Za pozwem ws. lotu Wrony stoją prawnicze potęgi. W tym polska rekordzistka odszkodowań

Pozew przeciw Boeingowi i firmie z Newark serwisującej samolot przed "lotem Wrony" napiszą trzy znane kancelarie odszkodowawcze. Brytyjska i amerykańska zasłynęły z walki o odszkodowania dla ofiar katastrof lotniczych. Polska kancelaria znana jest m.in. z rekordowych odszkodowań dla ofiar błędów lekarskich.
Jolanta Budzowska z krakowsko-warszawskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy to postrach nierzetelnych lekarzy i szpitali w całej Polsce. Członkini zarządu międzynarodowej organizacji prawników zajmujących się sprawami uszkodzeń ciała lub rozstroju zdrowia wywalczyła przed polskimi sądami dwa najwyższe w historii polskiego sądownictwa odszkodowania dla poszkodowanych pacjentów.Spece od odszkodowań piszą pozew ws. lądowania boeinga

Tym razem wspólnie z amerykańską kancelarią Wisner Law Firm i brytyjską Stewarts of London kancelaria Budzowskiej zabiera się za sprawę, w której przed amerykańskim sądem może zdobyć kolejny rekord odszkodowania do swojej kolekcji. Amerykanie i Brytyjczycy wsławili się m.in. uzyskaniem odszkodowań za fizyczny i psychiczny uszczerbek na zdrowiu dla ponad 170 pasażerów lotu australijskich linii Qantas 072. Ludzie ci przeżyli horror w 2008 r., kiedy ich samolot z powodu awarii komputera pokładowego dwukrotnie gwałtownie obniżył lot najpierw o ok. 200, potem o ok. 100 m. Przerażeni nagłym spadkiem wysokości pasażerowie żegnali się już z życiem, niektórzy długo nie otrząsnęli się z psychicznego szoku, wielu doznało obrażeń kręgosłupa i szyi.

Te same kancelarie złożyły pozwy przeciwko producentowi samolotu oraz dostawcy silników - firmie Rolls Royce - w imieniu pasażerów i załogi lotu 038 British Airways, który 17 stycznia 2008 r. rozbił się na londyńskim lotnisku Heathrow, podchodząc do lądowania - podkreśla portal NaTemat.pl, który napisał o sprawie przygotowywanego pozwu.

"Pozew nie będzie przeciw kpt. Wronie i jego załodze"

Nic dziwnego, że specjalizujące się w tego typu kwestiach prawnicze firmy wzięły na warsztat sprawę lotu 016 z Newark do Warszawy. 220 pasażerów i 11 członków załogi boeinga nie odniosło - dzięki perfekcyjnemu lądowaniu kpt. Wrony - obrażeń fizycznych. Jednak, jak twierdzi Budzowska, ciągle zgłaszają się do niej poszkodowane osoby. Mowa tu zapewne o urazach psychicznych.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl mec. Budzowska zastrzegła, że pozew będzie wymierzony wyłącznie przeciwko producentom Boeinga i firmie serwisującej. - Na pewno nie przeciwko kapitanowi Wronie oraz jego wspaniałej załodze - wyjaśniała dla Gazeta.pl prawniczka.

Awaryjne lądowanie boeinga w Warszawie

Boeing 767 "Papa Charlie" dowodzony przez kpt. Tadeusza Wronę lądował awaryjnie bez podwozia na warszawskim lotnisku 1 listopada 2011 r. Życie pasażerów uratował kunszt pilotów, którzy posadzili maszynę idealnie na pasie startowym. Śledztwo wykazało, że przyczyną problemów z podwoziem był wyciek płynu z układu hydraulicznego sterującego mechanizmem wysuwania podwozia. Wykryto też złe wskazania i przekłamania stanu układów kontrolnych, brak procedury awaryjnej na wypadek określonej sekwencji wskazań braku sprawności układu podwozia.

Zobacz także
 • Próba podniesienia Boeinga 767 po awaryjnym lądowaniu na warszawskim lotnisku im. Chopina Wojsko chce kupić boeinga, którym lądował kapitan Wrona
 • Awaryjne Lądowanie - WARSZAWA 01.11.2011 Boeing 767 "Przygotowujemy pozew zbiorowy w sprawie lotu kapitana Wrony"
 • Samolot Boeing 767, który lądował awaryjnie na lotnisku Chopina "Papa Charlie" na żyletki? LOT sprzedaje boeinga kpt. Wrony
Komentarze (148)
Za pozwem ws. lotu Wrony stoją prawnicze potęgi. W tym polska rekordzistka odszkodowań
Zaloguj się
 • gnom_opluwacz

  Oceniono 64 razy 46

  Trzeba jednak sprawdzić, czy uczucie ulgi, gdy już okazało się, że przeżyli, nie jest większe niż "uraz psychiczny". Wtedy pasażerowie powinni dopłacić za zwiększenie komfortu życia.

 • mr_gm

  Oceniono 65 razy 43

  Prawnicze hieny mają w duuu...żym poważaniu pasażerów, jedyne co je interesuje to nachapać szmalem swoje zdegenerowane ryje.

 • oswojony.lisek

  Oceniono 47 razy 39

  Ludzie nie wywołujcie 'wilka z lasu', wylądowaliście szczęśliwie nic wam się nie stało.
  Żebyście kiedyś za to wyłudzone odszkodowanie, nie zapłacili prawdziwą tragedią.
  Los bywa okrutny!

 • mandanara

  Oceniono 39 razy 31

  Ten Fiutowski to musi być niezły kutas.

 • lidkaaa

  Oceniono 32 razy 30

  Po wylądowaniu pasażerowie mówili,że nawet nie zauważyli,że coś się dzieje,że było spokojnie, perfekcyjnie wręcz, a teraz urazy psychiczne? Litości....

 • malkontent6

  Oceniono 36 razy 30

  Pasażerowie dostana trochę kasy, ale tak naprawdę zarobia na tym kancelarie adwokackie.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 33 razy 25

  a może te potęgi pozwą Polski Rząd za zatajanie przed społeczeństwem kto pasł je solą drogową przez ostatnie 4 lata ??!!!

 • jamj

  Oceniono 22 razy 18

  Takie odszkodowania producenci samolotów i serwisanci uwzględniają w kalkulowaniu cen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje