Komorowski zaprosił papieża Benedykta XVI do Polski. "Będziemy zaszczyceni"

12.07.2012 14:40
Papież Benedykt XVI w Watykanie

Papież Benedykt XVI w Watykanie (Fot. Alessandra Tarantino AP)

Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił Benedykta XVI do złożenia wizyty w Polsce. W liście do papieża napisał o "wdzięczności i wzruszeniu" towarzyszącym jego pierwszej pielgrzymce do naszego kraju.
Komorowski wystosował do papieża list, w którym podkreślił, że Polacy z wdzięcznością i wzruszeniem wspominają pierwszą pielgrzymkę Benedykta XVI do naszego kraju w 2006 roku.

"Będziemy zaszczyceni i szczęśliwi, mogąc ponownie podejmować Ojca Świętego w naszej Ojczyźnie, dzieląc się z Nim naszymi radościami i troskami" - napisał Bronisław Komorowski.

Benedykt XVI w Polsce w 2015 r.?

W październiku 2010 roku podczas wizyty w Watykanie prezydent zaprosił Benedykta XVI do Polski. Jak podkreślał, zaproszenie to ma charakter stały.

Natomiast oficjalne zaproszenie dla Benedykta XVI do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce było tematem majowego spotkania prezydenta z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefem Michalikiem. Według podawanych wówczas informacji papież miałby odwiedzić nasz kraj w 2015 r. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wprawdzie wypada ona w 2016 r., ale obchody zaczną się rok wcześniej.

Pierwsza pielgrzymka w 2006 r. Sukces papieża

Benedykt XVI odwiedził już Polskę w maju 2006 roku. Głównym punktem czterodniowej pielgrzymki był pobyt w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Papież odwiedził też miejsca bliskie swojemu poprzednikowi - Janowi Pawłowi II. Był w Warszawie, Częstochowie, Krakowie, Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnikach.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: "Trwajcie mocni w wierze". W każdym miejscu, które odwiedził, był bardzo serdecznie witany. Wierni skandowali: "Benedetto, Benedetto", "Kochamy Ciebie", a w Kalwarii Zebrzydowskiej papież usłyszał nawet "Wir lieben Dich".

Zobacz także
Komentarze (223)
Komorowski zaprosił papieża Benedykta XVI do Polski. "Będziemy zaszczyceni"
Zaloguj się
 • fjan

  Oceniono 48 razy 46

  W UK za wejscie na plac gdzie odbywała się msza z papieżem zapłacić trzeba było 20 f. Władza w UK dba o swój budżet państwa. W Polsce to podatnicy oczywiście zapłacą nawet kosztem dzieci chorych na raka czy inne schorzenia.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 41 razy 41

  Chciałbym, żeby papież Bebnedykt XVI modlił się w Polsce w terenie, przy skromnym stole nakrytym białym obrusem albo w kościele. Tam są bogate ołtarze. Pieniądze na kosztowne rampy i windy powinno się przeznaczyć na remont Centrum Zdrowia Dziecka, albo na leczenie chorób nowotworowych u dzieci. W tej chwili żebrze się w telewizjach na remonty i na leczenie.
  Oczywiście pan prezydent może sobie zapraszać kogo chce, ale pieniądze na wizyty powinny być z budżetu kancelarii pana prezydenta.

 • jak_w_pysk_strzelil

  Oceniono 42 razy 40

  A za swoje go będzie gościł? Czy za kościelne? Bo jak za moje z podatków to ja sie nie zgadzam!

 • oxnard_m

  Oceniono 34 razy 32

  to ten pan, który kazał ukrywać przed prokuraturą pedofili ze swojej organizacji?

 • zuza-19

  Oceniono 39 razy 31

  No od czasu do czasu Papież musi odwiedzić swoje włościa, a ponieważ Polska to kolonia Watykanu to zaproszenie jest stałe. Bogata Polska może wydawać miliony złotych na wizytę faceta w sukience, który jest guru sekty pedofilskiej jaka jest kosciól katolicki. Niech Prezydent zaprasza w imieniu dewotów , a nie wszystkich polaków, bo ja nie bede zaszczycona, widokiem nieroba z Watykanu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje