200 tys. kary za "Top Model" wystarczy? "Nie, zasłużyli na najwyższą karę" [WYNIKI SONDY]

Główne wyniki sondy

Główne wyniki sondy (Fot. Gazeta.pl)

Czytelników Gazeta.pl zapytaliśmy, czy 200 tys. zł kary, które KRRiT wymierzyła TVN m.in. za poniżanie uczestniczek "Top Model", jest wystarczające. Większość z was jest zdania, że nie. Większa część biorących udział w sondzie odpowiedziała, że stacji należało wymierzyć maksymalną karę lub w ogóle zdjąć program z anteny.
200 tys. zł - taką karę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN. KRRiT uznała, że emitowane jesienią 2011 r. odcinki programu "Top Model" mogły mieć negatywny wpływ na rozwój dzieci, a zachowanie jurorów naruszało godność uczestniczek.

Czytelników Gazeta.pl zapytaliśmy, czy to wystarczająca kara. Większość uczestników sondy uważa, TVN powinno być ukarane jeszcze surowiej - 43 proc. pytanych (1834 osoby) uznało, że stacji należało wymierzyć karę maksymalną, czyli 537 tys. zł. 22 proc. z kolei - lub 951 internautów - jest zdania, że KRRiT powinna była wymusić na TVN zdjęcie programu z ramówki.

27 proc. czytelników portalu - 1158 uczestników sondy - zagłosowało za tym, że "nie powinno się nakładać żadnej kary, bo uchybienia to po prostu konwencja programu". 4 proc. z kolei - 160 osób - uznało, że 200 tys. zł będzie odpowiednią nauczką dla Wiertniczej.

Również 4 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Do godz. 21 w naszej sondzie udział wzięły w sumie 4292 osoby.

200 tys. zł to wystarczająca kara dla TVN? Nadal możesz głosować >>[WASZYM ZDANIEM] Więcej sond internetowych >>

Komentarze (26)
200 tys. kary za "Top Model" wystarczy? "Nie, zasłużyli na najwyższą karę" [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • alek1.0

  Oceniono 21 razy 19

  Zachowanie jurorów bardziej przypominało mi bandę erotomanów niż poważne "Jury", aż strach pomyśleć jak oni się zachowywali bez kamer.

 • konstruktywny

  Oceniono 14 razy 14

  Co tam 200 000 zł, za taką reklamę jak ten artykuł zgarną kolejne miliony

 • elko21

  Oceniono 17 razy 13

  Na szczęście niewiele wiem - po pierwszym odcinku, "zniesmaczona", dałam sobie spokój z oglądaniem widowiska, które żywcem przypominało "targ niewolnic" - brakowało tylko zaglądania w zęby....
  Żałosny pokaz próżności, dekadencja, ludzie całkowicie oderwani od rzeczywistości, zarówno uczestniczki, jak i "jurorzy".

 • pawel.ccc

  Oceniono 18 razy 10

  Komu służył ten program ? Sutenerom. Formuła programu była tak skonstruowana, że obejmowała pełny program "artystyczny" dla panienek z agencji towarzyskich, podobnie jak prowadząca - "Dżołana Kłupa" - podstarzałe babsko udające modelkę ,"ciocia z hamełyki" , namawiające młode dziewczyny do pozowania nago w różnej maści czasopismach dla facetów. "Top model" powinien być zdjęty z anteny za sutenerstwo.

 • gazetaplum

  Oceniono 13 razy 9

  Kije dla walter i spółki. Jak ktoś ma miliony, to 200 tys nie jest karą. Prędzej pręgierz, albo dyby. W ostateczności stos.

 • wikt-ta12

  Oceniono 12 razy 6

  To były osoby świadome tego, co je może spotkać. Mogły w każdej chwili zrezygnować, ratując swoją "godność". Żeby ponieść na niej uszczerbek, trzeba ją w ogóle mieć, czy też mieć świadomość, że takie coś można posiadać. Nie widzę powodu, by inni bardziej dbali o to, o co nie dba sama zainteresowana osoba. Takie wychowawcze metody są do kitu.. tylko uwalniają ludzi od odpowiedzialności za samych siebie. Metodą byłyby bardzo jednoznaczne reakcje widzów, czytelników, opinii publicznej, które by ten problem im uświadomiły. Ale widzę pewien z tym kłopot, bo ludzie w swej masie sądzą (a nawet tak postępują!!), że WSZYSTKO jest za pieniądze, to tylko kwestia ceny. Czasem nawet nie chodzi o pieniądze, co świetnie uzmysławia wiele programów p. Drzyzgi. Ich uczestnicy własnym przykładem pokazują, czego to się na co dzień nie robi dla popularności, akceptacji w środowisko, z samotności itd. Brrr...

 • hrabia_onejski

  Oceniono 7 razy 5

  Gdyby nie było widzów, nie byłoby i programu. Są tacy, którzy to namiętnie oglądają, to i program jest nadawany w takiej konwencji. Oburzanie się na coś, co jest dobrowolne - jest jak dla mnie śmieszne. Ja mam o tyle komfortową sytuacje, ze program mi się nie podoba, więc go najzwyczajniej nie oglądam. Ma świetny wynalazek czyli kciuk i pilota do telewizora. Ostatecznie pozostaje jeszcze komputer i forum dyskusyjne. Wszystkim nawiedzonym polecam te proste wynalazki na programy, których nie chcemy oglądać.

 • best.bacha191

  Oceniono 15 razy 5

  "zachowanie jurorów naruszało godność uczestniczek"...

  Uczestniczki tego rodzaju programow (wszedzie na swiecie) sa jak najbardziej swiadome, co moze je spotkac w trakcie realizacji tychze programow... Zglaszaja sie do programu nieprzymuszane, z wlasnej woli, z checi zdobycia slawy/ wybicia sie. Zdaja sobie sprawe, ze moga byc "nieprzyjemnie traktowane". Mimo to, zglaszaja sie (wszedzie na swiecie) w duzych ilosciach.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 8 razy 4

  Skoro są debile którzy oglądają takie rzeczy to niestety czekają nas kolejne tapmodele, pamiętniki z wakacji, dlaczego ja i wybacz mi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje