Hotel w Hurgadzie blokował wyjazd polskich turystów z Alba Tour

13.07.2012 16:23
Strona internetowa hotelu King Tut

Strona internetowa hotelu King Tut

Właściciel jednego z hoteli w Hurgadzie blokował wyjazd na lotnisko polskich turystów - klientów biura Alba Tour, które ogłosiło, że "zawiesza działalność". Na miejsce przybył polski konsul, któremu udało się wynegocjować spisanie protokołu z policją turystyczną. Turyści mogli wsiąść do autokarów i pojechać na lotnisko.
- Konsul doprowadził do spisania protokołu z policją "turystyczną", który może być podstawą dla właściciela hotelu dochodzenia roszczeń wobec biura. Negocjacje odniosły skutek, turyści w hotelu King Tut w Hurgadzie w tej chwili wsiadają do autokarów, które zawiozą ich na lotnisko - mówiła dyrektor Biura Prasowego MSZ Paulina Kapuścińska.

Wynegocjowany przez konsula protokół doprowadził do zakończenia konfliktu z właścicielem hotelu, który wcześniej stawiał warunek uiszczenia 25 tys. dolarów przez polskich turystów. - Turystom utrudniano opuszczenie hotelu na wiele sposobów. Niektórym zabrano paszporty, a bagaż zamknięto w oddzielnym pomieszczeniu - powiedziała Kapuścińska w rozmowie z Gazeta.pl.

- W sprawie turystów MSZ interweniował w ambasadzie Egiptu, przekazując, że zatrzymywanie polskich obywateli przez hotelarzy jest złamaniem prawa - podkreśliła Kapuścińska

Z wyliczeń MSZ wynika, że w piątek z Egiptu ma wylecieć 310 klientów Alba Tour, a w sobotę - ok. 50.

Zobacz także
 • Komunikat Groupon Groupon zwraca pieniądze klientom Alba Tour
 • Marszałek Marek Woźniak Alba Tour: Wielkopolska policja sprawdza, czy doszło do oszustwa
Komentarze (69)
Hotel w Hurgadzie blokował wyjazd polskich turystów z Alba Tour
Zaloguj się
 • kos.1

  Oceniono 23 razy 15

  "King Tut" dobrze, że podali nazwę hotelu, w zeszłym roku podobnie zachowali się w "Golden 5", teraz wiadomo które hotele omijać szerokim łukiem. A swoją drogą właściciel Alba Tour to zwykły oszust, powinno takich zamykać w więzieniu i konfiskować majątek.....

 • jogar

  Oceniono 18 razy 14

  Swoją drogą jak długo jeszcze będzie się dopłacać z budżetu (czyli naszych pieniędzy) do takich wycieczek.
  Dopiero początek sezonu a co będzie dalej. Może wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenia potencjalnym klientom
  biur turystycznych bo ja nie mam zamiaru dopłacać. Przykro mi. Jeżeli ktoś się decyduje na Egipt za niewiele ponad 1000zł powinien brać na siebie odpowiedzialność a nie czekać aż reszta się złoży. Przypominam, ze jest kryzys.

 • qa-zq

  Oceniono 15 razy 13

  Właścicielami biura jest dwóch zdaje się Egipcjan. Teraz Polacy powinni przestać jezdzić do Egiptu

 • supon1954

  Oceniono 18 razy 12

  Totalitaryzm kapitalistyczny to:
  1. Płacisz za wczasy, jedziesz i zostajesz niewolnikiem
  2. Pracujesz 60 lat i masz 600 zł emerytury lub wcale bo nie masz 3 świadków że pracowałeś.
  3. Kupiłeś mieszkanie ale zabiera Ci je komornik bo deweloper wziął kredyt pod hipotekę i go nie spłacił.
  4. Wybudowałeś pół roku temu dom ale musisz go zburzyć bo będzie budowana droga(plan się zmienił bo VIP-y pobudowały sobie dacze na poprzedniej trasie)
  A wszystko ma jedno uniwersalne wytłumaczenie - BÓG TAK CHCIAŁ!

 • sasquatch-junior

  Oceniono 18 razy 12

  A więc WOJNA !

 • marcin1956

  Oceniono 19 razy 11

  Pierwsze słyszę, żeby egipskie hotele były chronione polską ustawą o ochronie danych osobowych.
  Może w końcu media raczą podać, o jaki hotel tu chodzi??? Czas najwyższy podziękować właścicielom hotelu i odpowiedzieć adekwatnie - rezygnując z tego hotelu na zawsze.

 • globalne.ocipienie

  Oceniono 9 razy 9

  Ludzie! Przecież Egipcjanie nie blokują Polaków, a jedynie nie chcą ich wypuścić. To jest zasadnicza różnica. Kiedy wypuszczą Polaków okaże się, że hotel będzie stał pusty przez kolejne kilkanaście lat, no bo nikt na świecie, oprócz Polaków, nie chce teraz jeździć do Egiptu.

 • felucjan

  Oceniono 15 razy 9

  Właściciel i prezes Alba Tour nazywa się KHALED MOHAMED IBRAHIM MOHAMED FARAH. Nie zapłacił arabom, czyli można powiedzieć, że swój swojego w araba zrobił.

 • babaqba

  Oceniono 10 razy 8

  Hmmm, normalnie robi się tak, że w płaci się za swój hotel i przelot powrotny samemu, wakacje są w ten sposób nienaruszone i pozbawione niedogodności, a po powrocie do kraju skarży się rodzinie, bo szeregowy obywatel Polski nic więcej nie może zdzialać. Pamiętajcie, że wyzysk szaraków jest jedną (obok religii) z podstaw ustrojowych naszego kraju. Bo socjalizm był "be", to mamy korupcjo-oligarchizm gdzie tyle znaczysz, ile masz pieniędzy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje