Socjolog: PO traci wyborców. Krwawi z wielu ran

Premier Donald Tusk

Premier Donald Tusk (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. - PO i PSL to jedyne partie, które widocznie tracą wyborców - mówi "Gazecie Wyborczej" socjolog Michał Kotnarowski. I dodaje: - Platforma traci wyborców równomiernie (...). Platforma nie ma potężnego krwotoku, (...) Platforma krwawi z wielu ran.
Kotnarowski, który przeanalizował wyniki sondaży przeprowadzonych bezpośrednio po wyborach i tych najnowszych, mówi, że PO traci w każdej kategorii. - Jest wyjątek: PO nie traci, a nawet zyskuje wyborców o poglądach lewicowych i centrolewicowych - zaznacza.

- Dwie wiadomości są dla Donalda Tuska pocieszające. Ci wyborcy nie przerzucili się na inne partie, premier dostał żółtą, nie czerwoną kartkę. Po drugie, wbrew obiegowym sądom to wyborcy PO są bardziej zmobilizowani niż zwolennicy PiS. Platforma ma twardszy elektorat - wyjaśnia Kotnarowski.

Cały tekst znajdziesz w ''Gazecie Wyborczej''

Zobacz także
 • Donald Tusk Maszynki do głosowania w PO zaczynają się buntować. Czy Platforma wyjdzie z kryzysu?
 • Al Pacino w filmie 'Człowiek z blizną', Donald Tusk Hołdys: Kiedy Tusk się zużyje, PO zgaśnie jak wypalona świeca
Komentarze (128)
Socjolog: PO traci wyborców. Krwawi z wielu ran
Zaloguj się
 • kitikitik

  Oceniono 42 razy 34

  Wydaje mi się, że świat wkroczył w nową erę przez rozwój i dostępność systemów komunikacji społecznej, informatyki. Niestety nie widać tego w redukcji biurokracji i w zmianie niby systemów demokratycznych. Żyjemy ciągle 200 lat do tyłu.
  Nie chcę mieć takiego państwa, które ma więcej posłów niż USA. Chcę państwa z jednomandatowymi okręgami wyborczymi do wszystkich instytucji wybieralnych. Chcę państwa z wolnymi kwotami podatkowymi porównywalnymi z innymi rozwiniętymi krajami Europy, Ameryki Północnej. Chcę likwidacji rad nadzorczych w firmach państwowych i wielu innych zbędnych instytucji i struktur. Chcę likwidacji nieopłaconych oraz bez zawieszalności: emerytur służb, przywilejów emerytalnych i stanów spoczynku. Chcę państwa sprawiedliwości społecznej.

 • kleant22

  Oceniono 28 razy 16

  Balcerowicz przeprowadzając reformy liczył się z tym, że nie zyska poparcia społeczeństwa a jednak zrobił swoje, żeby nakierować ekonomiczną i gospodarczą Polski. Pan Tusk miota się między reformami a chęcią zyskiwania poparcia, nie jesteśmy jeszcze na tyle dojrzałym społeczenstwem z ukształtowaną demokracją aby trudne reformy zyskały poparcie ludzi. Wszyscy chcą "żeby się żylo lepiej", ale nie 'moim kosztem". Wszyscy muszą dorosnąć i uświadomić sobie pozytywne i negatywne strony demokracji.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 24 razy 16

  Traci - jak się działa przeciw wyborcom, w imię interesu wąskiej grupy globalnego imperium finansowego, to takie są efekty.

 • karo80.0

  Oceniono 59 razy 13

  Jasne, PO "krwawi", itd. A PiS... popierduje radośnie na przypiecku, jak to wiejscy idioci :) Pozostaje mieć nadzieję że obywatel RP będzie mógł kiedyś wybierać normalnych ludzi, bez prawicowego czy lewicowego oszołomstwa, ale na razie PO jest najbliższe psychicznej normy.

 • ointernet

  Oceniono 25 razy 13

  Tusk się dopiero dowie co stracił przy wyborach, dyspozycyjna prasa łagodzi i kadzi Tuskowi.
  PRZEGIOŁ !!!

 • wyklenta_kaczuszka

  Oceniono 26 razy 12

  Ja chyba w najbliższych wyborach oddam głos nieważny, czyli niestety zagłosuję na kaczora. Ale tak sobie myślę, że jak się będą w tym sejmie napier*dalać, to nie będą mieli czasu ani możliwości niczego zepsuć.

 • zdanowicz

  Oceniono 21 razy 11

  W dodatku te rany zadali sobie sami, arogancją, kolesiostwem i brakiem działania... POżegnamy Doniów i innych Gowinów

 • wuetend

  Oceniono 17 razy 9

  "Wbrew obiegowym sądom to wyborcy PO są bardziej zmobilizowani niż zwolennicy PiS. Platforma ma twardszy elektorat"

  ciekawy osąd. Mogę mówić za siebie i moich znajomych (30+, duże miasto, wykształcenie - czyli wypisz wymaluj lemingi) - chętnie odspawam się w końcu PO pod warunkiem wszakże, że będzie SENSOWNA alternatywa.

 • janan2

  Oceniono 27 razy 9

  Kiedyś byłem głosującym na PO.W ostatnich wyborach już nie.Więc wszystko co nie związane z kaczorem lub teraz PO.To nie moja opcja ze świeckim kardynałem gowninem,tse-tse,służba zdrowia,czy różnymi niedojdami na stanowiskach.To co się wyrabia teraz obłupiając jednych,a holując jedynie słuszną linię obrony pasożytów z KRUS,klechów,czy biurestwa,nie przykryją żadne pozorowane reformy czy nikomu niepotrzebne igrzyska.Są równi i równiejsi,więc niczego PO nie gwarantuje tylko rozwałkę,bo kmiotkom powiedzmy powinno być lepiej.No to lepiej na cokolwiek,aby tylko głos był ważny.Może być nawet na Palikota,przynajmniej weselej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje