Socjolog: PO traci wyborców. Krwawi z wielu ran

28.05.2012 06:00
Premier Donald Tusk

Premier Donald Tusk (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. - PO i PSL to jedyne partie, które widocznie tracą wyborców - mówi "Gazecie Wyborczej" socjolog Michał Kotnarowski. I dodaje: - Platforma traci wyborców równomiernie (...). Platforma nie ma potężnego krwotoku, (...) Platforma krwawi z wielu ran.
Kotnarowski, który przeanalizował wyniki sondaży przeprowadzonych bezpośrednio po wyborach i tych najnowszych, mówi, że PO traci w każdej kategorii. - Jest wyjątek: PO nie traci, a nawet zyskuje wyborców o poglądach lewicowych i centrolewicowych - zaznacza.

- Dwie wiadomości są dla Donalda Tuska pocieszające. Ci wyborcy nie przerzucili się na inne partie, premier dostał żółtą, nie czerwoną kartkę. Po drugie, wbrew obiegowym sądom to wyborcy PO są bardziej zmobilizowani niż zwolennicy PiS. Platforma ma twardszy elektorat - wyjaśnia Kotnarowski.

Cały tekst znajdziesz w ''Gazecie Wyborczej''

Zobacz także
Komentarze (128)
Zaloguj się
 • endek_co_jara_skunk

  Oceniono 4 razy 0

  Ulżyjmy Platwormie i dobijmy ją ;]]]

  Niech się biedna nie męczy ;]]]

 • endek_co_jara_skunk

  Oceniono 4 razy 0

  Platworma (od angielskiego "worm") krwawi! Pomóżmy jej!!

  Ktoś ma może osinowy kołek? ;]]

 • pacze1950

  Oceniono 2 razy 2

  w dupie mam co o nim piszą dla mnie to Tusk nie zrobił nic -zabrał wszystko co był w stanie nam zabrać nawet zaprzecza samemu sobie bo co mówił 5-6 lat temu?już się czujemy szczęśliwym narodem?przeklniecie go wszyscy którzy mu dzisiaj tak ufają robi ludzi w jajo.najgorsze jest to że gra straszeniem kaczorem i innymi partiami.żaden rząd nie zniewolił ludzi tak jak ten.

 • halinao21

  Oceniono 7 razy 3

  Krwawią rany Polakom na umowach śmieciowych...
  Krwawią rany bezrobotnym Polkom 50plus...

  Przyjdzie czas,że PO też będzie krwawić!
  Polacy nie zapomną!

 • nieleming80

  Oceniono 8 razy 2

  Wbrew pozorom PIS ma w swoich szeregach o wiele więcej wartościowych ludzi od PO. W PIS-ie wystarczy wysłać na księżyc Jarka K. i Macierewicza i zrobi się całkiem normalna partia. W PO większość członów jest dla kasy i krycia swoich przekrętów. W PIS-e natomiast duża część członków jest dla idei i chęci zmiany Polski na lepsze. Mam nadzieję, że Kaczyński i Macierewicz usuną się kiedyś w cień i wtedy PIS ma szansę zrobić coś dobrego dla Polski. PO to partia w większości obłudników i ludzi niezainteresowanych dobrem Polski a tylko dobrem własnego konta.

 • bp_2

  Oceniono 5 razy -1

  Ten "ekspert" pewnie był autorem licznych artykulików jakoby już na pewno odbiorą nam EURO ... itd.
  Jak na razie pierwszy raz w historii Polski mamy stabilny rząd , jesteśmy najlepsi w UE w dobie kryzysu światowego .....
  Sąsiedzi zazdroszczom nam marniutkiej (choć kwkającej) opozycji oraz sytuacji gospodarczej i społecznej

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 8 razy 0

  Platforma ma twardszy elektorat - wyjaśnia Kotnarowski.

  no pewnie , złodzieje boją się więzienia

 • adamowski1

  Oceniono 7 razy -1

  Ja w poprzednich wyborach głosowałem na nich,ale był to głos rozpaczy,bo bałem się że Jaruś znów może dorwać się do koryta.A że tracą to wina nieudolności Tuska i jego ekipy.

 • do100jnik

  Oceniono 3 razy 3

  panie Kotnarowski, jeżeli PO mogła zyskiwać i utrzymywać elektorat o poglądach lewicowych i centrolewicowych, to Gowin to wszystko wyeliminował i uważam, że tu są największe straty, ale to nie mój problem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje