Kaczyński: Samobójstwo? Znam listę, na której był Petelicki

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Kilka tygodni przed tym wydarzeniem (śmiercią generała Petelickiego - red.) pewna osoba, powszechnie znana, wymieniła go na krótkiej liście osób, które bardzo dużo mówią, w związku z czym, są zagrożone. Niektóre z tych osób już zostały na różne sposoby uderzone - oświadczył Jarosław Kaczyński.
- Tyle mogę powiedzieć - uciął prezes PiS. - Ale to jest przesłanka do sceptycyzmu wobec koncepcji samobójstwa. Choć za mało znam szczegółów, bym się ostatecznie w tej sprawie wypowiadał - dodał dopytywany, czy wierzy w samobójstwo generała.

Kto Jarosławowi Kaczyńskiemu podał listę "zagrożonych" osób? - To osoba, która dobrze się orientuje w realiach polskiego życia publicznego. Realiach, których niestety państwo nie opisujecie - powiedział, zastrzegając, że nie ma upoważnienia do podawania nazwiska.

"Atmosfera ciągłego zagrożenia"

Przypomnijmy, że prawicowe media i blogerzy dywagują na temat przyczyn śmierci gen. Sławomira Petelickiego. We wstępną wersję policji, że to samobójstwo, mało kto wierzy. Przypominają wypowiedzi generała o katastrofie smoleńskiej, i łączą jego śmierć ze śmiercią Andrzeja Leppera i szyfranta Stefana Zielonki.

Teorie spiskowe. "...bo w prawicowym myśleniu żołnierz nie może mieć kłopotów">>

W samobójstwo nie wierzy m.in. Jadwiga Staniszkis. Jej zdaniem generał miał ogromną wiedzę na temat korupcji i afer. - To wszystko tworzyło wokół gen. Petelickiego atmosferę ciągłego zagrożenia - mówiła dla portalu niezalezna.pl .

Śmierć generała

Generał Petelicki został w sobotę znaleziony przez żonę w podziemnym parkingu wielorodzinnego budynku, w którym mieszkał, na warszawskim Mokotowie. Znaleziono przy nim broń, z której padł strzał. Rana postrzałowa głowy była przyczyną śmierci Sławomira Petelickiego - taki wynik sekcji zwłok podała oficjalnie prokuratura. Sekcja nie wykazała śladów wskazujących na "udział osób trzecich" w tragedii.

Zobacz także
Komentarze (788)
Kaczyński: Samobójstwo? Znam listę, na której był Petelicki
Zaloguj się
 • ww-77

  Oceniono 652 razy 544

  Fragment wywiadu, którego Petelicki udzielił Playboyowi w 2011 r. (całość: wywiadowcy.pl/gen-slawomir-petelicki)

  Pytanie: A co robią?

  Petelicki: Na przykład tworzą czarne listy. Sam byłem na takiej liście za rządów PiS-u. Była też druga lista z nazwiskami tych, których chcieli aresztować. Sporządzali je Ziobro ze Święczkowskim, który w biurze trzymał broń maszynową. Tak się chłopak obawiał o siebie, że nawet zrobił sobie szyby kuloodporne w oknach wychodzących na dziedziniec MSWiA.

  Pytanie: To wszystko brzmi jak jakieś fantasmagorie, mity…

  Petelicki: Ale to prawda. Macierewicz założył nawet podsłuch Radkowi Sikorskiemu, który w ich rządzie był ministrem obrony. Kiedy Jarosław dowiedział się, że Sikorski od czasu do czasu się ze mną spotyka, wezwał go do siebie i zabronił mu jakichkolwiek kontaktów z generałem Petelickim. Po pewnym czasie Radek przysłał mi prześmiewczy mail – „Fatwa się skończyła”. W post scriptum dodał – „Panie Antoni, proszę zameldować premierowi o tym ostatecznym dowodzie mojej nielojalności.

  Pytanie: Wie pan, kto jeszcze był na tej czarnej liście?

  Petelicki: Wiem, że byłem ja. Nie moją rolą jest zdradzanie innych nazwisk.

  ----Z tego wynika jednoznacznie, że jeśli to nie było samobójstwo, to zabójstwo zlecił Kaczyński z Macierewiczem.

 • g4l4g0

  Oceniono 192 razy 158

  Weźcie się w końcu za tego liliputa manipulanta. Kto ze zdrowym rozsądkiem wypowiadałby takie słowa. Ten człowiek jest albo psychicznie chory, albo działa z zamiarem destabilizacji państwa polskiego... Za takie słowa powinna z urzędu zająć się nim prokuratura.

 • fakiba

  Oceniono 148 razy 122

  Staniskiszkis dobrze mówi za Lepperem latał Ziobro z gwożdziem na polecenie Kaczora a Petelicki miał ogromną wiedzę o przekrętach pisiorów i poprzednich partii Kaczora

 • jerjar

  Oceniono 113 razy 97

  "Krótka lista"? Chyba się domyślam o kogo chodzi.
  A może to tylko rodzinne powiedzonko?

 • m8ts

  Oceniono 102 razy 84

  Z bratem rozmawiał o krótkiej liście?

 • munaciello

  Oceniono 87 razy 83

  Jarosław Kaczyński: Kilka tygodni przed tym wydarzeniem pewna osoba, powszechnie znana, wymieniła go na krótkiej liście osób, które bardzo dużo mówią, w związku z czym, są zagrożone.

  I nie ostrzegłeś go, ty bucu?!
  No, chyba, że to była "krótka lista" twojego brata...

 • czikolatino

  Oceniono 86 razy 80

  Typowe dla niego, żeby coś pierdnąć, ale nic nie powiedzieć. Żałosne.

 • stary_pisowiec

  Oceniono 77 razy 73

  Brawo! Kaczyński znowu w formie, znowu jest sobą! Notowania PO mają szansę wzrosnąć!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje