Strateg Republikanów: Partia jest za stara, za biała i za gruba

Ed Rollins, jeden ze strategów Partii Republikańskiej

Ed Rollins, jeden ze strategów Partii Republikańskiej (fot. foxnews.com)

Ed Rollins, jeden z głównym strategów Partii Republikańskiej, podczas wywiadu dla stacji Fox News w brutalnie szczerych słowach podsumował stereotypy na temat swojej partii. - To gromada starych białych mężczyzn. Potrzebujemy więcej kobiet, Latynosów i Afroamerykanów - stwierdził.
Rollins odwiedził studio Fox News by porozmawiać o potencjalnych kandydatach na wiceprezydenta, którzy startowaliby w wyborach razem z republikańskim kandydatem na prezydenta Mittem Romneyem.

Na początku rozmowy odrzucił możliwość wyboru kobiety. Jego zdaniem poparcie dla Romneya i Baracka Obamy jest bardzo zbliżone, dlatego Romney powinien unikać kontrowersji i nie stawiać na nikomu nieznaną osobę. Niechętnie odniósł się nawet do Condoleezzy Rice. - Ma doświadczenie w polityce międzynarodowej, ale nie wiemy, jakie jest jej stanowisko w sprawach dotyczących polityki wewnętrznej. Myślę, że pani Rice jest świetnym wykładowcą i powinna trzymać się kariery uniwersyteckiej - stwierdził.Faworytem Rollinsa na stanowisko wiceprezydenta jest młody charyzmatyczny senator z Florydy Marco Rubio. - To wyjątkowy kandydat, pod wieloma względami. Po pierwsze pozwoli nam nadrobić przewagę 250 tys. głosów, jaką Obama miał nad McCainem na Florydzie podczas wyborów w 2008 roku. Po drugie jest młodym, dynamicznym Latynosem, Amerykaninem o kubańskich korzeniach i może nam pomóc w uzyskaniu poparcia grupy, która nas dzisiaj nie popiera - argumentował.

- Wielu ludzi, którzy krytykują Partię Republikańską, mówi, że to gromada starych białych facetów. Czy przez wybór Rubio możemy od tego uciec? - spytała dziennikarka.

- To jest gromada starych białych mężczyzn i niestety wielu z nich jest grubych, tak jak ja - zażartował Rollins. - Musimy rozszerzyć naszą bazę. Potrzebujemy więcej kobiet, więcej Latynosów, więcej Afroamerykanów - dodał.

Komentarze (10)
Strateg Republikanów: Partia jest za stara, za biała i za gruba
Zaloguj się
 • hankrearden

  Oceniono 24 razy 10

  Macie pełno młodych. To zwolennicy Rona Paula. Zdaje się jednak, że ich nie chcecie.

 • wiesenblum

  Oceniono 2 razy 2

  "za starzy, za biali, za grubi" - to nie jest krytyka pod adresem republikanów, to krytyka pod kątem społeczeństwa, które daje dodatkowe "punkty" za: młodość, kolor skóry (a biały ostatnio coś popularny nie jest) i sportową sylwetkę. Również w polityce. Dziwne, że o płci i orientacji seksualnej nic nie wspomniał

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  W zasadzie to samo można powiedzieć o każdej partii politycznej w każdym kraju.

 • higienista1

  Oceniono 8 razy 0

  Nie padł argument najważniejszy.Rozum.Nadmiar mężczyzn w polityce to nieszczęście.

 • blue911

  Oceniono 17 razy -3

  Macie pelno mlodych w.......Polsce. Kibole chetnie przyjma Wasze idealy: oni lubia faszyzm,przemoc,rasizm i wyzysk innego czlowieka. Szczegolnie niebialego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje