Hartman broni Wojewódzkiego: "Debil reaguje jak pies Pawłowa: 'zgwałcić Ukrainkę' - znaczit naszych atakują"

- Poniewieranie Rabczewską i Wojewódzkim przez jakieś sądy, ministerstwa i gazety, przy wtórze rozhisteryzowanej gawiedzi godne jest kościelnych polowań na czarownice i heretyków - pisze na blogu prof. Jan Hartman.
Hartman na stronach internetowych tygodnika "Polityka" komentuje m.in. ostatnie kontrowersyjne zachowanie celebrytów - Wojewódzkiego i Figurskiego, którzy w prowadzonym przez siebie programie radiowym nabijali się w sposób poniżający z Ukrainek. Odnosi się też do utrzymanego w drugiej instancji wyroku na Dorocie Rabczewskiej, która stwierdziła, że autorzy Biblii byli "napruci winem i palący jakieś zioła".

"Nasi pupile jakoś sobie poradzą - co najwyżej zawali im się jakiś kontrakt" - pisze na Polityka.pl Jan Hartman. "Nie oni tu tracą, lecz my wszyscy, gdy ciemna masa tych jakichś urzędniczyn, pismaków i politykantów, którzy ćwicząc odruchy świętego gniewu i dławiącej się sama sobą hipokryzji, wykuwają nowe standardy wolności słowa i za słowo to odpowiedzialności. Standardy zaiste retro".

"Zeszmacić Wojewódzkiego..."

Filozof na swoim blogu zaatakował zaś tych, którzy Wojewódzkiego krytykują. I podkreśla, że jego zdaniem, kto słuchał bądź czytał dialog Wojewódzkiego i Figurskiego, ten wie, że "naśmiewali się z warszawskich nuworyszy, zatrudniających Ukrainki i traktujących je często obcesowo i wzgardliwie. MSZ Ukrainy mógłby im podziękować, ale obowiązku nie miał".

"Ale debil reaguje jak pies Pawłowa: pada zwrot "zgwałcić Ukrainkę" - znaczit naszych atakują i znieważają" - pisze profesor. I dodaje: "Co, dlaczego, jak - kto by się tam wdawał w niuanse. Gwałcą Ukrainki i trzeba im biec z odsieczą! Kto wie, może nas w nagrodę uwieńczą swą cnotą?".

Podziękowania

Hartman swój wpis kończy podziękowaniami, zarówno dla Doroty Rabczewskiej, jak i Jakuba Wojewódzkiego. "Za odważne stawanie czoła kołtuństwu i hipokryzji".

Pisze: "Jeden ich medialny wyskok znaczy dla budowy praworządnej i wolnej Polski więcej niż lata pisaniny i gadania nudnego filozofa. Potraficie czasem przegiąć pałę, ale czemuś to służy. Trzymajcie się!".

Więcej o:
Komentarze (48)
Hartman broni Wojewódzkiego: "Debil reaguje jak pies Pawłowa: 'zgwałcić Ukrainkę' - znaczit naszych atakują"
Zaloguj się
 • 2bjp3

  Oceniono 12 razy 10

  Babcia mawiała." Można czasem być świnią ale trzeba mieć takt." Wojewódzki niewątpliwie jest świnią a taktu nie ma za grosz. Jakoś nie trafiają do mnie filozoficzne wywody pana H. Nie wiem kto to Figurski, nie słuchałem nie oglądałem ale powiatowy to zwykły cham i prostak i Boże uchowaj aby tacy podstarzali impotenci byli wzorem dla budujących praworządną Polskę.

 • rympalek11

  Oceniono 13 razy 9

  Wojewódzki prezentuje bardzo prostacki styl. Nie do zaakceptowania w publicznych wypowiedziach. Bronić go nie ma czym.

 • andi.11111

  Oceniono 13 razy 9

  Cóż Żydów mogą interesować problemy Polski i Polaków?Niechby tylko ktoś kpił z Żydów,Talmudu lub "przedsiębiorstwa Holokaust"to wtedy byłoby aj gewałt ze strony Hartmana,Wojewódzkiego i kompanów.

 • kazimierzp

  Oceniono 11 razy 9

  To co dopuszczalne jest w codziennej rozmowie, na kameralnych spotkaniach gdy rozmawiają i słuchają siebie ludzie o podobnym sposobie widzenia świata trudne bywa do przełknięcia w szeroko słuchanych mediach. Nie wszyscy potrafią złapać baaardzo "cienki" dowcip obydwu panów i większość raczej potraktuje te słowa dosłownie i wcale nie uważam, że będą to ludzie prymitywni. Dlatego miedzy innymi wiele osób nie zgadza się na udział w programach telewizyjnych pana Wojewódzkiego bo im zupełnie nie odpowiada jego styl. Wielu młodych ogląda i słucha te programy i zaczynam zauważać, że zaczynają w codziennych rozmowach z obcymi nawet ludźmi przyjmować ten styl i staje się to po prostu chamskie!

 • elasp

  Oceniono 9 razy 9

  Wielka uczoność nie daje rozumu - Heraklit.

 • jamj

  Oceniono 16 razy 8

  Kierując się logiką pana Hartmana należy non stop nadawać scenki spod budek z piwem i pijacko-złodziejskich melin w wykonaniu różnych "gwiazd medialnych", bo to by był pełny obraz walki z hipokryzją.

 • adadadadammiichnik

  Oceniono 7 razy 7

  "Wojewódzki z młodego błyskotliwego buntownika"... ? Hę? Ten typ ma pięćdziesiątkę.

  Wstrętny garbatonosy Jaśku Hartman - POdstaw sobie zamiast Ukrainki Żydówkę i cofnij sięo 80 lat, może wtedy jewrejska qrwo zrozumiesz ten "dowcip".

 • filthpurger

  Oceniono 7 razy 7

  profesor??? chamski jezyk, wyjalowiona mysl, brak standardow zyciowych, slowem jerk taki sam jak tych dwoch frajerow/cwiercinteligentow z radia.
  Mysle ze tym razem juz wszyscy przejrzeli na oczy i wreszcie wydupia ich z miejsca w ktorym przez pomylke ( albo znajomosci ,koncesje ) sie dostali
  bye bye forever

 • grymas50

  Oceniono 15 razy 7

  ""naśmiewali się z warszawskich nuworyszy, zatrudniających Ukrainki i traktujących je często obcesowo i wzgardliwie. MSZ Ukrainy mógłby im podziękować, ale obowiązku nie miał"."
  Raczy Filozof żartować. Wszyscy /oprocz niego/ są ZNIESMACZENI. Panie Profesorze to niby dlaczego obaj JAJCARZE przepraszają.
  Czy jajcarza Wojewodzkiego zalicza pan do tych " nuworyszy'?. Jesli tak, to w tym momencie ZGADZAM SIĘ.
  Pozostaje Figurski. Kim on jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX