Sikorski kpi z Macierewicza: W budowaniu absurdalnych teorii nikt go nie wyprzedzi

12.07.2012 11:23
Antoni Macierewicz i Radosław Sikorski

Antoni Macierewicz i Radosław Sikorski (Fot. Waldemar Kompala /AG)

Radosław Sikorski nie przejmuje się doniesieniem do prokuratury, jakie m.in. przeciw niemu złoży Antoni Macierewicz. - W insynuowaniu i w budowaniu absurdalnych teorii spiskowych nikt Antoniego Macierewicza nie wyprzedzi - stwierdził w Sygnałach Dnia w Programie I Polskiego Radia.
Antoni Macierewicz ma złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z katastrofą smoleńską. W liczącym 37 stron zawiadomieniu poseł PiS oskarża m.in. ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego o tzw. przestępstwa urzędniczego niedopełnienia obowiązków oraz zdrady dyplomatycznej, czyli wejścia w porozumienie z przedstawicielem obcego państwa na szkodę państwa polskiego lub jego organów.

- W insynuowaniu i w budowaniu absurdalnych teorii spiskowych nikt Antoniego Macierewicza nie wyprzedzi - tak minister skomentował zawiadomienie posła PiS. - Uważam, że powinien być konsekwentny. Jeśli uważa, że miał miejsce zamach i doszło do wybuchów, to powinien wytropić zamachowców - dodał.

Radosław Sikorski nie boi się działań Macierewicza. - Był nieudolny jako mój podwładny, a jego działalność skończyła się wielomilionowymi odszkodowaniami, jakie Ministerstwo Obrony nadal musi wypłacać ofiarom jego insynuacji i zniesławień. Jestem dziwnie spokojny, że Antoni Macierewicz będzie tak skuteczny, jak do tej pory - powiedział Sikorski.

Według Antoniego Macierewicza, w związku z katastrofą smoleńską premier Donald Tusk były minister obrony Bogdan Klich, były minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller, Radosław Sikorski oraz szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski dopuścili się kilkudziesięciu działań na szkodę prezydenta i pozostałych osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku. Zdaniem Macierewicza, ludzi tych pozbawiono ochrony i statusu dyplomatycznego i wysłano świadomie na śmierć.

Zobacz także
Komentarze (206)
Zaloguj się
 • betuza

  Oceniono 7 razy -5

  A kto już udowodnił, że w Smoleńsku nie było zamachu?

 • dobryczlowiek123

  Oceniono 8 razy 6

  " jego działalność skończyła się wielomilionowymi odszkodowaniami, jakie Ministerstwo Obrony nadal musi wypłacać ofiarom jego insynuacji i zniesławień."
  Tylko ze to sa nasze podatnikow pieniadze ktore Antek sprzeniewierzyl i powinien za to beknac.

 • dyrdymalista

  Oceniono 5 razy -5

  Jeden nadaje się do szpitala bez klamek, drugi do trupy aktorów prowincjonalnych grającej wzniosłe melodramaty dla ćwierćinteligentów. Wart Pac Pałaca......

 • rita57

  Oceniono 9 razy -5

  Sikorski to nawet kpić nie POtrafi z POlotem. Wyjątkowo nieudolny i bucowaty minister. POza tym w stresie przyjmuje dziwaczny sPOsób bycia i prowadzi co najmniej dziwne rozmowy telefoniczne. Przykład ,kampania wyborcza i jego PObyt w Białymstoku.

 • nie-tak

  Oceniono 8 razy -6

  No, no kpi, polski Minister Radosław Sikorski nie rożni się wiele od Macierowicza, ta sama szkoła partyjna, te same wyskoki, ten sam styl, wiec najpierw powinien krytycznie spojrzeć sam na siebie zanim wyciągnie palec i pokaże na wiele nie różniącego się od niego..

 • kamatina

  Oceniono 11 razy 7

  Wszyscy piszą o doniesieniu do prokuratury (nawiasem mówiąc te 37 stron to chyba wołami ręcznym pismem, że aż tyle wyszło). Mnie bardziej interesują wielomilionowe odszkodowania, Macierewicz powinien je spłacić co do grosza.

 • franek-janek

  Oceniono 5 razy 3

  Tak to prawda ze w budowaniu absurdalnych teorii spiskowych nikt Antoniego Macierewicza nie wyprzedzi, on to udowodnil wiele razy. Ale czy w takim razie nikt nie moze wyprzedzic Macierowicza by the idiotyzmy eliminowac zanim wyda sie grube tysiace na ich serio traktowanie i ciagle udawadnianie ze Macierowicz z swoim bosem to nawiedzeni idioci ktorzy bawia sie naszym, podatnikow kosztem.

 • way270

  Oceniono 11 razy 7

  "...i wysłano świadomie na śmierć" - wyslano ? to Tusk, Sikorski, Klich i inni kazali zimnemu lechowi leciec do Smolenska ?

 • koloratura1

  Oceniono 11 razy 7

  Kiedy wreszcie tym psycholem skutecznie zajmą się psychiatrzy?
  Bo niedługo Skarb Państwa zbankrutuje, wypłacając odszkodowania, osobom pomówionym przez tego wariata (Macierewicza, oczywiście).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje