Upublicznione zdjęcia rosyjskich kiboli

10.06.2012 17:10
Zdjęcia kiboli biorących udział w pobiciu stewardów we Wrocławiu

Zdjęcia kiboli biorących udział w pobiciu stewardów we Wrocławiu (materiały KWP we Wrocławiu)

Wrocławska prokuratura wyraziła zgodę na upublicznienie zdjęć sześciu pseudokibiców, którzy brali udział w pobiciu stewardów we Wrocławiu po meczu Czechy - Rosja. Zdjęcia pojawiły się już na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.
Pięciu Rosjan podejrzewanych jest o pobicie stewardów, a jeden o odpalenie rac na stadionie podczas meczu. Do zdarzenia doszło w trakcie spotkania Rosja - Czechy, po tym jak jeden z kibiców odpalił racę. Gdy pracownicy ochrony próbowali go zatrzymać, zostali zaatakowani przez grupę kibiców.Na kilkudziesięciosekundowym filmie zamieszczonym w sieci przez samych Rosjan widać, jak agresywny młodzian atakuje stewarda w zielonej kamizelce, a potem obrywają inni "zieloni". Steward w pomarańczowej kamizelce próbuje rozdzielić bijących się, ale szybko zostaje przewrócony i skopany. Do szpitala odwieziono w sumie czterech poszkodowanych stewardów.

Na podstawie analizy nagrań z monitoringu policja wytypowała 12 rosyjskich kibiców, którzy mieli brać udział w pobiciu. W rozmowie z Gazeta.pl Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, stwierdził, że prawdopodobnie prokuratura wyrazi zgodę na upublicznienie wizerunku pozostałych sześciu Rosjan uczestniczących w zdarzeniu.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział, że policjanci będą starali się zatrzymać osoby, które mogły dopuścić się pobicia.

Niesamowite! Tłumy po horyzont! Strefy kibica pękają w szwach [FOTO] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Zobacz także
Komentarze (149)
Zaloguj się
 • tadek-1

  Oceniono 11 razy -3

  A gdzie mamy zdjecia bohaterow z Polski. 3 baby Polki i 7-iu mezow Polakow pobilo jednego Greka.Szanse podobno byly wyrownane. Tak twierdza polscy swiadkowie.

 • sejsmik

  Oceniono 7 razy 3

  dorwiemy

 • pafni

  Oceniono 8 razy 6

  Przynajmniej każdy z nich gaz przy sobie powinien nosić. A służby w ciągu 5 minut zatrzymać tych bydlaków. Na co służby liczyły po incydencie?

 • krajidiotow

  Oceniono 4 razy -2

  Te, ale co to za nadgorliwy pajac ten filmik zrobil? Co ci przeszkadza? Nawrocili cie Ruscy na stalinizm czy jak? Dzieci gorsza sierpem i mlotem? Zwroc uwage chlopakom obcietym na lyso jak pisza WKS na murze..mi to przeszkadza i boli bardziej niz choragiewka , ktora za 2 tygodnie zwina i tyle bedzie twojego szerzenia i holdowania stalinizmowi

 • nirbana

  Oceniono 8 razy 8

  ale ten pan "zielony" nic sie nie bronił, wstał, otrzepał sie poszedł....a koledzy "zieloni" uciekali w popłochu! "przewodniczący" kibiców rosyjskich twierdzi, że to Polscy kibole ubrani w zielone kamizelki zachowywali sie po chamsku i zaczepnie?! Tak nie wyglądaja polscy kibole! Mamy nadzieję, że policja wyjaśni sprawę bandytów ze wschodu?!

 • koniu150

  Oceniono 31 razy 27

  bydło kibolskie w każdym kraju jest takie samo

 • gazetaplum

  Oceniono 3 razy 3

  Czy ten steward roznosił piwo. Bo moim zdaniem to byli ochroniarze, pewnie bez licencji, ale zawsze.

 • margo.4

  Oceniono 23 razy -11

  Osobiscie jestem przekonana, ze w dawnym bloku komunistycznym nie powinno organizowac sie zadnych imprez sportowch. takiego typu jak EURO.

 • widz1234

  Oceniono 10 razy 10

  jakosc HD buhahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje