Komorowski zaprosił papieża Benedykta XVI do Polski. "Będziemy zaszczyceni"

12.07.2012 14:40
Papież Benedykt XVI w Watykanie

Papież Benedykt XVI w Watykanie (Fot. Alessandra Tarantino AP)

Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił Benedykta XVI do złożenia wizyty w Polsce. W liście do papieża napisał o "wdzięczności i wzruszeniu" towarzyszącym jego pierwszej pielgrzymce do naszego kraju.
Komorowski wystosował do papieża list, w którym podkreślił, że Polacy z wdzięcznością i wzruszeniem wspominają pierwszą pielgrzymkę Benedykta XVI do naszego kraju w 2006 roku.

"Będziemy zaszczyceni i szczęśliwi, mogąc ponownie podejmować Ojca Świętego w naszej Ojczyźnie, dzieląc się z Nim naszymi radościami i troskami" - napisał Bronisław Komorowski.

Benedykt XVI w Polsce w 2015 r.?

W październiku 2010 roku podczas wizyty w Watykanie prezydent zaprosił Benedykta XVI do Polski. Jak podkreślał, zaproszenie to ma charakter stały.

Natomiast oficjalne zaproszenie dla Benedykta XVI do złożenia oficjalnej wizyty w Polsce było tematem majowego spotkania prezydenta z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefem Michalikiem. Według podawanych wówczas informacji papież miałby odwiedzić nasz kraj w 2015 r. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wprawdzie wypada ona w 2016 r., ale obchody zaczną się rok wcześniej.

Pierwsza pielgrzymka w 2006 r. Sukces papieża

Benedykt XVI odwiedził już Polskę w maju 2006 roku. Głównym punktem czterodniowej pielgrzymki był pobyt w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Papież odwiedził też miejsca bliskie swojemu poprzednikowi - Janowi Pawłowi II. Był w Warszawie, Częstochowie, Krakowie, Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnikach.

Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: "Trwajcie mocni w wierze". W każdym miejscu, które odwiedził, był bardzo serdecznie witany. Wierni skandowali: "Benedetto, Benedetto", "Kochamy Ciebie", a w Kalwarii Zebrzydowskiej papież usłyszał nawet "Wir lieben Dich".

Zobacz także
Komentarze (223)
Zaloguj się
 • pike_bishop

  Oceniono 9 razy 9

  zaszczyceni ? mów za siebie katofrajerze !

 • blue911

  Oceniono 9 razy 7

  Chyba,ze chce poczytac transparenty w stylu "Lapska koscielne won od Sejmu i Skarbu Panstwa!', "Pedofile won od naszych dzieci". Mamy jeszcze kilka w zanadrzu.

 • blue911

  Oceniono 5 razy 3

  Bliskowschodni gnom niech jedzie odprawiac swoje czary na pustynie!

 • blue911

  Oceniono 10 razy 10

  Czyzby przyjezdzal na uroczystosc odebrania krzyza z Sejmu? Niech go zawiezie do Watykanu.

 • blue911

  Oceniono 10 razy 10

  Tyle klopotow nam sprawia KK ,a my jeszcze zapraszamy tego dziadka zeby wzniecal emocje i ekscytowal kibolskie szeregi? Nie uwazam to za madre posuniecie. Likwidacja konkordatu i wtedy porozmawiamy!

 • ulisses-achaj

  Oceniono 8 razy 8

  naprawdę nie mamy na co wydawać pieniędzy, czy to element kampanii wyborczej? Jakby nie było za nasze podatki.. A zważywszy na stosunek polskiego Kościoła do państwa i konserwatyzm Benedykta XVI (poparcie dla Rydzyka etc), moim zdaniem to zaproszenie to całkowicie niepotrzebny gest. Ciekaw też jestem, czy prezydent znowu przyklęknie przed papieżem. :-)

 • stasieczek5

  Oceniono 3 razy 1

  Z "kalkulacji" odnośnie daty wizyty, ze KAŻDY moment przybycia papieżą może się stać BARDZO WAŻNĄ OKAZJĄ NAWIEDZENIA naszego kraju.
  A skoro zaproszenie "ma charakter stały"....

 • scypio72

  Oceniono 7 razy 5

  Niech mówi za siebie.

 • r.maszkowski

  Oceniono 13 razy 13

  Niech żyje papież! Na własny koszt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje