Wojewódzki i Figurski tym razem o gwałceniu Ukrainek. Prezes Eska ROCK: Oni tylko obnażają stereotypy

Michał Figurski i Kuba Wojewódzki

Michał Figurski i Kuba Wojewódzki (Fot. Igor Morye/Adam Kozak/AG)

Kolejny skandal ze słynnym radiowym duetem w roli głównej. Kuba Wojewódzki i Michał Figurski na antenie Radia Eska ROCK pozwolili sobie wczoraj na kilka bardzo niewybrednych żartów pod adresem Ukrainek po wtorkowym meczu Ukrainy z Anglią. Internauci zawiązali na Facebooku grupę sprzeciwiającą się "chamstwu" dziennikarzy.
Związek Ukraińców w Polsce w sprawie "skandalicznej wypowiedzi" Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz, pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania. Do prokuratury miało też trafić doniesienie o popełnieniu przestępstwa - podało Radio Wnet.

"Gdyby była ładniejsza, tobym ją zgwałcił"

A poszło o środową audycję "Porannego WF-u" na antenie Radia Eski ROCK, w której dziennikarze w niewybrednych słowach skomentowali wtorkową przegraną Ukrainy z Anglią:

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?
Figurski: No?
W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...
F: Kopnąłeś psa.
W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.
F: A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło...
Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.
W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.
F: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.
W: Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach.

Oburzeni internauci założyli także grupę na Facebooku "Powiedz chamstwu Wojewódzkiego i Figurskiego: NIE". A na niej opisali, jak dziennikarze "dali piękny pokaz chamstwa w stosunku do ludzi narodowości ukraińskiej i braku szacunku do kobiet, których ciężka sytuacja materialna zmusiła do pracy w charakterze pomocy domowej w Polsce".

"Nie poniżyli kobiet - wręcz przeciwnie"

W obronie swoich pracowników tymczasem stanął prezes Radia Eska ROCK SA Bogusław Potoniec. W oświadczeniu, przytoczonym przez jednego z działaczy grupy na Facebooku, Potoniec tłumaczy, że "prezenterzy często wcielają się w różne role, aby obnażyć i wyśmiać małostkowość niektórych Polaków oraz krzywdzące schematy, którymi się kierują".

"Rozmowa prowadzących nie miała na celu obrażania i poniżania kobiet pochodzących z Ukrainy, wręcz przeciwnie - miała na celu obnażenie i poddanie krytyce funkcjonujących w części polskiego społeczeństwa (i na szczęście tylko w nikłej części) niesprawiedliwych stereotypów na temat Ukrainek" - podkreślał szef radiostacji.

To nie pierwszy raz, kiedy prowadzący "Poranny WF" znaleźli się pod ostrzałem. W sądzie znajduje się już jeden akt oskarżenia w ich sprawie. Wojewódzki i Figurski odpowiedzą za żarty z rzecznika Inspekcji Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, którego ojciec jest Hindusem.

Zobacz także
 • Kuba Wojewódzki Wojewódzki w "Polityce": To była konwencja. Jak żartują w TVP, że w Afryce...
 • Michał Figurski w Radiu Eska Figurski ukarany przez UEFA. Nie zapowie meczu na Narodowym
 • Michał Figurski i Kuba Wojewódzki Rada Etyki Mediów ostro o Wojewódzkim i Figurskim. "Rażące chamstwo, typowa mowa nienawiści"
Komentarze (573)
Wojewódzki i Figurski tym razem o gwałceniu Ukrainek. Prezes Eska ROCK: Oni tylko obnażają stereotypy
Zaloguj się
 • scurvy.seen

  Oceniono 212 razy 140

  Wstydzę się za chamskie wyczyny tych ludzi.Przepraszam Ukraińców.Mają prawo być oburzeni.

 • batura3

  Oceniono 122 razy 88

  prymitywne i chamskie indywidua - prostactwo. Przestaje słuchać tego radyjka:):):)

 • sasquatch-junior

  Oceniono 108 razy 84

  Straszliwie niski poziom. A prezes ESKI każe jnam sie jeszcze doszukiwać jakiś ukrytych podtekstów. Gdybym ja napisał na murze "Polska dla Polaków" , to mógłbym się tłumaczyc podobnie..... Żenada. Dówch głupców, którzy uwierzyli w to, że sa orłami intelektu. Współczuję ich kobietom. Z czymś takim mieć do czynienia to poniżej godności ludzkiej.

 • marek_z1

  Oceniono 100 razy 80

  Nie słyszałem złego słowa o ludziach z Ukrainy pracujących w Polsce. Nie wiem jakie stereotypy oni przełamują, pewnie z salonów zakompleksionej, szarej, brudnej warszafki.

 • ww-77

  Oceniono 69 razy 63

  Przed wojną w porządnych, tj. zamożnych i wykształconych polskich domach za niegrzeczne lub pogardliwe odnoszenie się do służby dziecko mogło dostać w twarz. Bo choć hrabia oczywiście nie mógł się ze służącą ożenić, to okazywanie pogardy ludziom niższego stanu było uważane za objaw szczególnego nieokrzesania.

  Panowie W. i F., jak widać, a raczej słychać, z porządnych domów nie pochodzą. W odróżnieniu od wielu ludzi, którzy po prostu wiedzą, jak się zachować, nawet jeśli nikt ich tego nie uczył (to kwestia wrażliwości), nie mają też wrodzonej kultury i taktu. Krótko mówiąc, są chamami do kwadratu.

 • ted_imigrant

  Oceniono 68 razy 54

  Kilka dni temu polemizowałem z p. prof. Bartosiem w kwestii dopuszczalności wypowiedzi, które p. Bartoś uznał za oczywiste bzdury, ale też stwierdził, iż NIEZBYWALNYM PRAWEM CZŁOWIEKA JEST WOLNOŚĆ SŁOWA. Dotyczyło to akurat Dody.
  I powtórzę i wam i p. Bartosiowi - WOLNOŚĆ JEST PRAWEM NIEZBYWALNYM. Niestety wraz z wolnością nie rośnie odpowiedzialność autorów owych bzdetów. I od tego jest np. Kodeks Karny.
  I tak wypowiedzi obu panów kwalifikują się do ścigania zgodnie z listą:
  1) pan (tfu) Figurski - art. 190 w powiązaniu z art. 197
  2) pan (tfu) Wojewódzki - art. 190 w powiązaniu z art.284

  Wobec powyższych faktów panie (tfu) prezesie radia ESKA - ŻARTY TO JUŻ NIE SĄ!!!

 • niedobryjarek

  Oceniono 71 razy 49

  Co za chamstwo i prostactwo. Żenada i wstyd. Wstyd dla tych mediów które ich zatrudniają.

 • jotembi

  Oceniono 76 razy 44

  tragiczne te gnojki
  że też ktoś to jeszcze trzyma na antenie

 • commenty

  Oceniono 47 razy 43

  Jeśli po tej wypowiedzi ktoś tu widzi obnażanie stereotypów, a nie zwykłe prymitywne chamstwo to ma zaburzenia słuchu, wzroku i wypaczone spojrzenie na świat. Kultura, to nie to samo co modna w kręgach celebrytów Qltura.

  Panowie, więcej taktu. Proponuję program emitować z kilkudniowym poślizgiem tak aby panowie mogli przemyśleć swoje wypowiedzi i zdecydować na spokojnie czy to im akurat teraz ślina na język przyniosła nadaje się do emisji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje