Olimpijskie stroje produkowane w Chinach. USA oburzone

Stroje narodowej reprezentacji USA na Igrzyska Olimpijskie w Londynie zaprojektowa³ Ralph Lauren

Stroje narodowej reprezentacji USA na Igrzyska Olimpijskie w Londynie zaprojektowa³ Ralph Lauren (Fot. AP)

Oburzenie w Stanach Zjednoczonych. Amerykañskie media ujawni³y, ¿e stroje narodowej reprezentacji USA na igrzyska w Londynie zosta³y wyprodukowane w Chinach. Jeden z wp³ywowych polityków proponuje nawet ich spalenie.
Podczas ceremonii otwarcia olimpiady w Londynie amerykañscy sportowcy bêd± nosiæ stroje zaprojektowane przez s³ynnego projektanta Ralpha Laurena: granatowe marynarki i ¿akiety, bia³e spodnie i koszule, czerwono-bia³o-niebieskie krawaty i apaszki.

"Powinni je spaliæ"

Problem w tym, ¿e na wszystkich znajduj± siê naszywki "Made in China". Gdy informacjê na ten temat poda³a telewizja ABC, amerykañscy politycy nie kryli oburzenia.

- Komitet Olimpijski powinien siê wstydziæ. Uwa¿am, ¿e powinni z³o¿yæ te wszystkie stroje na kupê i je spaliæ, a nastêpnie zacz±æ wszystko od pocz±tku - o¶wiadczy³ przywódca Demokratów w Senacie Harry Reid.

Inni amerykañscy politycy wyra¿aj± zdumienie, rozczarowanie i z³o¶æ. Zwracaj± uwagê, ¿e ceny strojów s± tak wysokie, ¿e na pewno mo¿na by je wyprodukowaæ w Ameryce. Na przyk³ad ¿akiety kosztuj± prawie 600 dolarów ka¿dy, a marynarki s± o 200 dolarów dro¿sze. Cena samych pasków to 85 dolarów za sztukê.

Amerykañski Komitet Olimpijski daje jednak do zrozumienia, ¿e politykom nic do tego, gdzie wyprodukowano stroje reprezentacji. Przedstawiciele Komitetu o¶wiadczyli, ¿e jest on prywatn± instytucj±, i wyrazili dumê ze wspó³pracy z Ralphem Laurenem.

Komentarze (36)
Olimpijskie stroje produkowane w Chinach. USA oburzone
Zaloguj siê
  • cyggnus

    Oceniono 30 razy 30

    ¯akiet 600 dolarów, z tego 550 dolarów kosztuje metka Laurena

  • jamj

    Oceniono 27 razy 25

    Problem w tym, ¿e na wszystkich znajduj± siê naszywki "Made in China".
    =====================================================
    Niech siê Yankesy ciesz±, ¿e chocia¿ po angielsku, a nie po chiñsku.

  • 8pasazer

    Oceniono 25 razy 25

    "Inni amerykañscy politycy wyra¿aj± zdumienie"

    -Ciekawe, ¿e zdumieni s± w³a¶nie ci, którzy konsekwentnie, przez lata, doprowadzili do wyniszczenia amerykañskiego przemys³u (poza zbrojeniowym) i przeniesienia jego dzia³alno¶ci za granicê. Dla zysku korporacji. Skutek: od 2001 USA trac± ¶rednio 50000 miejsc pracy w zak³adach produkcyjnych miesiêcznie, a w ostatnich 2 latach zamykane s± 23 z nich DZIENNIE. Dla 90% obywateli kraj staje siê biedniej±c± republik± bananow±, zaw³aszczon± przez banki.
    Bud¿et federalny wydaje regularnie 40% wiêcej ni¿ zarabia, d³ug wynosi 105% PKB, a koniec jazdy na kasie drukowanej bez pokrycia jest bardzo bliski.

    No ale dla wyborców mamy szopkê z paleniem ciuchów.
    Ja bym siê zamiast tego ba³. ¿e nied³ugo przyjdzie paliæ czym innym, i bêdzie wielki krzyk "jak siê to mog³o staæ":
    cdn.dipity.com/uploads/events/24e673cf8e3aae5407ec716f6da752dc_1M.png

  • kesik001

    Oceniono 26 razy 20

    No to jeszcze raz.Amerykanie to debile.
    Ale skoro to ju¿ oklepane has³o to mo¿e warto dodaæ ¿e i oszo³omy do kwadratu.
    Produkuj± tyle rzeczy w Chinach i nagle ol¶ni³o ich ¿e zrobili tam równie¿ pare ubrañ......

  • mckwack

    Oceniono 19 razy 19

    ha ha, ciekawe jakie metki maj± ubrania tych oburzonych polityków :D

  • maquis.drake

    Oceniono 19 razy 15

    Olimpijczycy z US NAVY? :P
    Wygl±da to tak jakby z marynarki pouciekali z po³ow± mundurów. Ale w sumie USA robi siê coraz bardziej totalitarne, wiêc mo¿e i taki trend jest uzasadniony ;P

  • staalkeer

    Oceniono 18 razy 14

    Przecie¿ tam oprócz dolarów i broni to siê ju¿ prawie nic nie produkuje a nawet dosz³o juz do tego ze silniki rakietowe do rakiet balistycznych kupuj± od ruskich. £adnie ich za³atwi³ Milton Friedman.

  • askeladen

    Oceniono 13 razy 13

    Heee?! Amerykanie nie popieraja juz globalizmu? To moze pora z nim skonczyc?

  • kamelia04.08.2007

    Oceniono 13 razy 9

    uwa¿am, ¿e amerykañscy politycy maja racje z tym oburzeniem. Skoro marynarka kosztuje odpowiednio 600 i 800 $, a durny pasek do spodni 85$, to cz³owiek zamawiajacy ubrania za takie pieniadze u Ralpha Laurena ma prawo oczekiwac, ¿e nie zostanie to wykonane w krajach, gdzie robotnica pracuje 14 godzin na dobe za miske ryzu, tylko w w³asnie w USA. Tym bardziej, ¿e jest to strój dla amerykañskiej reprezentacji.

Aby oceniæ zaloguj siê lub zarejestrujX

Najnowsze informacje