TVP zablokowała kibicowski film "Mecz o wszystko". Hit internetu zagrzewał Polaków do boju

Kibicowski filmik jest usuwany z internetu przez TVP

Kibicowski filmik jest usuwany z internetu przez TVP (Fot. YouTube)

TVP zablokowała film "Mecz o wszystko", który w ciągu jednego wieczoru miał 200 tys. wyświetleń w internecie. Wideo, które zachęca do oglądania meczu Polska - Czechy właśnie w TVP. Wczoraj zostało ono usunięte z konta jego twórcy w serwisie YouTube. Dotarliśmy do autora filmiku.
Takie filmiki internauci tworzą zwykle przed jakimś ważnym wydarzeniem sportowym. W tym przypadku na tym trwającym nieco ponad minutę wideo widzimy montaż scen z meczów reprezentacji Polski z Grecją i Rosją podczas trwającego właśnie Euro 2012. W tle słychać głos Tomasza Zimocha, który zachęca do przygotowania na mecz Polska - Czechy ogromnej narodowej flagi.

Wczoraj film stał się przebojem internetu. Jednak wieczorem zniknął on z konta jego twórcy w serwisie YouTube. "Ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez Telewizję Polską" - czytamy teraz. Film można jednak zobaczyć, bo inni internauci szybko kopiują go i zamieszczają na swoich kontach na serwisie YouTube. Jednak i z nich jest kasowany. Szybko powstają grupy, np. na Facebooku nawołujące do przywrócenia filmu.

Próbowaliśmy skontaktować się z Telewizją Polską w sprawie komentarza. Telefon rzecznika póki co milczy.

"TVP uzurpuje sobie wyłączne prawo własności"

Działanie TVP oburzyło wielu internautów. Piszą, że telewizja publiczna strzeliła sobie takim działaniem w stopę. "TVP zachowuje się wobec społeczeństwa czysto biznesowo, a sama oczekuje zrozumienia dla jej "misji" i wsparcia pieniężnego. Niechże to dziadostwo upadnie wreszcie".

"Jeżeli Polacy płacą abonament, to to, co wyprodukuje TVP, jest także własnością tych, którzy zapłacili za to abonamentem. Nie rozumiem, dlaczego TVP uzurpuje sobie wyłączne prawo własności. W takim bądź razie abonament jest zwykłym wymuszeniem, haraczem i nie ma nic wspólnego z misja publiczną" - można przeczytać w komentarzach pod usuniętym filmem.

"Zrobiłem filmik dla kibiców"

Udało nam się skontaktować z autorem filmu. - Trochę mnie to rozczarowało nie powiem. Chciałem trafić do jak największej ilości fanów, udało się, po czym filmik został skasowany. Sam nie wiem dlaczego. Klipy pochodziły z relacji norweskiej telewizji, a głos Pana Tomka Zimocha przecież nie pochodzi z TVP. Nie wiem, może film wywołał za duży rozgłos? - powiedział Madas. - Zrobiłem filmik dla kibiców, dla polskich fanów, nie robiłem tego dla sławy czy pieniędzy, więc czuję rozczarowanie. Pewnie nic się nie da z tym zrobić, ja dalej będę tworzył, bo to lubię, bo to moja pasja - dodał.

Zobacz także
 • Przemysław Tytoń w bramce "Mecz o wszystko". Madas, zgłoś się! Dostałeś stypendium warte 20 tys. zł
 • Kibicowski filmik jest usuwany z internetu przez TVP Internauci żądają przywrócenia kibicowskiego klipu. Telewizja: prawo jest prawem
Komentarze (340)
TVP zablokowała kibicowski film "Mecz o wszystko". Hit internetu zagrzewał Polaków do boju
Zaloguj się
 • chez83

  Oceniono 799 razy 763

  Autorowi to powinni od razu prace zaproponowac, a nie jego film usuwac! Film az kipial pasja i motywacja!

 • g.s.skowronski

  Oceniono 574 razy 540

  Drużyna Polski jest dobrem narodowym i żądam wręcz przwrócenia filmiku i przeprosin.

 • mapi7

  Oceniono 136 razy 130

  TVP jest obrzydliwa jako instytucja!!! Na całym świecie to właśnie telewizje robią w czasie takich mistrzostw podniosłe filmiki budzące ducha kibicowania w Narodzie i puszczają , gdzie się da. Wzorem dla mnie jest hiszpańska telewizja CUATRO!!! W Polsce TVP nie nie robi takich filmików, to jeszcze uniemożliwia kibicom takich działań!!!!

 • kijanamarines

  Oceniono 120 razy 118

  nigdy więcej grosza abonamentu nie zapłacę .Ja bede placił abonament tylko po to aby aktorzy i inne leniwe ..ch.. mogly potańczyc na lodzie ,lub bawić sie kocham cie polsko za grube gaże za każdy odcinek..

 • gregory433

  Oceniono 119 razy 113

  Szpakowski nie może przeboleć że Zimoch wiedział kto strzela bramkę z Rosją.

 • marpiosko

  Oceniono 102 razy 100

  Telewizyjne kutwy i liczykrupy! ktoś zrobił coś fajnego i pozytywnego w wymowie,a oni,zamiast wesprzeć w ramach tej osławionej"misji",to chlast i jeszcze pewnie po sądach by chłopaka ciągali?!!
  Żenada i dno,proszę"Jaśniepanów"z Woronicza!

 • obywateleu

  Oceniono 67 razy 67

  Unieśli się honorem że nie potrafią zrobić tego co jeden zwykły człowiek,amator? , któremu obcy jest pęd za kasą proponuję po EURO znacznie zredukować oglądalność programów TVP

 • nutel.la

  Oceniono 64 razy 64

  Bo wiecie, to MISJA jest...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje