Kaczyński: Tusk depcze polską godność. Ale my damy ludziom wybór

14.07.2012 11:59
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński jest zdania, że wielu Polaków jest zawiedzionych obecnym rządem. Dlatego - jak zapowiedział podczas sobotniego posiedzenia Rady Politycznej - w sierpniu jego partia zaproponuje nowe rozwiązania programowe, by Polacy mieli wybór. - Podeptano polską godność, obniżono radykalnie nasze bezpieczeństwo, obniżono nasz międzynarodowy status, zniszczono naszą pozycję, w sposób ostentacyjny odrzucono zasady praworządności - ocenił rząd.


- Wielu Polaków jest dziś zawiedzionych, bo obiecano wiele - mówił Kaczyński. Jak podkreślił, Donald Tusk i ministrowie jego rządu obiecywali, że "będzie bardzo dobrze pod każdym względem, a później twierdzili, że już jest dobrze". - Dzisiaj wiemy, że "zielona wyspa" to w istocie był kredyt, dług, który trzeba dzisiaj spłacać - ocenił prezes PiS, nawiązując do hasła premiera, że w kryzysie gospodarczym Polska jest "zieloną wyspą" z dodatnim wzrostem gospodarczym.Według Kaczyńskiego ten dług muszą spłacać rodziny z dziećmi, młodzież, starsze pokolenie, a także rolnicy czy przedsiębiorcy. - Są powody do wielkiego zawodu - podkreślił prezes PiS.

Jak zaznaczył, na taki stan można znaleźć dwie odpowiedzi ze strony PiS. - Pierwsza z nich to klasyczna działalność opozycji. Wytykamy fatalną jakość rządów, krytykujemy, zadajemy pytania - mówił. Ale - jak dodał - odpowiedzią mogą też być pozytywne propozycje. Zwrócił uwagę, że jego klub zgłosił blisko 50 projektów ustaw. - Jaka jest odpowiedź? Odrzucenie w pierwszym czytaniu, arogancka krytyka i medialny mur, który powoduje, że z naszym pozytywnym przekazem nie docieramy - mówił Kaczyński.

Prezes PiS uspokaja: Dzięki nam będziecie mieć wybór

- Mimo trudności jestem przekonany, że musimy udzielać pozytywnej odpowiedzi. To jest nasz obowiązek wobec Polski, wobec wszystkich Polaków, którzy odczuwają dziś niedogodności, a niekiedy wręcz opresję (...) i dlatego musimy mieć odpowiedź na sprawy związane z bezrobociem, z oświatą, służbą zdrowia, systemem emerytalnym, z tym wszystkim, co łączy się z przejmowaniem za bezcen resztek majątku narodowego - powiedział lider PiS.

Kaczyński zapowiedział, że w sierpniu PiS we wszystkich tych tematach przedstawi "daleko idące propozycje". - Musimy zrobić wszystko, by świadomość istnienia alternatywy dotarła do milionów Polaków, by mieli wybór - podkreślił Kaczyński.

PiS - według zapowiedzi polityków tej partii - planuje na wrzesień ofensywę programową. Ugrupowanie zamierza odświeżyć program gospodarczy i przedstawić pakiet ustaw w tej dziedzinie; politycy partii będą też od września odbywać spotkania w całym kraju.

Prezes: Tusk depcze polską godność

W swoim wystąpieniu Kaczyński nawiązał do katastrofy smoleńskiej. - Katastrofa smoleńska, wszystko co stało się przed nią i po niej, to jest kwestia, która odnosi się do polskiej godności, polskiego bezpieczeństwa, statusu naszego kraju, praworządności - uważa prezes PiS. Jego zdaniem to, co uczynił premier Tusk "w ciągu ostatnich dwudziestu kilku miesięcy, to nic innego jak deptanie tych wszystkich wartości". - Podeptano polską godność, obniżono radykalnie nasze bezpieczeństwo, obniżono nasz międzynarodowy status, zniszczono naszą pozycję, w sposób ostentacyjny odrzucono zasady praworządności - ocenił.

Zdaniem prezesa PiS elementarne reguły praworządności i demokracji w Polsce może przywrócić obóz patriotyczny. - A obóz patriotyczny dzisiaj to Prawo i Sprawiedliwość - podkreślił. Jak przekonywał, jego partii potrzebna jest teraz jedność.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że Rada podtrzymała ustalenie decyzję Komitetu Politycznego PiS, że politycy, którzy odeszli z PiS mają czas do powrotu do 27 lipca. - Jest to termin ostateczny; byłoby niepoważne toczyć potem jakieś rozmowy - dodał Błaszczak.

W połowie czerwca komitet polityczny partii przyjął uchwałę, w której oświadczył, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS; jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego. Jose, lat 46, bezrobotny. Musi emigrować. Oto ostatnie chwile z rodziną >>

Zobacz także
Komentarze (593)
Kaczyński: Tusk depcze polską godność. Ale my damy ludziom wybór
Zaloguj się
 • niripas

  Oceniono 122 razy 78

  Panie Kaczyński. Teraz to mnie szlag trafił. Za rządu PiSu moja mama nie była leczona wcale, czasem jej zakupy robiliśmy (z Irlandii). Tata jak trafił do szpitala, to rodzina musiała dostarczać lekarstwa, które jak się okazało, były rozdzielane na pozostałych pacjentów, gdyż SZPITALA nie stać było na leki na Alzheimera (szpital im. Jurasza w Bydgoszczy) To za czasów PiSu miałem ochotę pobić lekarza, który stwierdził, że mojego Taty nie opłaca się leczyć. Moi rodzice już nie żyją. Tak właśnie boska była służba zdrowia za rządów Pana Kaczyńskiego. To za czasów PiS musiałem emigrować za granicę, mimo, że moje wykształcenie jest dużo powyżej średniej europejskiej, ale specjalistów od projektowania układów scalonych Polska wtedy nie potrzebowała (Intel w Polsce - płaca 6000 zł, Intel w Irlandii płaca 9000 Euro). To za czasów PiSu zaczął się zmieniać program studiów, gdyż na studia przychodzili ludzie nieprzygotowani, gdyż stwierdziliście, że uczniowie mają za duże obciążenie w szkołach średnich. Więc obetnijmy przedmioty kierunkowe, wprowadźmy obowiązkową religię (jakby do projektowania scalaków to by się przydało). Jak ktoś teraz chciał to odkręcić ograniczając historię na mat-fizie to zrobiliście piekło, nawet nie wiedząc jaki jest program historii obecnie w szkołach. Szkoły są zamykane z powodu niżu demograficznego, ale więcej szkół zamknięto za waszego "panowania" niż obecnie. Ważniejszy był peron na jakiejś wsi niż wsparcie chociażby centrum badawczego w Świerku. I Pan śmie twierdzić, że obecny rząd działa na kredyt?

  A co do Zielonej Wyspy. Byłem na tym spotkaniu z p. Tuskiem. Kontekst był taki, że rozmawialiśmy o procedurach w stylu zakładanie własnej firmy, systemie podatkowym itp. Dla przypomnienia - w Irlandii założenie własnej firmy to trzy listy + 20Euro za zarejestrowanie nazwy. Podatki są rozliczane online (dowiedziałem się, gdzie jest moja skarbówka po 4 latach mieszkania tutaj, ale nigdy tam nie byłem...). I właśnie wtedy p. Tusk stwierdził, że on chciałby, żeby pod tym względem w Polsce było jak w Irlandii. Ale że pan, panie Kaczyński, opiera swoje wystąpienia na tym, co panu podsuną pod nos, a nie na faktach, stąd cały czas pan powtarza te brednie.

 • fakiba

  Oceniono 95 razy 53

  Zapomniał dodać że jak on i jego koledzy dorwą się do władzy to wszystko będzie za pół darmo a mieszkania to każdy będzie miał dwa. Tylko skąd on na to weżmie ,komu zabierze

 • pablo.b

  Oceniono 63 razy 47

  Jakoś Kaczyński zapomniał kto do tej pory rządził w Polsce. Od upadku komuny w polityce są cały czas Ci sami ludzie i te same ugrupowania tylko nazwy partii się zmieniają. Kaczyńscy i ich partie też byli na stołkach i też przyczynili się obecnej sytuacji w Polsce. Jak by Jareczek zrobił coś konkretnego za swoich rządów żeby Polakom żyło się lepiej to teraz nie musiałby narzekać na innych a mógłby opowiadać: wybierzcie mnie - zrobiłem to i to do tej pory i to było dobre to teraz zrobię jeszcze więcej. A tak to tylko krytykować potrafi i jedyne co ludziom może dać to więcej krzyży smoleńskich i TV Trwam ku pokrzepieniu serc. Krytyka naszego wejścia do UE tez się zdarzała Jarkowi, a teraz się podczepia że ludzie muszą wyjeżdżać bo tak źle... dobrze, że ci "nieudacznicy" jak to ich nazywał kiedyś mają w ogóle możliwość wyjechać żeby na co dzień nie słuchać takiego bełkotu.
  Panie Kaczyński, żeby się w Polsce coś zmieniło rządy muszą skupić się na konkretnych reformach w gospodarce kraju a nie martyrologii, koncesjach telewizyjnych dla pseudo kościelnych telewizji (czym jak na razie się pan zajmuje próbując zyskać przychylność moherów) i trzymaniu się stołków za wszelką cenę.
  To młodzi ludzie będą odczuwać skutki obecnej polityki za kilka, kilkanaście lat, a nie babcie, które siedząc na emeryturze nie mają co robić to latają na różne wiece omamione rydzykową propagandą.
  Żeby nie było, że tylko Jarka się czepiam to te słowa powinni sobie wziąć do serca wszyscy politycy.
  Ostatnio tyle było szumu o emerytury, a czy któryś rząd cokolwiek zrobił żeby zrestrukturyzować ZUS i zlikwidować KRUS płacący ubezpieczenia pseudo rolnikom z hektarem nieużytków? Nie bo przecież trzeba było sobie zachować możliwość łatania dziury budżetowej pieniążkami z pierwszej instytucji i zapewnić przychylność politycznej chorągiewki PSL-owskiej, która będzie dawać głosy wszystkim byle KRUS ochronić (jakby KRUS-u nie było to i PSL by się przestał liczyć i nie było by bezprogramowej partii, która nie wnosi nic do polityki poza glosami za i przeciw pod dyktando partyjnego koalicjanta.)

 • orzellodz

  Oceniono 48 razy 46

  No dobrze panie Kaczyński - przypuśćmy, że ma pan rację, tylko co dalej??? Jakaś rada???
  Słuchałem tego bełkotu i od stwierdzenia, że w gospodarce jest źle, podatki coraz wyższe, ceny coraz wyższe, nastąpiła standardowa, gładka przejściówka do Smoleńska, a tam jeszcze gorzej. Wynika, z tego, ze żyjemy w ciężkiej nędzy i mamy w kraju okupację... jakoś nie widzę tego na ulicach...
  Przypuśćmy, że PiS dojdzie do władzy - co dalej? Wypowie wojnę Rosji? Niech sie Jarkacz umówi na solówkę z Putinem, bo ja nie zamierzam się za niego bić. Ceny nagle spadną? Przecież to jest regulowane przez rynek i chociażby kurs euro.
  W bajki panie Kaczyński to my wierzyliśmy jak byliśmy mali, a teraz "jesteśmy więksi i lektury mamy trochę mądrzejsze"

 • gold_berg

  Oceniono 51 razy 45

  Tylko Kaczyński

  To właśnie on dał ekstra przywileje górnikom w 2005r.
  To on wsparł pomysł SLD aby wyłączyć mundurowych z ZUS
  To ludzie z jego partii popierali związkowców, gdy walczyli o zachowanie pomostówek.
  To on utrzymywał hojnie wysokie opłaty OFE przez cały okres swoich rządów
  To on broni uciśniony lud przed pracą do 67 lat
  To on umorzył dług swojej partii PC na 700.000 zł. zaraz po przegranych wyborach
  To on uwłaszczył się na warszawskich biurowcach jak typowa postPZPRowska nomenklatura

  Hojny pisobolszewicki Pan

 • panbies

  Oceniono 38 razy 30

  Wolę taką rzeczywistość i teraźniejszość niż życie pod szyldem katastrofy w Smoleńsku.

 • m8ts

  Oceniono 42 razy 30

  Jarosława Kaczyńska szczytuje - odsłona 3921

 • walonki_putina

  Oceniono 37 razy 27

  "w ciągu ostatnich dwudziestu kilku miesięcy, to nic innego jak deptanie tych wszystkich wartości". - Podeptano polską godność, obniżono radykalnie nasze bezpieczeństwo, obniżono nasz międzynarodowy status, zniszczono naszą pozycję, w sposób ostentacyjny odrzucono zasady praworządności - ocenił.

  Czyste pustosłowie. Ględzić można sobie co się chce. Gdzie uzasadnienie, jakiekolwiek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje