Olejnik: Tusk miał od zawsze problem ze związkami partnerskimi

13.07.2012 06:00
Monika Olejnik i Donald Tusk

Monika Olejnik i Donald Tusk (Fot. Agencja Gazeta)

Pan premier od zawsze miał problemy ze związkami partnerskimi. Nie wiem, jakie jest w tej chwili zdanie pana premiera w tej sprawie - pisze w "Gazecie Wyborczej" Monika Olejnik.
- Na początku lat 90. Donald Tusk był przeciwny stopniom z religii na świadectwie szkolnym. Nawet osobiście napisał list protestacyjny do ówczesnego ministra edukacji. Jego partia wstrzymała się przy głosowaniu w sprawie zakazu aborcji. KLD było antyklerykalne. Jak donosił tygodnik "Nie", "w piątki na złość jedli schabowego" - przypomina Olejnik. - Parę lat później, kiedy znalazł się w Unii Demokratycznej, bo, jak pamiętamy, KLD zostało przygarnięte przez Unię, Tusk był za wyrzuceniem Barbary Labudy. Labuda opowiadała się za liberalizacją ustawy aborcyjnej i była przeciwko konkordatowi. Tusk poparł konkordat - przypomina dziennikarka Radia ZET.

- W 2004 r. (Tusk - red.) pytany o to, czy zgodziłby się na marsz tolerancji, powiedział, że nie. "Jestem z natury człowiekiem tolerancyjnym, ale takiej zgody bym nie wydał. Tolerancja wyraża się nie tylko w prawie do wyrażania własnych przekonań, ale także w szacunku do uczuć innych ludzi". Burza związana ze związkami partnerskimi przeszła osiem lat temu. Za sprawą prof. Marii Szyszkowskiej Senat zgłosił projekt ustawy, a wtedy Donald Tusk stwierdził: "Związek homoseksualny nie jest pożądaną normą prawną, która powinna być wspierana przez państwo" - cytuje szefa rządu dziennikarka.

I przypomina, że Tusk komentował ten projekt tak: "Będziemy bardzo sceptyczni, wydaje się, że polska tolerancja wymaga dzisiaj przede wszystkim głębokich, rewolucyjnych zmian obyczajowych, a nie wszczepiania tych rozwiązań, które w efekcie równouprawniają związki hetero- i homoseksualne. Rodzina zgodnie z polskim prawem to związek mężczyzny i kobiety". Jak widać, pan premier od zawsze miał problemy ze związkami partnerskimi. Nie wiem, jakie jest w tej chwili zdanie pana premiera - pisze Monika Olejnik.

Cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (71)
Zaloguj się
 • musaschi72

  Oceniono 7 razy 5

  powim wam jesdno ja odkad skonczyklem 18l at i wyprowadfzilem sie od rodzicow mam wyjebane w to co w piatki jadam czy to schab czy karkowka czy mielone....

 • pacze1950

  Oceniono 11 razy 7

  a kiedy on wziął ślub?chyba nie dawno ,ma jakiś problem?on ma problem z wszystkim z mówieniem prawdy,z obiecywaniem lepszego jutra a lepiej to już było teraz może być tylko gorzej.

 • strongnuklear

  Oceniono 5 razy -3

  jaki ten ryzy sympatyczny {na foto} jak moj ciapek.

 • adadadadammiichnik

  Oceniono 21 razy -7

  Ciekawe dlaczego TW Stokrotka wczoraj razem z Bęgowskim próbowali przakonać Godsona do tych zboczeń? Czemu nie na odwrót? Czy tolerancja POlega na tym by zboki na siłę epatowały normalnych ludzi? Zbokówjest garstka - nas normalnych cała reszta, to co - mamy mówićdzieciom, że to "wporzo" jak ich kolega czy koleżanka ma dwóch "rodziców" tej samej płci? Może to lepiej niż w parach hetero?

 • gazetaplum

  Oceniono 22 razy -6

  Odpierdulcie się od moich uczuć. Ja kocham moją kozę, a ona mnie.
  I będziemy adoptować baranki , czy to sie wam podoba , czy nie!!

 • kuma1

  Oceniono 43 razy -17

  Pan Premier ma całkowitą rację.Z szopką homodyktatury trzeba skończyć i ustalić prawo tak żeby wszystko było jasne a rodzina pozostała zdrowym miejscem wychowania następnych pokoleń.

 • bajek26

  Oceniono 16 razy 12

  Ten kraj potrzebuje męża stanu... Człowieka, któremu obca jest hipokryzja, obłuda i wie co to jest honor i godność. Przede wszystkim człowieka, który potrafi dotrzymywać słowa. Nie takiego, który nagina swoje poglądy koniunkturalnie....byle tylko był elektorat.... Dzisiaj obiecuje jedno, a jak ludzie mu zaufają to ma w głębokiej d....... co im wcześniej obiecał.

 • rita57

  Oceniono 10 razy -2

  "Tusk miał od zawsze problem ze związkami partnerskimi"
  Może. Ale z takimi związkami partnerskimi - które POdtrzymują go przy władzy- jak Olejnik- Lis, Paradowska- Passent, czy gw- tvn nigdy nie miał. I to się liczy :)

 • di.priv

  Oceniono 16 razy 10

  Przepraszam bardzo serdecznie, ale tu nie chodzi tylko o związki homoseksualne, chodzi też o pary, które są ze sobą wiele lat, bez zawierania małżeństwa, bo nie mają ochoty na wszystkie idiotyzmy i szopki z tym związane, a kiedy jedno z nich jest chore, to ma problemy, żeby odwiedzić drugie w szpitalu, żeby odebrać wyniki badań itepe, polskie państwo jest dla wszystkich, tylko nie dla obywateli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje