Chcieli wyrzucić Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta. Odszedł sam

Jan Tomaszewski, znany bramkarz i poseł Prawa i Sprawiedliwości, odszedł z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Tomaszewski ubiegł Przewodniczącego Klubu Władysława Żmudę, który chciał go usunąć za krytyczne wypowiedzi dotyczące reprezentacji Polski.
"Rezygnuję z Klubu Wybitnego Reprezentanta, jeśli tak koledzy sobie życzą" - mówi Jan Tomaszewski dla TOK FM. Dodaje, że swojego zdania nie zmieni i od dzisiaj jest "byłym członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta". Zaznacza, że taką decyzję podjął sam. "Mam nadzieję, że PZPN nie wystąpi do narodu polskiego, żeby wykreślić z pamięci nazwisko Jana Tomaszewskiego" - mówi były bramkarz.

Chcieli usunąć m.in. za wypowiedzi o piłkarzach

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że Żmuda wystąpił z wnioskiem o wykreślenie nazwiska Jana Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski za bulwersujące wypowiedzi pod adresem polskiej drużyny narodowej startującej w mistrzostwach Europy i poszczególnych piłkarzy, m.in. Damiena Perquisa.

Tomaszewski zrezygnował także z biletów na mecze reprezentacji Polski, które otrzymują członkowie KWRP. Swoją decyzję tłumaczył tym, że nie kibicuje polskiej drużynie.

Jan Tomaszewski: Nie będę kibicował Polakom

Jeszcze przed Euro 2012 Jan Tomaszewski kilkakrotnie powtarzał, że podczas mistrzostw nie będzie kibicował polskiej reprezentacji. "Brzydzę się koszulki polskiej reprezentacji ", "wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski", "nie kibicuję drużynie Smudy. Trzymam kciuki za Niemców" - mówił.

Po zabytkowym dworcu zostało zaorane pole. Tak znikła Łódź Fabryczna [ZDJĘCIA]


Komentarze (73)
Chcieli wyrzucić Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta. Odszedł sam
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 23 razy 17

  Wybitni reprezentanci: Dudka, Żewłakow, Hajto, Kłos... :-)))))parę innych tuzów janasa I Engela grających tam tylko bo lepszych po prostu nie było. I co to za twór ten klub w którym najwybitniejszym polskim piłkarzem jest Żewłakow??? To jakieś kuriozum. Dudka na jednej liscie z Deyną.. parosdia po prostu. Pewnie PZPN jakąś kase z tego tytułu daje albo machlaczy biletami bo na zdrowy rozum to sensu żadnego to nie ma.
  Jakby tak popatrzeć na tych 'wybitnych' to 80% wybitnych z grupy na mundialu nie wyszła.

 • jerzysm42

  Oceniono 38 razy 16

  Prawdę mówiąc nie zależy mi na tym czy Głupi Jasio jest w Klubie Wybitnego Reprezentanta, czy nie.
  Chciałbym jednak, żeby przestali go pokazywać.

 • staalkeer

  Oceniono 25 razy 13

  troche to smieszne ze mozna kogos wykreslic z kulbu wybitnego reprezentanta, tak samo jak smieszne byłoby zeby kogos wykreslac klubu weterana, klubu zasłużonychonych krwiodawcow czy klubu zasłużonychonych szachistów. Jak ktos poprostu byl zasluzony w danej dziedzinie to byl, nawet jak po tym zasluzeniu popadl w alkoholizm, paranoje czy cokolwiek

 • prezio2

  Oceniono 14 razy 8

  Tomaszewskiemu chodziło wyłącznie o to aby w reprezentacji grali Polacy oraz o to żeby reprezentacja Polski grała w narodowych barwach i godle Polski a nie godle PZPN i ma rację .
  vod.gazetapolska.pl/1978-tomaszewski-o-euro-i-nie-tylko

 • fakiba

  Oceniono 38 razy 8

  Mała strata nie będzie psuł reputacji klubowi niech psuje pisowi i to jak najwięcej

 • mur67

  Oceniono 17 razy 7

  Ciekawe kiedy do tego przeżartego ........ mózgu dotrze że swoim zachowanie, durnymi wypowiedziami sam wykreśla z pamięci narodu polskiego nazwisko Jana Towaszewskiego jako wybitnego bramkarza zastępują go "spoconym Jankiem" nadwornym błaznem

 • urzendnik

  Oceniono 15 razy 7

  tak kończą ludzie, którzy nienawidzą... tak skończ większość PISuarów

 • p.malawski

  Oceniono 17 razy 7

  Popiera stan wojenny byl czynnym czlonkiem PRON-u startowal z list SLD do sejmu i w koncu skonczyl w PiS. Mysle ze to naturalna droga kazdego Pisowca....

 • chi_neng1

  Oceniono 12 razy 6

  Bardzo madra decyzja i posuniecie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX