Olejnik: Lemingi wierzą w samobójstwo, a patrioci w zabójstwo

22.06.2012 06:45
Monika Olejnik

Monika Olejnik (Fot. Maciej Zienkiewicz / AG)

PRZEGLĄD PRASY. - Politycy mogą pleść, co im ślina na język przyniesie - w przeciwieństwie do artystów, którym wolno mniej - pisze w "Gazecie Wyborczej" Monika Olejnik. Dziennikarka dodaje, że Doda za słowa o naprutych autorach Biblii została ukarana, a "polityk może wszystko".
- Pewna pani opowiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu o krótkiej liście zagrożonych (...). Prezes nie chciał zdradzić jej nazwiska ani osób zagrożonych. Prokuraturze też nie zdradzi, bo przecież jego wiedza jest tak przeogromna, że musiałby całymi dniami siedzieć w prokuraturze - ironizuje Olejnik.

- Na liście zagrożonych był generał Sławomir Petelicki. Stał się on teraz bohaterem prawicy. A jeszcze niedawno gen. Petelicki opowiadał w wywiadzie dla "Playboya" o czarnej liście PiS, na której on sam widniał - pisze dziennikarka i podkreśla, że "dziś każdy skleja życiorys Petelickiego wedle własnych potrzeb". - Lemingi wierzą w samobójstwo, a patrioci w zabójstwo - puentuje Olejnik.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (439)
Zaloguj się
 • dudibudi

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy wreszcie, ktoś przepędzi, tę ubecka starą babę z mediów.

 • kiczkis

  Oceniono 3 razy -1

  Olejnik: Lemingi wierzą w samobójstwo, a patrioci w zabójstwo
  ================================================

  A porucznik Stokrotka w swoim lewackim stylu... Czyli - "nihil novi sub sole".

  Tyle że.. - lemmingi nie wierzą w żadne samobójstwa - im to obojętne, tylko lemmingi wierzą w to, co im różne "porucznik Stokrotki" podają do wierzenia..

  Jak by "ONO" - czyli różne "porucznik Stokrotki" - podało że tak naprawdę to Petelicki zmienił płeć i żyje sobie gdzieś w Bieszczadach jako pani Grodecka np. - a zamiast niego podstawiono trupa bezdomnego, który zamarzł w ogródku jordanowskim jeszcze wczesną zimą - to lemmingi uwierzyłyby i w taką wersję bez najmniejszych zastrzeżeń..

  A jakby porucznik Stokrotka dodała do tego że ów bezdomny-Petelicki był obuty w stare buty Kaczyńskiego (- choć sam miał nóżkę np. nr 50) - to lemmingi popadłyby wręcz w ekstazę i nie tylko wiara w wersję porucznik Stokrotki byłaby bezgraniczna, ale i wiara w Platfusów i Paligłupów urosłaby do bezgranicznych rozmiarów - bo lemmingi dostałyby to, tego czego akurat oczekiwały...

 • m.arco

  Oceniono 6 razy 0

  Wezwanie Kaczyńskiego do prokuratury, a pancerna brzoza.
  To jak to jest, prokuratura w Polsce jest niezależna czy nic od niej nie zależy. A na każde słowo Umiłowanego Przywódcy Słońca Peru i jego ujadających kundelków wybiega przed szereg, jak w Korei Północnej. Chociaż z tego wynika, skoro wzywają Kaczyńskiego, że prokuratura koniec końców nie ma zielonego pojęcia czy było to samobójstwo czy nie...
  No i jeszcze w kwestii smoleńskiej jedno wiadomo pani Moniczko, że lemingi wierzą w pancerną brzozę, chociaż historia katastrof lotniczych jest pełna przykładów samolotów ścinających drzewa nad lasem, którym żadne skrzydło nie odpadło. Amerykańscy eksperci z najwyższej półki z NASA twierdzą, że to skrzydło odpaść nie mogło a prokuratura nie wzywa ich by to sprawdzić chociaż oni właśnie tego się domagają. Czyżby niezwykłe usta Umiłowanego Przywódcy Słońca Peru nie wyraziło zainteresowania takim działaniom prokuratury?

 • rita57

  Oceniono 7 razy -1

  POwiedziała Olejnik i POmachała językiem?
  www.youtube.com/watch?v=_D0EkzCxwX4

 • kloceklego

  Oceniono 5 razy 1

  całe te media napuszczają ludzi na siebie a potem spijają śmietankę. kiedy ten naród zmądrzeje i pójdzie po rozum do głowy? i znowu odwraca się uwagę od istotnych spraw - a rząd po cichaczu załatwia podatek katastralny. ale w końcu nie ma ważniejszej sprawy jak smoleńsk. i tak do zajebania

 • kolombo7

  Oceniono 8 razy 0

  stokrotka - który wywiad ci płaci?

 • geddeon

  Oceniono 9 razy 1

  a Stokrotka dalej swoje....

 • elem901

  Oceniono 33 razy 27

  Bo podzieliliście ten naród na lemingów i patriotów! Nie sam Kaczyński, nie sam Tusk. Świadomy, jasny ruch w którym ludzie są ogłupieni i otumanieni bardziej niż w PRL i wszyscy mają argumenty by wspierać jednych bądź drugich. Nie dajecie wyboru ludziom - oni muszą być przeciw PO czyli za PiS bądź przeciw PiS więc za PO. Ten styl myślenia widać w większości komentarzy politycznych na tej stronie. Bo rządzący to klika wspierana przez media, sprzedające ten kraj na każdym możliwym kroku, owijający spustoszenie które na dłuższą metę swoimi rządami sieją w kolorowe stadiony, autostrady i ciągłą atmosferę pseud-sukcesu na każdym polu. Ale też z drugiej strony nie mamy opozycji - mamy skompromitowaną bandę manipulantów każdego puszczonego bąka owijających w biało-czerwoną flagę. Trafiających do ludzi którzy najczęściej sobie nie radzą - wcale nie mają prawicowych poglądów, szukają po prostu winnych swoich niepowodzeń. A całe to gó... w które tak się wszyscy angażują zwie się POLSKA POLITYKA. Pani Olejnik jest jedną z kreatorek tych gó...anych przedstawień serwowanych nam przez najwyższych przedstawicieli władzy.

 • kor102

  Oceniono 12 razy 2

  - Pewna pani opowiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu o krótkiej liście zagrożonych (...). Prezes nie chciał zdradzić jej nazwiska ani osób zagrożonych
  >>>>>>>>>>>>>
  Pewien dyrektor jakiegoś dużego banku powiedział ministrowi Rostowskiemu którego spotkał na lotnisku, że za dziesięć lat będzie wojna, a ten na forum Parlamentu Europejskiego podzielił się tą wiadomością.

  Ale to powiedział przedstawiciel PO i to się nie liczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje