Kaczyński: Tusk depcze polską godność. Ale my damy ludziom wybór

14.07.2012 11:59
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński jest zdania, że wielu Polaków jest zawiedzionych obecnym rządem. Dlatego - jak zapowiedział podczas sobotniego posiedzenia Rady Politycznej - w sierpniu jego partia zaproponuje nowe rozwiązania programowe, by Polacy mieli wybór. - Podeptano polską godność, obniżono radykalnie nasze bezpieczeństwo, obniżono nasz międzynarodowy status, zniszczono naszą pozycję, w sposób ostentacyjny odrzucono zasady praworządności - ocenił rząd.


- Wielu Polaków jest dziś zawiedzionych, bo obiecano wiele - mówił Kaczyński. Jak podkreślił, Donald Tusk i ministrowie jego rządu obiecywali, że "będzie bardzo dobrze pod każdym względem, a później twierdzili, że już jest dobrze". - Dzisiaj wiemy, że "zielona wyspa" to w istocie był kredyt, dług, który trzeba dzisiaj spłacać - ocenił prezes PiS, nawiązując do hasła premiera, że w kryzysie gospodarczym Polska jest "zieloną wyspą" z dodatnim wzrostem gospodarczym.Według Kaczyńskiego ten dług muszą spłacać rodziny z dziećmi, młodzież, starsze pokolenie, a także rolnicy czy przedsiębiorcy. - Są powody do wielkiego zawodu - podkreślił prezes PiS.

Jak zaznaczył, na taki stan można znaleźć dwie odpowiedzi ze strony PiS. - Pierwsza z nich to klasyczna działalność opozycji. Wytykamy fatalną jakość rządów, krytykujemy, zadajemy pytania - mówił. Ale - jak dodał - odpowiedzią mogą też być pozytywne propozycje. Zwrócił uwagę, że jego klub zgłosił blisko 50 projektów ustaw. - Jaka jest odpowiedź? Odrzucenie w pierwszym czytaniu, arogancka krytyka i medialny mur, który powoduje, że z naszym pozytywnym przekazem nie docieramy - mówił Kaczyński.

Prezes PiS uspokaja: Dzięki nam będziecie mieć wybór

- Mimo trudności jestem przekonany, że musimy udzielać pozytywnej odpowiedzi. To jest nasz obowiązek wobec Polski, wobec wszystkich Polaków, którzy odczuwają dziś niedogodności, a niekiedy wręcz opresję (...) i dlatego musimy mieć odpowiedź na sprawy związane z bezrobociem, z oświatą, służbą zdrowia, systemem emerytalnym, z tym wszystkim, co łączy się z przejmowaniem za bezcen resztek majątku narodowego - powiedział lider PiS.

Kaczyński zapowiedział, że w sierpniu PiS we wszystkich tych tematach przedstawi "daleko idące propozycje". - Musimy zrobić wszystko, by świadomość istnienia alternatywy dotarła do milionów Polaków, by mieli wybór - podkreślił Kaczyński.

PiS - według zapowiedzi polityków tej partii - planuje na wrzesień ofensywę programową. Ugrupowanie zamierza odświeżyć program gospodarczy i przedstawić pakiet ustaw w tej dziedzinie; politycy partii będą też od września odbywać spotkania w całym kraju.

Prezes: Tusk depcze polską godność

W swoim wystąpieniu Kaczyński nawiązał do katastrofy smoleńskiej. - Katastrofa smoleńska, wszystko co stało się przed nią i po niej, to jest kwestia, która odnosi się do polskiej godności, polskiego bezpieczeństwa, statusu naszego kraju, praworządności - uważa prezes PiS. Jego zdaniem to, co uczynił premier Tusk "w ciągu ostatnich dwudziestu kilku miesięcy, to nic innego jak deptanie tych wszystkich wartości". - Podeptano polską godność, obniżono radykalnie nasze bezpieczeństwo, obniżono nasz międzynarodowy status, zniszczono naszą pozycję, w sposób ostentacyjny odrzucono zasady praworządności - ocenił.

Zdaniem prezesa PiS elementarne reguły praworządności i demokracji w Polsce może przywrócić obóz patriotyczny. - A obóz patriotyczny dzisiaj to Prawo i Sprawiedliwość - podkreślił. Jak przekonywał, jego partii potrzebna jest teraz jedność.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że Rada podtrzymała ustalenie decyzję Komitetu Politycznego PiS, że politycy, którzy odeszli z PiS mają czas do powrotu do 27 lipca. - Jest to termin ostateczny; byłoby niepoważne toczyć potem jakieś rozmowy - dodał Błaszczak.

W połowie czerwca komitet polityczny partii przyjął uchwałę, w której oświadczył, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS; jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego. Jose, lat 46, bezrobotny. Musi emigrować. Oto ostatnie chwile z rodziną >>

Zobacz także
Komentarze (593)
Zaloguj się
 • totapis500

  Oceniono 1 raz 1

  M ie chcemy IV RP jż była prawie dwa lata.

 • morty90

  Oceniono 9 razy -3

  dobrze mowi. niech sie tuskomatołki odwalą

 • andres1167

  Oceniono 10 razy -6

  Panie Kaczynski Jaroslawie jest pewne ze Donald Tusk nie wygra nastepnych wyborow wiec gdy bedzie odchodzil czy jast mozliwosc rozliczenia go z kasy panstwowej i w przypadku miliardowych ubytkow skazac go jak rasowego przestepce (jak to sie wypowiadaja politycy) na dlugoletnie wiezienie za defraudacje pieniedzy polakow.

 • jmma.777

  Oceniono 8 razy 4

  No tak - najłatwiej jest rzucać błotem na lewo , na prawo , obiecywać ludziom gruszki na wierzbie i mieć poparcie 20% i sobie zyć w spokoju nie bojąc się o emeryturę i starość. Jarku - jesteś bez jaj , a chcesz kierować Polska .Chyba przesada - co?

 • andrzej-01

  Oceniono 8 razy 2

  Tusk: Kaczyński depcze polską godność, daje ludziom wybór kacze g......no.

 • korcia2000

  Oceniono 16 razy 10

  Wybór - to znaczy zamordyzm i klerykalizację kraju oraz skłócenie ze wszystkimi sąsiadami.

 • littlejonh

  Oceniono 4 razy 2

  Ludzie kochani dziękuję że jest Was aż tylu mądrych i dobrych. Pozdrawiam Serdecznie

 • edza4

  Oceniono 8 razy 8

  Co kaczyński wie o godności,jeżeli on sam niema jej wcale.Chyba że podpalanie kraju,korzystanie z usług "ciemnego ludu" kłamstwa i oszczerstwa to wg niego jest godność.Na potwierdzenie tego niech przypomni sobie o prawomocnych wyrokach sądowych w czasach kampanii wyborczych na jakiej godności on zbijał kapitał.Na szczęście tylko "ciemny lud" dał się nabrać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje