We Frankfurcie utknął pociąg Berlin - Warszawa. PKP: "Nie powinien wyjechać"

13.07.2012 10:30
TLK Rataj przestanie kursować od 24 czerwca.

TLK Rataj przestanie kursować od 24 czerwca. (Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta)

Pociąg EuroCity z Berlina do Warszawy utknął we Frankfurcie nad Odrą. Polska obsługa, która miała przejąć skład, nie pojawiła się na miejscu. - Kursowanie tego pociągu zostało odwołane przez stronę niemiecką. Nie wiemy, dlaczego wyjechał - tłumaczy rzeczniczka PKP Intercity.
- Kilkaset osób od godziny 9 koczuje na dworcu. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji, co dalej - relacjonuje jedna z pasażerek Maria G., która przesłała informację o zdarzeniu na Alert24. - Strona niemiecka nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje - dodaje.

Według PKP Intercity kursowanie feralnego składu zostało zawieszone od 5 lipca do dnia dzisiejszego z uwagi na prace modernizacyjne na terenie Niemiec. - Około godziny 10.40 na stację podstawiony zostanie jadący zgodnie z rozkładem pociąg do Polski - uspokaja Małgorzata Sitkowska z PKP Intercity. Odpowiedzialność za zajście jest zatem, zdaniem PKP, po stronie linii Deutsche Bahn.

Zobacz także
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • joachim

  Oceniono 2 razy 0

  To wyjątkowa bezczelność ze strony PKP IC, bo na ich własnej stronie jest ogłoszenie, że wyłączenie z ruchu było od 5 do 12 lipca (problem był 13go).
  intercity.pl/pl/obrazy/dzial%20prasowy/29.06.12%20zmiany%20w%20organizacji%20ruchu.pdf
  Potem na stronie ... przeprawili jeden pociąg na "12/13" (z "12"). To się kwalifikuje pod piękny proces odszkodowawczy...

 • 40pac

  Oceniono 6 razy -6

  Cieszy mnie jak szkopy .......na psy schodza :))
  Ale zaraz,zaraz .......to kto teraz bedzie dla nas wzorem do nasladowania !!!!???

 • seidr

  Oceniono 10 razy 8

  Nie pierwszy raz na tej linii dzieją się czary. Raz rezerwację biletów miałam w wagonie, którego nie było. A raz i tak nici z rezerwacji, bo mój wagon i tak odłączyli w Berlinie. Notoryczne spóźnienia i przekręty na tej trasie to już tradycja. A to drzwi są zepsute i do wagonu wejść nie idzie, a to ogrzewanie w zimie szlag trafił. Wstyd.

 • petramark

  Oceniono 10 razy -4

  Kiedyś, w latach 80-tych, jechałem najważniejszym pociągiem na kontynencie - Madryt - Paryż - Berlin - Warszawa - Moskwa z połączeniem do Władywostoku. Wsiadłem w RFN i dojechałem - spóźniony - do Berlin Ostbanhoff. Tam nasze (zachodnie) wagony miały być podłączone do składu polskiego pociągu Berlin - Warszawa. Miały, bo Niemcy spowodowali takie opóźnienie (ponad 30 min.), że polski skład na nich nie czekał i odjechał (o czasie!). Niemcy cały międzynarodowy skład pełen podróżnych postawili na bocznicy na 6 godzin do czasu następnego połączenia na wschód. Wagony zapieczętowano (z ludźmi w środku!) obstawiono strażą z psami, by żaden szpieg się nie wymknął. My głodni, bez wagonu restauracyjnego i możliwości kupienia czegokolwiek (nawet okien nie wolno było otwierać), zawiadomić kogoś żadnej możliwości. W Poznaniu, gdzie czekał ojciec, żadnej informacji. To opowieść dla piewców niemieckiego porządku i szyderców z polskiego bałaganu. PKP jechało o czasie a spóźnione DB zaaresztowało podróżnych na klucz na 6h bez wyjaśnień.

 • mniklasp

  Oceniono 8 razy 8

  tydzien temu jechalem pociagiem Stockholm -Goeteborg - 500 km w 3 godz i 15 minut. , srednia predkosc 200 km /godz

 • single_malt

  Oceniono 2 razy 2

  ponizsze reklamy pojawily sie gdy czytalem ten tekst.
  co do Ziemi Swietej to ew. widze jakis zwiazek z podrozami ale kabiny prysznicowe ????

  REKLAMY GOOGLE
  Kabiny Prysznicowe
  www.Nokaut.pl Porównaj Ceny w Wielu Sklepach. Znajdź i kup Kabiny Prysznicowe.
  Przybądź do Ziemi Świętej
  www.holyland-pilgrimage.org/pl Pielgrzymka do Ziemi Świętej - podróżą Twego życia

 • single_malt

  Oceniono 4 razy 2

  "...wsiasc do pociagu byle jakiego .."
  i tak marzenia pani Rodowicz staja sie rzeczywistoscia.
  czy jest inny kraj ktory poezje zmienia w rzeczywistosc ?
  Nie ma.

 • titak99

  Oceniono 4 razy 2

  Zastanawiam się czy czytając komentarze nie mam omamów.większość z nich pomija najważniejszy wątek i szuka sensacji robiąc z tego polityczną aferę.pytanie powinno brzmieć--kto odpowie materialnie za bałagan

 • brajanu

  Oceniono 14 razy 6

  w poznaniu było ełro. podobno wszystko było dograne. piekne aurtostrady i piekne dworce. tam w tv kłamali.
  po ełro wróciło stare. zamykanie dworca od północy na 4 godziny. pani sprzedaje bilety i przerwa rzecz święta. nie ma kto jej zastąpić na te 20 minut, a kolejka czeka. dworzec zamkniety i ludzie w środku nocy biegają i hahaha szukają kasy biletowej.czekając na swój pociąg , pośród meneli i żebraków wygladałem na osobe najbardziej godna zaufania, to słuzyłem za informację dla obcokrajowców i polskich turystów mimo, że z poznania nie jestem.

  europa panie, europa. wróciłem własnie z wypoczynku z zachodniego kraju i ten powrót do polski był przygnębiający, kilkaset kilometrów a kilkadziesiąt lat róznicy w infrastrukturze, funkcjonowaniu, mentalności ludzi itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje