KRRiT karze Radio Maryja. "Bat, nagonka, protest, agresja, złość"

12.07.2012 15:36
O. Tadeusz Rydzyk i Anna Sobecka

O. Tadeusz Rydzyk i Anna Sobecka (Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta)

20 tysięcy złotych - taką karę za emisję ukrytych reklam nałożyła na Radio Maryja KRRiT. - To jest protest, agresja, złość na to, że Ojciec Święty opowiedział się za Radiem Maryja i Telewizją Trwam - ocenia była spikerka Radia, obecnie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na radia ojca Tadeusza Rydzyka karę za emisję ukrytych reklam, czyli łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Z oburzenia nie posiada się Anna Sobecka, która zwraca uwagę na opieszałość KRRiT - reklamy zostały wyemitowane na początku grudnia.

"Zmierzają do zlikwidowania Radia Maryja"

- Powoli mielą młyny w tej Krajowej Radzie. Ja nie wiem, za co wobec tego ci ludzie biorą tam pieniądze. Tam się nie pracuje, tylko czyha na nadawcę - mówi posłanka PiS.

Podobnego zdania jest Beata Kempa z Solidarnej Polski, która uważa, że Jan Dworak skrzętnie wykorzystał sytuację do "wzięcia bata i uderzenia ponownie" w Radio Maryja. - To kolejny akt nagonki. Myślę, że jest to szerzej zakrojona akcja zmierzająca w takim kierunku, aby karać, eliminować, a w rezultacie zlikwidować Radio Maryja - mówi Kempa.

"To żadne Bóg wie jakie prześladowanie"

Posłowie PO apelują tymczasem, żeby ostudzić te emocje. - Co prawda dostępne są badania, że to są najlepsze media, jeżeli chodzi o sprzedaż produktów w grupie powyżej pewnego wieku, ale ani nie należy mówić, że Radio Maryja nagminnie łamie zakaz reklamy, bo nie łamie, ani nie należy mówić, że ta kara jest jakimś Bóg wie jakim prześladowaniem - mówi Jan Filip Libicki z Platformy Obywatelskiej.

Rada uznała, że audycje Radia Maryja zawierały ukryte reklamy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, "Naszego Dziennika", starterów sieci komórkowej W Naszej Rodzinie oraz SKOK Stefczyka. Kara nałożona na Radio Maryja wyniosła 20 tysięcy złotych. Górna granica kary w tym przypadku mogła wynieść nawet ponad 241 tys. zł.

Zobacz także
Komentarze (330)
Zaloguj się
 • phantomasa1

  Oceniono 1 raz -1

  Pan Dworak,to bodaj jedyny człowiek w Polsce na właściwym miejscu,nie z gumy zrobion .Chcesz robić biznesy bracie,to kasa na stół.

 • korcia2000

  Oceniono 4 razy 4

  Tylko 20 tysięcy? Jak na prześladowanie to bardzo mało!!

 • szymek_50

  Oceniono 3 razy 1

  Z solidarności z panią Anią Sobecką zacisnąłem kciuki i teraz nie chcą mi się otworzyć.

 • prezio2

  Oceniono 16 razy -10

  Cała prawda o matactwach dworaka. Dobrze i prosto z mostu gada poseł PiSu w około 30 minucie że na gwałt szukali byle kogo byle zapełnił miejsce na multipleksie żeby nie wpuścić TV Trwam która to bezpardonowo punktuje wszystkie złodziejstwa i matactwa peło i tuska.
  www.youtube.com/watch?v=gINVVFExmfA&feature=player_embedded

 • kakaz39

  Oceniono 13 razy 7

  Beata Kempa nie dawno przepraszała że ręczyła za starucha a nie długo będzie przepraszać że nieświadomie wspierała ideę oj.Rydzyka nie zdając sobie sprawy z tego jakim perfidnym krętaczem jest ten Redemptorysta !

 • janonet4-4

  Oceniono 10 razy 8

  I tak trzymać czas gówna zamknąć na zawsze tylko przez gó... to są problemy - polska jest widziana jak antysemicki , antyeuropejski tak są TZW prawdziwi Polacy i tak od wieków nic nie zmienia polska katolik kto to taki !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jackie53

  Oceniono 16 razy 12

  To nie jest "agresja" czy "nagonka". To się nazywa egzekwowanie prawa! Rozumiem, że Rydzyk czy Sobecka mogą o tym nie wiedzieć. Ale pani Kępa, która aspiruje do miana "prawniczki" i reprezentuje partię mającą w nazwie prawo i sprawiedliwość, powinna o tym wiedzieć.

 • pawlan

  Oceniono 8 razy 8

  a ile Rydzyk wziął za tę reklamę - ogarnijcie się mohery. Kara jest za łamanie prawa - a nie dlatego że ktos kogoś nie lubi. Chociaż trudno darzyć jakimiś cieplejszymi uczuciami człowieka który z ogłupiania i okradania niedouczonych i stetryczałych uczynił sobie sposób na bardzo dostane życie

 • jmma.777

  Oceniono 3 razy 3

  A dlaczego tylko 20 tys , DAĆ 2 mln. !!!!! Precz z RM i Re3dzykiem !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje