Katarzyna W. przyznała się do części zarzutów

Sędzia Jacek Krawczyk

Sędzia Jacek Krawczyk (Fot. TVP Info)

- Do części zarzutów Katarzyna W. się przyznaje - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach sędzia Jacek Krawczyk. Dodał, że oskarżona została tymczasowo aresztowana, gdyż śledczy obawiają się, że może mataczyć. Wcześniej próbowała skierować postępowanie przeciwko innej osobie.


Katarzyna W. została dziś aresztowana na 3 miesiące. - Prokurator przedstawił nowe zarzuty: zbrodni zabójstwa. Była to jedna z przesłanek zastosowania tymczasowego aresztowania - powiedział na konferencji prasowej Jacek Krawczyk. - Do części zarzutów Katarzyna W. przyznaje się, do części się nie przyznaje - dodał.

Sędzia wyjaśnił następnie, dlaczego zdecydowano się na areszt. - Sąd, stosując areszt, ocenił, że zachodzi obawa matactwa. Pośrednio wynikająca z dwóch kolejnych zarzutów: próby skierowania postępowania przeciwko innej osobie, miała w tym celu czynić podstępne zabiegi poprzez tworzenie dowodów, jak również fałszywe zawiadomienie o przestępstwie, którego nie było - powiedział Krawczyk.

Wcześniej śledczy uznali śmierć Madzi, córki Katarzyny W., za nieszczęśliwy wypadek. - Doszły trzy opinie niezależnych instytutów badawczych. Na ich podstawie został wyprowadzony wniosek, że śmierć nastąpiła w sposób nagły i gwałtowny - wyjaśnił zmianę kwalifikacji czynu sędzia.

Zobacz także
  • Sławomir Sierakowski, Paweł Lisicki, Bartosz Węglarczyk i Igor Janke. Publicyści zebrani w studiu TVN24 nie kryli dezaprobaty, gdy przerwano program by nadać konferencję prasową Krzysztofa Rutkowskiego TVN24 przerywa program, by pokazać Rutkowskiego. Janke twittuje ze studia: "Dziennikarstwo umiera"
  • Jarosław Gowin Gowin: Rodzic zabijający własne dziecko jest pogrążony w otchłani zła
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje