200 tys. kary za "Top Model" wystarczy? "Nie, zasłużyli na najwyższą karę" [WYNIKI SONDY]

12.07.2012 22:19
Główne wyniki sondy

Główne wyniki sondy (Fot. Gazeta.pl)

Czytelników Gazeta.pl zapytaliśmy, czy 200 tys. zł kary, które KRRiT wymierzyła TVN m.in. za poniżanie uczestniczek "Top Model", jest wystarczające. Większość z was jest zdania, że nie. Większa część biorących udział w sondzie odpowiedziała, że stacji należało wymierzyć maksymalną karę lub w ogóle zdjąć program z anteny.
200 tys. zł - taką karę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN. KRRiT uznała, że emitowane jesienią 2011 r. odcinki programu "Top Model" mogły mieć negatywny wpływ na rozwój dzieci, a zachowanie jurorów naruszało godność uczestniczek.

Czytelników Gazeta.pl zapytaliśmy, czy to wystarczająca kara. Większość uczestników sondy uważa, TVN powinno być ukarane jeszcze surowiej - 43 proc. pytanych (1834 osoby) uznało, że stacji należało wymierzyć karę maksymalną, czyli 537 tys. zł. 22 proc. z kolei - lub 951 internautów - jest zdania, że KRRiT powinna była wymusić na TVN zdjęcie programu z ramówki.

27 proc. czytelników portalu - 1158 uczestników sondy - zagłosowało za tym, że "nie powinno się nakładać żadnej kary, bo uchybienia to po prostu konwencja programu". 4 proc. z kolei - 160 osób - uznało, że 200 tys. zł będzie odpowiednią nauczką dla Wiertniczej.

Również 4 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Do godz. 21 w naszej sondzie udział wzięły w sumie 4292 osoby.

200 tys. zł to wystarczająca kara dla TVN? Nadal możesz głosować >>[WASZYM ZDANIEM] Więcej sond internetowych >>

Zobacz także
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • yamata

  Oceniono 5 razy -1

  A uczestniczki to ktoś tam wołami ciągał? Poniosły dobrowolną opłatę za parcie na szkło...

  W sumie jak ktoś chce mocno "przeć do przodu" i ukierunkowany jest na karierę to niestety do pewnego stopnia zeszmacić się musi. Potem albo zeszmaci się zupełnie, albo wygra i będzie mu łatwiej. Może nawet zacznie dyktować warunki ;)
  Taka już kolej rzeczy w show-biznesie, coś jak "fala" w wojsku... ;)

  Również przymusu oglądania nie ma. Jak nie będzie oglądalności, program zdejmą szybciutko i to bez żadnych kar, to proste!

 • fordysta

  Oceniono 11 razy 3

  To co TVN wyprawiała z uczestnikami "TOP MODEL" - kwalifikuje do LIKWIDACJI CAŁEGO TVN.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 8 razy 4

  Skoro są debile którzy oglądają takie rzeczy to niestety czekają nas kolejne tapmodele, pamiętniki z wakacji, dlaczego ja i wybacz mi.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 7 razy 5

  Gdyby nie było widzów, nie byłoby i programu. Są tacy, którzy to namiętnie oglądają, to i program jest nadawany w takiej konwencji. Oburzanie się na coś, co jest dobrowolne - jest jak dla mnie śmieszne. Ja mam o tyle komfortową sytuacje, ze program mi się nie podoba, więc go najzwyczajniej nie oglądam. Ma świetny wynalazek czyli kciuk i pilota do telewizora. Ostatecznie pozostaje jeszcze komputer i forum dyskusyjne. Wszystkim nawiedzonym polecam te proste wynalazki na programy, których nie chcemy oglądać.

 • sselrats

  Oceniono 9 razy 3

  Za co tu kara? Nie widziliscie? Za cycki ja zlapal, cieszyla sie, usmiechnieta, szczesliwa byla.

 • karol312n

  Oceniono 11 razy 1

  Ten program opiera się na sprawdzonej amerykańskiej licencji. On z założenia taki musi być - szokujący i kontrowersyjny.

 • alek1.0

  Oceniono 21 razy 19

  Zachowanie jurorów bardziej przypominało mi bandę erotomanów niż poważne "Jury", aż strach pomyśleć jak oni się zachowywali bez kamer.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 23 razy 3

  "KRRiT uznała, że emitowane jesienią 2011 r. odcinki programu "Top Model" mogły mieć negatywny wpływ na rozwój dzieci, a zachowanie jurorów naruszało godność uczestniczek."

  A ja uznałem, że programy Tadka z Torunia mają negatywny wpływ na rozwój dzieci, a zachowanie samego Tadka i jego wieczenie ujadających piesków narusza godność obywateli.

 • konstruktywny

  Oceniono 14 razy 14

  Co tam 200 000 zł, za taką reklamę jak ten artykuł zgarną kolejne miliony

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX