KRRiT karze Radio Maryja. "Bat, nagonka, protest, agresja, złość"

O. Tadeusz Rydzyk i Anna Sobecka

O. Tadeusz Rydzyk i Anna Sobecka (Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta)

20 tysięcy złotych - taką karę za emisję ukrytych reklam nałożyła na Radio Maryja KRRiT. - To jest protest, agresja, złość na to, że Ojciec Święty opowiedział się za Radiem Maryja i Telewizją Trwam - ocenia była spikerka Radia, obecnie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na radia ojca Tadeusza Rydzyka karę za emisję ukrytych reklam, czyli łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Z oburzenia nie posiada się Anna Sobecka, która zwraca uwagę na opieszałość KRRiT - reklamy zostały wyemitowane na początku grudnia.

"Zmierzają do zlikwidowania Radia Maryja"

- Powoli mielą młyny w tej Krajowej Radzie. Ja nie wiem, za co wobec tego ci ludzie biorą tam pieniądze. Tam się nie pracuje, tylko czyha na nadawcę - mówi posłanka PiS.

Podobnego zdania jest Beata Kempa z Solidarnej Polski, która uważa, że Jan Dworak skrzętnie wykorzystał sytuację do "wzięcia bata i uderzenia ponownie" w Radio Maryja. - To kolejny akt nagonki. Myślę, że jest to szerzej zakrojona akcja zmierzająca w takim kierunku, aby karać, eliminować, a w rezultacie zlikwidować Radio Maryja - mówi Kempa.

"To żadne Bóg wie jakie prześladowanie"

Posłowie PO apelują tymczasem, żeby ostudzić te emocje. - Co prawda dostępne są badania, że to są najlepsze media, jeżeli chodzi o sprzedaż produktów w grupie powyżej pewnego wieku, ale ani nie należy mówić, że Radio Maryja nagminnie łamie zakaz reklamy, bo nie łamie, ani nie należy mówić, że ta kara jest jakimś Bóg wie jakim prześladowaniem - mówi Jan Filip Libicki z Platformy Obywatelskiej.

Rada uznała, że audycje Radia Maryja zawierały ukryte reklamy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, "Naszego Dziennika", starterów sieci komórkowej W Naszej Rodzinie oraz SKOK Stefczyka. Kara nałożona na Radio Maryja wyniosła 20 tysięcy złotych. Górna granica kary w tym przypadku mogła wynieść nawet ponad 241 tys. zł.

Zobacz także
 • Marsz, którego celem było przyznanie telewizji Trwam koncesji TV Trwam: Ojciec Rydzyk mówi o 1,4 miliona podpisów w obronie swojego medium, a do KRRiTV dotarło jedynie 35 tysięcy
Komentarze (330)
KRRiT karze Radio Maryja. "Bat, nagonka, protest, agresja, złość"
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 148 razy 118

  "- To kolejny akt nagonki. Myślę, że jest to szerzej zakrojona akcja zmierzająca w takim kierunku, aby karać, eliminować, a w rezultacie zlikwidować Radio Maryja - mówi Kempa."

  Z otchłani wychynął dobrze znany kiedyś, dziś rzadki polityczny wieloryb, Kempa Beata. To zawsze jest widowisko, bo posłanka lubi dramatyzować i przewracać oczyma.

  Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
  Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha

 • spluwa-orginal

  Oceniono 134 razy 114

  Jezeli warunkiem otrzymania bezplatnej koncesji radiowej jest zakaz nadawania reklam, to " panie " Kempa i Sobecka,
  tak jak d.u.p.a jest od srania ,tak Rydzyk zobowiazany jest do tych warunkow przestrzegania.

 • fakiba

  Oceniono 109 razy 99

  Następny krokiem powinno być odebranie koncesji nadawcy społecznego i jak będą chcieli nadawać to na takich samych warunkach jak wszyscy

 • wigorek42

  Oceniono 90 razy 80

  Zarabianie na reklamach powinno być zgodne z obowiązującym prawem a nie wg prawa ustalonego przez PiS i przewielebnego torńskiego ojczulka-czarnulka

 • aj-wonek

  Oceniono 85 razy 77

  ja to nie wiem. eska rock już parę razy miała kary za Wojewódzkiego i Figurskiego i nikt nie płakał i o nagonce nie mówił. tylko te rydzyki, klapki na oczach.

 • euler2718

  Oceniono 82 razy 72

  Przecież Sobecka jest podejrzana o przestępstwo, Rydzyk notorycznie łamie prawo (RECYDYWISTA), Michalik nawołuje do eliminowania ludzi.....
  Oto polski kościół katolicki (tysiącletnia tradycja?)

 • m8ts

  Oceniono 81 razy 67

  Bulić i nie kwiczeć!

  Komornik w dom, Bóg w dom

 • dornjuan

  Oceniono 62 razy 58

  mgr od segregatorów kempie polecam studia prawnicze, wówczas się dowie, że za łamanie prawa jest sankcja o czym na administracji chyba jej nie powiedzieli. Przez lata przyzwyczaiła się ta hołota do bezkarności i przywilejów, że nagle przestrzeganie prawa stało się dla nich czymś niemożliwym i nieakceptowalnym. Nieprawdopodobna hołota.

 • jhbsk

  Oceniono 60 razy 54

  Przestańcie łamać prawo to i kar nie będzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje