;

Olejnik: Lemingi wierzą w samobójstwo, a patrioci w zabójstwo

Monika Olejnik

Monika Olejnik (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

PRZEGLĄD PRASY. - Politycy mogą pleść, co im ślina na język przyniesie - w przeciwieństwie do artystów, którym wolno mniej - pisze w "Gazecie Wyborczej" Monika Olejnik. Dziennikarka dodaje, że Doda za słowa o naprutych autorach Biblii została ukarana, a "polityk może wszystko".
- Pewna pani opowiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu o krótkiej liście zagrożonych (...). Prezes nie chciał zdradzić jej nazwiska ani osób zagrożonych. Prokuraturze też nie zdradzi, bo przecież jego wiedza jest tak przeogromna, że musiałby całymi dniami siedzieć w prokuraturze - ironizuje Olejnik.

- Na liście zagrożonych był generał Sławomir Petelicki. Stał się on teraz bohaterem prawicy. A jeszcze niedawno gen. Petelicki opowiadał w wywiadzie dla "Playboya" o czarnej liście PiS, na której on sam widniał - pisze dziennikarka i podkreśla, że "dziś każdy skleja życiorys Petelickiego wedle własnych potrzeb". - Lemingi wierzą w samobójstwo, a patrioci w zabójstwo - puentuje Olejnik.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (439)
Olejnik: Lemingi wierzą w samobójstwo, a patrioci w zabójstwo
Zaloguj się
 • jestemzalegalem

  Oceniono 163 razy 111

  To co wypisuja na prawicowych portalach przekroczylo granice absurdu... Pokazuje jednak jacy z nich, nie patrioci, a hipokryci. Jeszcze niedawno Petelicki byl esbekiem, a dzisiaj jest prawicowym bohaterem. Takie zachowanie to juz choroba, a jednostka chorobowa to Smolenska Histeria

 • hrabia_onejski

  Oceniono 108 razy 82

  Jestem LEMINGIEM więc nie jestem "patriotą" w wersji PiS!

  I JEST MI Z TYM BARDZO DOBRZE!!!!

  Patrioci! Może czas się zastanowić, dlaczego jest zawsze więcej nas lemingów niż was - oszołomów?

 • fakiba

  Oceniono 76 razy 66

  Kaczorowi marzy się poprzedni układ że tylko dzwonił do Ziobry a ten wysyłał do niego prokuratorów z aktami i prezio decydował kto jest zagrożony a kto stanowi zagrożenie i trzeba usunąć

 • totapis500

  Oceniono 62 razy 52

  Tylko patrzeć jak Jaruś zorganizuje kolejną miesięcznicę pod pałacem,chyba że trafi do wariatkowa wraz z klientką od której tą listę otrzymał,zresztą Jaruś jest wychowany wśród list które sporządzał tatuś.

 • ruchla

  Oceniono 57 razy 43

  Pisopaci we wszystko uwierzą. Wystarczy, aby tą brednie podał prezes lub któryś z jego podnóżków.

 • dublet

  Oceniono 47 razy 41

  Wywiad z S. Petelickim z 2011 roku
  [...]
  Redaktor: „Ludzie dobrej woli”, jak ich pan nazywa, mogą być niesłychanie niebezpieczni dla nas wszystkich.
  S.P.: To politycy są niebezpieczni dla nas wszystkich. Są przyzwyczajeni do składania obietnic bez pokrycia, kłamania na każdym kroku i opowiadania bullshitów. Gdy w Polsce rząd coś sknoci w mediach jako przykrywka pojawiają się „nowe sensacyjne informacje” w sprawie Krzysztofa Olewnika lub Marka Papały. Farsa! To, z czym mamy teraz do czynienia w związku z Wikileaks, jest naprawdę super. Politycy w końcu zastanowią się, co robią w ukryciu przed opinią publiczną.

  Redaktor: A co robią?
  S.P.: Na przykład tworzą czarne listy. Sam byłem na takiej liście za rządów PiS-u. Była też druga lista z nazwiskami tych, których chcieli aresztować. Sporządzali je Ziobro ze Święczkowskim, który w biurze trzymał broń maszynową. Tak się chłopak obawiał o siebie, że nawet zrobił sobie szyby kuloodporne w oknach wychodzących na dziedziniec MSWiA.

  Redaktor: To wszystko brzmi jak jakieś fantasmagorie, mity…
  S.P.: Ale to prawda. Macierewicz założył nawet podsłuch Radkowi Sikorskiemu, który w ich rządzie był ministrem obrony. Kiedy Jarosław dowiedział się, że Sikorski od czasu do czasu się ze mną spotyka, wezwał go do siebie i zabronił mu jakichkolwiek kontaktów z generałem Petelickim. Po pewnym czasie Radek przysłał mi prześmiewczy mail – „Fatwa się skończyła”. W post scriptum dodał – „Panie Antoni, proszę zameldować premierowi o tym ostatecznym dowodzie mojej nielojalności”.

  Redaktor: Wie pan, kto jeszcze był na tej czarnej liście?
  S.P.: Wiem, że byłem ja. Nie moją rolą jest zdradzanie innych nazwisk.

  Całość z: wywiadowcy.pl/gen-slawomir-petelicki/

 • 3.janusz

  Oceniono 56 razy 38

  A w co mają wierzyć "patrioci" pisowscy o maleńkich móżdżkach???
  - hel,
  - sztuczna mgła,
  - miękka brzoza,
  - wygramy następne wybory,
  - Kaczyński jest mężem stanu (sic),
  - Ziemia jest płaska.

 • bp_2

  Oceniono 45 razy 37

  Listę podała Jarkowi pewna pani ... Nie wiedziałem, że jego kot jest samiczką.

 • dzaga41

  Oceniono 36 razy 34

  Właściwie to nie wiadomo ,czy śmiać się czy płakać.To nic miłego żyć ostatnio w tym kraju.
  Powstania,rocznice,miesięcznice, samobójstwa,zabójstwa.Politycy mający pełne gęby albo frazesów,albo mowa nienawiści.Szary obywatelu mamy cię w doopie,brzmi ich przesłanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje