"Dyplomatyczny policzek albo chamstwo". Putin od Janukowycza wolał motocyklistów

Władimir Putin podczas spotkania z motocyklistami

Władimir Putin podczas spotkania z motocyklistami (Fot. RIA NOVOSTI REUTERS)

Wizyta prezydenta Rosji na Ukrainie, której celem miało być m.in. poprawienie stosunków między krajami, wydaje się mieć odwrotny skutek - informuje agencja AFP. Władimir Putin nie tylko spóźnił się ponad cztery godziny na spotkanie z Wiktorem Janukowyczem, ale również zlekceważył go, kierując swoje zainteresowanie w stronę... grupy rosyjskich motocyklistów.
Do spotkania Putina i Janukowycza doszło wczoraj na Krymie. Celem miało być m.in. obniżenie ceny rosyjskiego gazu oraz podpisanie przez Ukrainę porozumienia o delimitacji granicy w Cieśninie Kerczeńskiej i na Morzu Azowskim.

Rosyjski przywódca przybył na rozmowy z ponadczterogodzinnym opóźnieniem. W dodatku, już po wylądowaniu, spóźniony Putin, zamiast pędzić na spotkanie z Janukowyczem, postanowił porozmawiać z przypadkowo spotkaną grupą rosyjskich motocyklistów znanych jako "Nocne Wilki". Dopiero po rozmowach z przyjaciółmi na motorach Putin w końcu udał się na planowane spotkanie.

Na Ukrainie oburzenie: "dyplomatyczny policzek"

"Prezydent Putin przekroczył wszelkie granice spóźnienia. Udał się na spotkanie z motocyklistami oraz ich przyjaciółmi, pokazując w ten sposób swoje priorytety na Ukrainie" - napisał na Facebooku minister ds. nadzwyczajnych Ukrainy Wiktor Baloga. Jak dodał, kiedy Putin w końcu się pojawił, nie zaoferował Ukrainie żadnych korzystnych rozwiązań w sporze gazowym. "Słuchanie go już nie jest interesujące dla Ukrainy. Kremlu, proszę zmienić muzykę" - napisał.

Były minister spraw zagranicznych Ukrainy Wołodymyr Ogryzko stwierdził zaś: "Zamiast śpieszyć się na spotkanie, Putin zatrzymał się na drinka z motocyklistami. W mojej opinii to jest dyplomatyczny policzek lub chamstwo".

Czołowy komentator Witalij Portnikov napisał z kolei, że spotkanie z motocyklistami miało na celu upokorzenie Janukowycza i podważenie niezależności Ukrainy. "Zachowanie Putina miało na celu pokazanie, że Janukowycz nie jest prezydentem, ale prostym gubernatorem (regionu), który będzie czekać tak długo, jak mu się każe" - napisał w komentarzu na stronie Lb.ua.

Podczas spotkania prezydenci Wiktor Janukowycz i Władimir Putin wstępnie porozumieli się w sprawie delimitacji granicy w Cieśninie Kerczeńskiej. Nie osiągnęli jednak postępów w kwestii obniżki cen rosyjskiego gazu.

Komentarze (272)
"Dyplomatyczny policzek albo chamstwo". Putin od Janukowycza wolał motocyklistów
Zaloguj się
 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 81 razy 61

  Jeśli chcemy, żeby Moskal nie traktował nas jak chudopachołków, musimy umacniać gospodarcze i polityczne znaczenie Polski. Na pewno nie osiągniemy tego wygrażaniem Moskwie piąstką Jarka lub zaklęciami Antoniego. To niedźwiedzia tylko rozśmieszy.

 • zigzaur

  Oceniono 51 razy 43

  Nie żaden "policzek" tylko po prostu wiadro zimnej wody na łeb Janukowicza.
  To ma dobre strony. Otrzeźwia.

 • incipit

  Oceniono 40 razy 36

  Car bojara za brodę wytargał, a bojar winien się cieszyć, że łba nie utargał.

 • azdyks

  Oceniono 42 razy 32

  Nie plujcie na Janukowycza bo to mniejsze zło!! Ucieszyłem się jak Juszczenko przerżnął wybory!!! Jest to owszem przestępca ale nie znieważył tak dotkliwie Polaków jak Juszczenko, który nadał dzieciobójcy i bandycie banderze tytuł bohatera Ukrainy!!! Na litość Boską dajcie sobie spokój z robieniem "pomarańczowej gały" Ukraińcom!!!! Pytanie: jak zareagowalibyście gdyby w Niemczech powstał pomnik Rudolfa Hessa czy dr Mengele??? Przypomnę 11 lipca była rocznica ludobójstwa na Wołyniu rozkaz do mordu wydał bandyta klaczkiwski, który na Ukrainie ma pomnik bodajże w Rownym!! Wymordowano tam jak i w wschodniej małopolsce (podkarpacie) ponad 120000 Polaków. Bandera jest współodpowiedzialny za rzeź ma setki pomników na Ukrainie!!! Mordy były brutalne nabijano dzieci na pal rozcinali piłami wydłubywali oczy, kobietom przed śmiercią okaleczano kobietom narządy rodne!!! Mają w XXI wieku bandyci z UPA mają pomniki za tak "ciężką pracę" hitlerowcom czy czekistom się nie chciało aż tak wysilać (nie zawsze)! Każda zbrodnia powinna być potępiona czy to na Żydach, Ukraińcach, Ormianach czy na Polakach!! Tej na Polakach się nie potępia!! Sotnie dzieciobójców nazywa się weteranami walk narodowowyzwoleńczych! Władze RP powinny reagować!!! Ale mają to w dupie, niewygodny temat!! Jestem z Przemyśla, gdzie pamięta się zbrodnie UPA, co drugi tu stracił kogoś z rodziny z rąk bandytów UPA, a w głębi kraju obraża się nas nazywając Ukraińcami!! Ale ch... w dupe tym co tak mówią!! pozdrawiam

 • m0nteverde

  Oceniono 30 razy 26

  Taka jest cena bycia wasalem. To nic innego jak system lenny XXI wieku ;]

 • quamtsa

  Oceniono 41 razy 23

  Janukowycz dał się u siebie w kraju upokorzyć jak uczniak. czekał i czekał, zamiast zerwać spotkanie i obarczyć Putina za to winą. widać, że nie ma całkowicie szacunku ani dla siebie, ani Ukrainy. a Putin, gdyby taki numer wykręcił w innym kraju, byłby całkowicie skompromitowany. sam się podłożył, a Janukowycz tego nie wykorzystał w celu zwiększenia pozycji przetargowej swojego (?) kraju.

 • strzelec51

  Oceniono 21 razy 19

  Rozumialbym gdyby Putin potraktowal w ten sposob Julie Tymoszenko lub Wiktora Juszczenke (gdyby to ktores z nich teraz rzadzilo). Ale polityka, jak czytam, pro-rosyjskiego? Skutek tego moze byc taki, ze Janukowicz ostygnie w tej swojej "pro-rosyjskosci". Czyzby Putin strzelil samoboja? Polsce akurat byloby to na reke.

 • hary221i

  Oceniono 23 razy 19

  widziały gały, co brały.

 • lodzermensz1

  Oceniono 22 razy 18

  Jakby Janukowycz miał jaja to po półtorej godzinie zamknął by drzwi do siedziby prezydenta, a lokajowi kazał nie przyjmować gości i umówić ich na dzień kolejny.
  Ruscy potrafią dowalić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje