Gowin przyznaje, że jest "jego grupa", Godson grozi odejściem... - kłótnia o in vitro na obradach PO

14.07.2012 16:26
Stefan Niesiołowski i Donald Tusk

Stefan Niesiołowski i Donald Tusk (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Na wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PO, podczas którego rozmawiano m.in. o in vitro, doszło do kłótni - pisze "Newsweek", który twierdzi, że dotarł do nagrania rozmowy polityków. Według tygodnika wsparcia Jarosławowi Gowinowi - choć jego projekt ws. in vitro zmiażdżyli specjaliści - udzielili Hanna Gronkiewicz-Waltz i Jacek Rostowski.
W piątek PO ogłosiła, że chce jednego klubowego projektu ws. in vitro i że powstanie komisja, które ma połączyć projekty Jarosława Gowina i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Może to oznaczać, że Platforma nie zgłosi żadnego projektu, gdyż te dwa są nie do pogodzenia - pierwszy skrajnie ogranicza dostęp i skuteczność zabiegów, drugi wychodzi bezdzietnym naprzeciw.

Choć merytorycznie projekt Gowina to - jak twierdzi prof. Sławomir Wołczyński - absurd, Donald Tusk i władze partii boją się rozpadu Platformy z powodu buntu religijnie motywowanego ministra i jego frakcji. Przełomu w dyskusji nad sprawami światopoglądowymi nie przyniosło wyjazdowe posiedzenie klubu PO.

Według "Newsweeka" spotkanie ws. różnic światopoglądowych w Platformie podczas tego posiedzenia trwało ponad trzy godziny i miało burzliwy przebieg. Opis znajdziemy w poniedziałkowym wydaniu tygodnika, w internecie jest już jednak opis fragmentu nagrania.

Niesiołowski ostrzega: Będzie katastrofa. Godson: Odejdę

Dyskusję rozpoczął minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który przyznał m.in., że w Platformie istnieje frakcja konserwatywna, i podkreślił, że jest to "jego grupa". - Rozumiem, że pan premier akceptuje, że w mojej grupie są tacy, którzy są przeciwnikami podpisania konwencji. Rozumiem też, że będziemy zbierać podpisy pod jednym i pod drugim projektem - powiedział.

Po Gowinie zgłosił się podobno Stefan Niesiołowski, który ostro zaatakował ministra: - Jeśli wyjdziemy z dwoma wewnętrznie sprzecznymi projektami w sprawie in vitro, a tak zrozumiałem propozycje pana Gowina, to oznacza, że część naszych posłów będzie szukała poparcia w PiS i przegłosuje drugą część PO. To jest katastrofa polityczna, przestrzegam przed tym.

Po stronie ministra sprawiedliwości opowiedział się poseł John Godson (były pastor, który przybył do Polski, by nawracać Polaków na chrześcijaństwo). Zagroził rozłamem w klubie: - Jeżeli w sprawach światopoglądowych będzie dyscyplina, to chciałbym uroczyście oświadczyć, że będę pierwszą osobą, która opuści klub PO.

Zobacz także
Komentarze (504)
Zaloguj się
 • gre-gol

  Oceniono 483 razy 309

  " poseł John Godson (były pastor, który przybył do Polski, by nawracać Polaków na chrześcijaństwo). "

  oj racja, przydałoby się wi.ększość katolików w tym naszym kraju NAWRÓCIĆ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO .

  Jednakowoż mam sugestię dla p. Godsona aby służył LUDZIOM (nadal, tak jak to robi w swoim mieście i za co go ludzie kochają) . A nie DOKTRYNIE

 • 0zoja29

  0

  " Donald Tusk i władze partii boją się rozpadu Platformy z powodu buntu religijnie motywowanego ministra i jego frakcji." przecież partie mają reprezentować społeczeństwo!!!Ktoś tu o czymś chyba zapomina??? społeczeństwo ( oprócz moherów ) jest za in vitro. W ogóle o czym mowa???? Rząd MA reprezentować interesy społeczeństwa!!! a nie swoje prywatne!

 • india.wr

  0

  Godson mnie roszczarował. Zawsze wyżej stawiałem pastorów protestanckich od bardziej ciemnych księży KK. A tu niespodziank - pastor Godson okazał się "ciemnym" katolikiem.
  Strasznie mnie zawiódł, dzisiaj szkodzi unowocześniającej się Polsce

 • ritak44dwa

  Oceniono 1 raz 1

  Nasuwa się pytanie - dlaczego Gowin i jego grupa nie odchodzą do PISu, do którego im znacznie bliżej światopoglądowo?
  Bo PIS ma mniejsze poparcie w sondażach.
  Jesli to się (nie daj boże) zmieni to wyfruną z PO.
  Tusk powinien ich wyrzucić z partii, bo czego oni szukają w partii liberalnej?
  Wiadomo, miejsc na liście wyborczej.
  Podobnie jak Kaczyńscy, mieli niegdyś poglądy liberalne, ale walcząc o poparcie Rydzyka, oficjalnie zmienili je.

 • ka-wlad

  Oceniono 9 razy 3

  obecnosc Gowina w PO od dawna jest nieporozumieniem. To jest następny po Rokicie krakus, ktoremu bliżej do PISu z jego krakowską klerykalna mentalnoscia. Pozbycie sie Gowina może jedynie oczyscic atmosfere w PO i wzmocnić wewnętrznie tę partię, jak było po odejsciu Rokity.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 11 razy 7

  No i w końcu Platforma się sypie. To było do przewidzenia - zbyt wielka i zbyt odległa od tego, co obiecywała (czym miała początkowo być).
  Tyle że wiele osób - w tym ja - nie zgadza się na "wybór między dżumą i cholerą", na sytuację, w której kryzys Platformy wzmacnia PiS, a kryzys PiS-u wzmacnia Platformę. Jedna i druga partia jest dla mnie nie do przyjęcia, nie zamierzam wybierać między zupełnymi fanatykami a konserwatystami bardziej umiarkowanymi, którzy i tak najwyraźniej w większości uważają prawa dla par jednopłciowych za zakaz związków hetereoseksualnych.
  Naprawdę mam marne pole manewru - SLD też jest u mnie skreślone jako partia, która nigdy nie rozliczyła się ze zbrodniczym systemem, dla którego część jej obecnych działaczy czynnie pracowała. Ruchem Palikota po części jestem rozczarowana, a jednak nadal głosowałabym na niego z dość dołującego powodu: nie ma z czego wybierać.

 • krakuw

  Oceniono 15 razy -11

  Ja wiem , że Paparuchy (PO) nie chcą rozwoju Polski( lotniska w Kielcach – Obicach), a ja nie chce paparuchów w Polsce!!!

 • sceptyq

  Oceniono 22 razy -18

  Lewaków chce nawracać z POmagdalenkowej sekty nocnej zmiany ? Pogieło go czy co ? Widać że z Afryki się urwał. Kościół to największe zagrożenie dla lewaków i żydów czyli elektoratu Platformy zwanej dla zmyłki Obywatelską.

 • sceptyq

  Oceniono 24 razy -12

  Sekta "nocnej zmiany" zaczyna pękać. POmagdalenkowa ferajna zaczyna się sypać. Tuskokracja na zakęrcie a Tuskolandia tonie. Ratunku.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje