Kraśko o fladze ZSRR: Niezamierzony i niedopuszczalny błąd

- Był to absolutnie niezamierzony i niedopuszczalny błąd pracowni grafiki komputerowej - tak szef "Wiadomości" Piotr Kraśko skomentował pojawienie się w dzisiejszym wydaniu programu flagi ZSRR.
W dzisiejszym wydaniu "Wiadomości" TVP w południe, w czasie podawania wyniku wczorajszego meczu Polska-Rosja, zamiast flagi Rosji na planszy u dołu ekranu pokazała się flaga Związku Radzieckiego.

- Był to absolutnie niezamierzony i niedopuszczalny błąd pracowni grafiki komputerowej. Konsekwencje wobec pracownika zostały już wyciągnięte - powiedział portalowi Gazeta.pl szef Wiadomości TVP Piotr Kraśko. Nie chciał nam zdradzić, jaka kara spotkała pracownika, powiedział jednak, że był to po prostu błąd, a nie zamierzone działanie.Sprawa została natychmiast podchwycona przez portale. Szybko stała się przebojem Facebooka. Zgryźliwe komentarze pojawiły się też na Twitterze. "Cudo. Po tonach dyskusji o sierpie i młocie pierwsza pokazała go... TVP" - napisał Konrad Piasecki.

Więcej o:
Komentarze (104)
Kraśko o fladze ZSRR: Niezamierzony i niedopuszczalny błąd
Zaloguj się
 • meetyourbrain

  Oceniono 29 razy 29

  Trudno uwierzyć, że był to błąd. Nie sposób nie znać flagi Rosyjskiej. Mogę nie znać flagi Zimbabwe, albo Republik Bananowych. Ale każdy kto ma orzeszka w głowie i mieszka w Polsce, wie, jak wygląda obecna flaga Rosyjska. Nie lubię teorii spiskowych ale, nie wierzę że ktoś kto pełni tak ważną funkcję mógł się tak fatalnie pomylić. Pytanie tylko jakie były tego intencje?

 • as

  Oceniono 24 razy 24

  Cholera, a myślałem, że to internetowy fotomontaż.

 • potencjalny

  Oceniono 27 razy 23

  Ach, naprawdę? Błąd pracowni grafiki? Czyli kiedy grafik wrzuci na antenę psią kupę, to tak zostanie, czy tak?
  A teraz konkretnie: to wyjaśnienie Kraśki to wielka ściema. Otóż graficy faktycznie przygotowują ozdobniki, ale sprawdza je potem wydawca. To jest właśnie po to, aby na antenę nie poszło coś skandalicznego/głupiego/przypadkowego/błędnego - czyli tak jak w omawianym przypadku. Tym razem, jak widać, wydawca dał ciała, bo nie sprawdził ozdobników. Kraśko zaś tego wydawcę chroni, bo zawsze wygodniej mu powiedzieć: "zawiniła pracownia grafiki komputerowej" (która Kraśce nie podlega) niż przyznać: "mój podwładny z redakcji dał plamę, a ja jestem za to współodpowiedzialny".
  Piotrek, jak Ty teraz spojrzysz w oczy ludziom z pierwszego piętra, skoro takie rzeczy opowiadasz?

 • robek680

  Oceniono 24 razy 22

  a mówi się że Amerykanie to polityczno/geograficzni ignoranci.

 • skuba25

  Oceniono 29 razy 19

  ja już niczemu się nie dziwię. Zatrudnia się "fahowcuf" po znajomości lub za tzw. d.u.p.ę i efekty są widoczne.

 • klarneta8

  Oceniono 20 razy 18

  P. KRASKO, juz jest takim wszystkowiedzacym,ze nie mozna go sluchac i na niego patrzec. Jego autorski program to kupa klotni politycznej, nad kt. nie panuje. TVP chce abonamentu, niech zapomna, by ktos sie znalazl popierac takie bzdety.

 • jamj

  Oceniono 18 razy 16

  Pomyłki są rzeczą ludzką, powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej.

 • herrporcupine

  Oceniono 19 razy 15

  Wpadka na miarę "polskich obozów śmierci" -_-

 • quosoo

  Oceniono 21 razy 15

  To niestety gol do własnej bramki. Zwłaszcza w kontekście naszego przekonania, że cały świat powininien być wrażliwy na nasze uczucia historyczne i że użycie sformułowania "polskie obozy zagłady" musi być celowym działaniem nieprzychylnych nam środowisk...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX