Hotel w Hurgadzie blokował wyjazd polskich turystów z Alba Tour

13.07.2012 16:23
Strona internetowa hotelu King Tut

Strona internetowa hotelu King Tut

Właściciel jednego z hoteli w Hurgadzie blokował wyjazd na lotnisko polskich turystów - klientów biura Alba Tour, które ogłosiło, że "zawiesza działalność". Na miejsce przybył polski konsul, któremu udało się wynegocjować spisanie protokołu z policją turystyczną. Turyści mogli wsiąść do autokarów i pojechać na lotnisko.
- Konsul doprowadził do spisania protokołu z policją "turystyczną", który może być podstawą dla właściciela hotelu dochodzenia roszczeń wobec biura. Negocjacje odniosły skutek, turyści w hotelu King Tut w Hurgadzie w tej chwili wsiadają do autokarów, które zawiozą ich na lotnisko - mówiła dyrektor Biura Prasowego MSZ Paulina Kapuścińska.

Wynegocjowany przez konsula protokół doprowadził do zakończenia konfliktu z właścicielem hotelu, który wcześniej stawiał warunek uiszczenia 25 tys. dolarów przez polskich turystów. - Turystom utrudniano opuszczenie hotelu na wiele sposobów. Niektórym zabrano paszporty, a bagaż zamknięto w oddzielnym pomieszczeniu - powiedziała Kapuścińska w rozmowie z Gazeta.pl.

- W sprawie turystów MSZ interweniował w ambasadzie Egiptu, przekazując, że zatrzymywanie polskich obywateli przez hotelarzy jest złamaniem prawa - podkreśliła Kapuścińska

Z wyliczeń MSZ wynika, że w piątek z Egiptu ma wylecieć 310 klientów Alba Tour, a w sobotę - ok. 50.

Zobacz także
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy wszedzie na swiecie wstyd zrobia! Oczywiscie mowa o biurze podrozy ,a nie turystach.

 • zibolo123456

  Oceniono 3 razy 1

  takie są konsekwencje korzystania ze śmieciowych biur podróży oferujących tanie wycieczki do dzikich krajów, gdzie hotelarzami są beduini i inne niecywilizowane nacje

 • braunal

  Oceniono 5 razy 3

  Gdzie to dziadostwo lezie?Turyści za dychę.Biorą jakieś tanie,podejrzane,wręcz darmowe wycieczki a potem płaczą.

 • feldkurat-katz

  Oceniono 9 razy -3

  A ja gdzieś mam wyjazdy za granicę . W Polsce są piękne plaże i piękne jeziora . Wolę zostawić pieniądze w Polsce , w polskich sklepach i w polskich kwaterach u Polaków. A tak się dzieje gdy polska bieda wyjeżdża za granice i nie stać ich na powrót do kraju za własne pieniądze . I wszyscy podatnicy teraz muszą się składać na ich powrót do kraju .

 • irekkacz

  Oceniono 6 razy 2

  nie dosyć, że biura podróży to pasożyty, nic nie robią, są tylko pośrednikiem to jeszcze nie zapłacą hotelarzom i jest problem. trzeba ich bojkotować. Ja od wielu lat korzystam tylko z biur niemieckich. Dużo taniej a jakość nieporównywalna. Jak w jednym z hoteli był nieczynny basen to po przyjeździe do domu zastałem list z biura, że zwracają 10% ceny wyjazdu.

 • lodzianin78

  Oceniono 2 razy 0

  tak jest jak jedynym wyznacznikiem jest cena dla Polakow i nie tylko w wyborze imprezy turystycznej....

 • rewelacja14

  Oceniono 3 razy -1

  powinni wpierw zapłacic za usługi hotelowe z własnej kieszeni ,a następnie domagac się odszkodowania w Polsce.

 • jan.bar

  Oceniono 6 razy 4

  podawajcie nazwy wszystkich hoteli które wyrzucają lub blokują Polaków tak aby ludzie wiedzieli na przyszłość gdzie nie kupować wycieczki

 • zelenyles

  Oceniono 9 razy -9

  Do Donalda Tuska : co roku mamy tą samą śpiewkę z turystami.
  Mam pytanie czy rozwiązanie tego problemu jest ponad intelekt rządzących czy rządzący mają to w d...e ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje