Sikorski kpi z Macierewicza: W budowaniu absurdalnych teorii nikt go nie wyprzedzi

Antoni Macierewicz i Radosław Sikorski

Antoni Macierewicz i Radosław Sikorski (Fot. Waldemar Kompala /AG)

Radosław Sikorski nie przejmuje się doniesieniem do prokuratury, jakie m.in. przeciw niemu złoży Antoni Macierewicz. - W insynuowaniu i w budowaniu absurdalnych teorii spiskowych nikt Antoniego Macierewicza nie wyprzedzi - stwierdził w Sygnałach Dnia w Programie I Polskiego Radia.
Antoni Macierewicz ma złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z katastrofą smoleńską. W liczącym 37 stron zawiadomieniu poseł PiS oskarża m.in. ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego o tzw. przestępstwa urzędniczego niedopełnienia obowiązków oraz zdrady dyplomatycznej, czyli wejścia w porozumienie z przedstawicielem obcego państwa na szkodę państwa polskiego lub jego organów.

- W insynuowaniu i w budowaniu absurdalnych teorii spiskowych nikt Antoniego Macierewicza nie wyprzedzi - tak minister skomentował zawiadomienie posła PiS. - Uważam, że powinien być konsekwentny. Jeśli uważa, że miał miejsce zamach i doszło do wybuchów, to powinien wytropić zamachowców - dodał.

Radosław Sikorski nie boi się działań Macierewicza. - Był nieudolny jako mój podwładny, a jego działalność skończyła się wielomilionowymi odszkodowaniami, jakie Ministerstwo Obrony nadal musi wypłacać ofiarom jego insynuacji i zniesławień. Jestem dziwnie spokojny, że Antoni Macierewicz będzie tak skuteczny, jak do tej pory - powiedział Sikorski.

Według Antoniego Macierewicza, w związku z katastrofą smoleńską premier Donald Tusk były minister obrony Bogdan Klich, były minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller, Radosław Sikorski oraz szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski dopuścili się kilkudziesięciu działań na szkodę prezydenta i pozostałych osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku. Zdaniem Macierewicza, ludzi tych pozbawiono ochrony i statusu dyplomatycznego i wysłano świadomie na śmierć.

Zobacz także
 • Antoni Macierewicz Macierewicz przyjmuje na zapleczu sklepu meblowego. "To jakiś odjazd"
 • Antoni Macierewicz Macierewicz: Rosja była zbyt dobrze na tę tragedię przygotowana
 • Antoni Macierewicz Kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Macierewiczowi. Uda się tym razem?
Komentarze (206)
Sikorski kpi z Macierewicza: W budowaniu absurdalnych teorii nikt go nie wyprzedzi
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 71 razy 49

  Antek to najbardziej nawiedzony pisior dziwne że w tym szale donoszenia nie doniusł jeszcze na Kaczora ale poczekajmy

 • slnmrw

  Oceniono 57 razy 39

  Znowu mnie Antoni rozśmieszył. Przypomniała mi się inna równie komiczna "zdrada dyplomatyczna" kiedy to Lech Kaczyński wezwał Sikorskiego do pokoju naszpikowanego kamerami i przesłuchiwał.

  "Dopiero na miejscu szef MSZ dowiaduje się, że ma to być konfrontacja z Waszczykowskim. Pyta, czy to będzie przesłuchanie. Prezydent odpowiada lodowato, że nagranie jest potrzebne, bo Sikorskiemu grozi Trybunał Stanu. "Dz" przedstawia zapis rozmowy.

  - Czy pan zna Rona Asmusa? - pyta Kaczyński.

  - Nie widzę związku ze sprawą tarczy - odpowiada Sikorski.

  - Powtarzam pytanie: czy pan zna Rona Asmusa?

  - Nie widzę związku.

  - Zna pan?

  - Zna go pani Fotyga, ja go też znam.

  - Proszę zaprotokołować: "Potwierdził, że zna Rona Asmusa".

 • trodatf

  Oceniono 51 razy 35

  A kogo jeszcze obchodzi dawno wyjaśniony wypadek komunikacyjny pod smoleńskiem?

 • adam.kocemba

  Oceniono 42 razy 30

  Macierewicz,który powie wszystko i udowodni najbardziej bzdurne teorie tylko po to żeby przypodobać się Kaczyńskiemu i żeby jego paskudną twarz pokazali w TV.Ale nie to jest najgorsze!Gorzej że znajdą się ludzie którzy w to uwierzą.W mgłę,bombę i inne pierdoły!Bo przecież jak Kaczyński prezydent tam leciał to cholera musiał być zamach!Jakbym ja leciał to byłby smutny zbieg okoliczności!!
  Nie zgadzam się ze wszystkim tym co wyczynia PO,ale kurcze jak sobie wyobrażę że rządzi Kaczyński,Macierewicz,Hoffman i inni to mi się słabo robi!Chyba w żadnym kraju nie ma w jednej partii tak wielu pacanów!

 • cookies9

  Oceniono 29 razy 23

  "Jeśli uważa, że miał miejsce zamach i doszło do wybuchów, to powinien wytropić zamachowców ..."

  Właśnie tropi - zaczyna od Tuska,Sikorskiego,Arabskiego...winni wszyscy,tylko nie Jarosław Kaczyński,który nakłonił brata do ladowania we mgle...

 • intel-e-gent

  Oceniono 29 razy 21

  Sikorski słusznie kpi, w tej sytuacji. Sugestie Macierewicza idą zdecydowanie zbyt daleko.

  Swoją drogą, to na ten lot naciskali bracia Kaczyńscy ;) Kampania wyborcza itp.

  Lewy Sierpowy - lewicowy punkt widzenia
  lewysierpowy.blox.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje