20 tys. zł kary dla Radia Maryja za ukrytą reklamę

12.07.2012 13:23
O. Tadeusz Rydzyk podczas XX pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę

O. Tadeusz Rydzyk podczas XX pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę (Fot. Piotr Ziental / Agencja Gazeta)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ponownie ukarała Warszawską Prowincję Redemptorystów - nadawcę Radia Maryja - za emisję ukrytych reklam, czyli łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Kara to 20 tys. zł.
Krajowa Rada przeprowadziła analizę przesłanych do kontroli fragmentów programu wyemitowanego na antenie Radia Maryja w dniach 3 i 4 grudnia 2011 r. i uznała, że nadawca po raz kolejny naruszył zapisy ustawy - poinformowano w czwartek na stronie internetowej KRRiT. W ocenie Krajowej Rady w audycjach Radia Maryja znalazła się reklama m.in. starterów i zdrapek nowo uruchomionej sieci telefonicznej W Naszej Rodzinie oraz ofert SKOK Stefczyka.

KRRiT przypomniała, że to ponowna kara dla Radia Maryja za emisję ukrytych reklam. Poprzednia - w wysokości 4 tys. zł - została nałożona w kwietniu tego roku. Dotyczyła audycji wyemitowanych w maju 2011 roku; Rada uznała, że zawierały one ukryte reklamy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, "Naszego Dziennika" i SKOK.

Zgodnie z prawem nadawanie reklamy ukrytej jest zakazane. Krajowa Rada wzywała Warszawską Prowincję Redemptorystów do zaprzestania tej praktyki kilkakrotnie w latach 2010, 2011 i 2012. Górna granica kary w tym przypadku mogła wynieść ponad 241 tys. zł. KRRiT zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji może nałożyć na nadawcę karę finansową w wysokości maksymalnie do 50 proc. rocznej opłaty za używanie częstotliwości przeznaczonej do nadawania programu.

Nadawca powinien uiścić karę w ciągu dwóch tygodni na rachunek KRRiT. Przysługuje mu odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie - Sądu Gospodarczego za pośrednictwem przewodniczącego KRRiT.

Zobacz także
Komentarze (243)
Zaloguj się
 • zombee

  Oceniono 4 razy 2

  No, 20 tyś.... to już chyba żaden moher nie wyłoży z własnej kieszeni, będą musieli zrobić kolejną pielgrzymkę do Częstochowy w intencji znalezienia pieniędzy na nałożoną karę. To również kolejny transparent na planowanej na wrzesień w Warszawie, manifestacji w obronie miejsca na platformie cyfrowej :)

 • esteta50

  Oceniono 8 razy 6

  I co do cholery, gdzie tu jest miejsce na sprawiedliwosc. Jak dlugo rydzyk moze jeszcze pogrywac w kulki

 • ucago

  Oceniono 9 razy 7

  Też mi kara, mogli sypnąć 240 tauzenów a dali tylko 20, tyle co za picie piwa pod sklepem.

 • dareoszek

  Oceniono 9 razy -3

  nie zadzieraj z komuną dziadó - przecież kohasz komóne - to ssij stary pedale popezetpeerowski :D

 • watashi79

  Oceniono 17 razy 17

  czemu kara? czy to nie jest łamanie warunków koncesji? czemu KRRiT trzęsie dupami przez czarnymi, zamiast wykonywać robotę za którą im płacą?

 • jannormalny24

  Oceniono 7 razy 5

  a ja z innej beczki.tysiące lat temu kiedy budowano w Rzymie nędzną imitacjie katedry w Licheniu,główny koscielny otworzył na budowie dom uciech czyli (bardak) to nazwa po Putinowsku. no i srebrniki się znalazły.

 • the_rapist

  Oceniono 19 razy 19

  Ło jezusicku! Toż to atak na wiarę, wyrywanie prawdziwych polaków z korzeniami, deptanie kremówkowych mądrości, plucie na ojca von maybacha i szereg innych zbrodni przeciwko Tej ziemi, narodowi, tradycji, prawdzie, skromności, wstrzemięźliwości i innym cechom reprezentowanym przez Jego Geotermiczność.

 • fjan

  Oceniono 19 razy 17

  Myślę że znakomita większość kleru katolickiego to osoby niewierzące. Gdyby w Boga wierzyli to mieli by świadomość że będą odpowiadać za to co czynią. Ponieważ są przeświadczeni że Boga nie ma to postępują jak postępują. Oni są tego w pełni świadomi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje