucać swojej woli pozostałym posłom. Trzeba zdecydowanie stosować się do zapisów konstytucji RP i raz na zawsze pogonić klerykałów z sejmu RP.

 • maria20

  Oceniono 111 razy 71

  Najwyższa pora aby ci świętojebliwi odeszli z PO bo swoimi średniowiecznymi poglądami ośmieszają Platformę i nasz kraj. PO powinna ściśle współpracować z SLD i Ruchem Palikota dla dobra wizerunku kraju a nie dla zacofanych katoli!!!! Nikt nikomu nie zabrania leżeć krzyżem w kościele ale od prawa won bo państwo ma być świeckie a nie kościelne!!!!

 • basia12.1

  Oceniono 103 razy 59

  Słyszałam posła Godsona w kropce nad i jak dyskutował z Panią Grodzką, którą pouczał o sprzeczności związków partnerskich z wartościami chrześcijańskimi,które jakoby wyczytał w piśmie świętym.Pomyślałam sobie, że jeszcze niedawno zgodnie z tymi samymi wartościami Pan Godson nie miał praw wyborczych i dzięki Bogu, że byli ludzie. którzy tak samo jak dziś o związki partnerskie , wtedy walczyli z dyskryminacją rasową.

 • tokabout

  Oceniono 56 razy 48

  Co za ciemnota. Gowin ty zdrajco chcesz wpędzić społeczeństwo w ciemnotę. Cud jakiego moze doznać kobieta zachodząc w ciążę dzięki in vitro jest nie oceniony. Trzeba być kobietą zeby to rozumieć a nie tępym zaściankowym kościółkowym Gowinem.

 • jasiek.pl

  Oceniono 52 razy 46

  Premierze Tusk! Prałatura Świętego Krzyża i Opus Dei opanowuje twój rząd. Był i jest w tym Rostowski. Dałeś fuchę ministra sprawiedliwości filozofowi p.Gowinowi mimo, że miałeś wspaniałego ministra Kwiatkowskiego! P. Waltz kreci także lody z tą instytucją. Pastor z Afryki nawraca posłów z PO na chrześcijaństwo!

  Zanosi się na to że już niedługo PO to będzie Opus Dei czyli będą głosić że "większość chrześcijan otrzymuje od Boga misję uświęcania świata od środka, przebywając pośród struktur doczesnych, Opus Dei poświęca się temu, by pozwolić im odkryć ową boską misję, ukazując im że powołanie ludzkie – powołanie zawodowe, rodzinne i społeczne – nie przeciwstawia się powołaniu nadprzyrodzonemu – wprost przeciwnie: tworzy jego nierozłączną część składową. Jedyną i wyłączną misją Opus Dei jest rozpowszechnianie tego przesłania – które jest przesłaniem ewangelicznym – wśród wszystkich osób, które żyją i pracują w świecie, w każdym środowisku i zawodzie. Tym zatem, którzy rozumieją ten ideał świętości, Dzieło udostępnia środki duchowe, również formację doktrynalną, ascetyczną i apostolską niezbędną do tego, by go wprowadzić w życie."

  Zaczyna się robić totalny syf w partii PO. Po jaką cholerę ja głosowałem na was? Co za diabeł mną zawładnął?

 • zimmel

  Oceniono 43 razy 35

  Godson weż ze sobą Gowina i spiepszajcie gdzie pieprz rośnie tam wasze miejsce.Opus dei nie powinno być nawet wybioerane do sejmu ani senatu..To jest dzicz kościelna.

 • al-bundy

  Oceniono 67 razy 33

  Myślę, że poseł Godson świetnie odnalazł by się w klubie PIS. Szczególnie poseł Górski ("koniec cywilizacji białego człowieka") pomógł by mu się zaaklimatyzować.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 100 razy 32

  PO od 4 lat robi z swoich wyborców idiotów,, ciekawe kiedy ciemny lud sie ocknie

  informacja dla kretynów o małym móżdżku: nie wspieram żadnej partii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje