"Trzeba zalegalizować prostytucję". Tak uważa 90 proc. z was [WYNIKI SONDY]

Zapytaliśmy czytelników Gazeta.pl, czy prostytucja w Polsce powinna być legalna. Aż 90 proc. wszystkich uczestników sondy odpowiedziało, że owszem. Według nich poprawiłoby to sytuację prostytutek albo przynajmniej skończyłoby z zakłamaniem społecznym.
Przed Euro 2012 znów rozgorzała dyskusja na temat legalizacji prostytucji. Krytycy międzynarodowej imprezy mówią, że przy jej okazji. Stąd pojawił się pomysł uznania prostytucji za zawód.

Zapytaliśmy o to czytelników Gazeta.pl i zdecydowana większość uznała, że to dobry pomysł. 67 proc., czyli 5303 uczestników sondy, odpowiedziało, że skoro prostytucja "jest faktem społecznym, to skończmy z zakłamaniem". Kolejne 23 proc., czy 1823 osoby, przyznało z kolei, że legalizacja "poprawi sytuację prostytutek".

Tylko 6 proc. - 504 czytelników portalu - odpowiedziało, że "to ani nie zmniejszy skali patologii, ani nie ograniczy handlu kobietami". Tymczasem 3 proc. uznało, że legalizacja zawodu prostytutki to nie jest dobry pomysł, bo "jesteśmy katolickim krajem", a "prostytucja jest grzechem".

Zdania w tej sprawie nie miał 1 proc. głosujących, czyli 109 osób. W sumie do godz. 7.15 swój głos oddało 7945 użytkowników Gazeta.pl.

Czy prostytucja powinna być legalną pracą? GŁOSUJ! >>

Więcej o:
Komentarze (49)
"Trzeba zalegalizować prostytucję". Tak uważa 90 proc. z was [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 20 razy 18

  Prostytucja w Polsce jest legalna i nie ma tu co legalizować. Nielegalne jest sutenerstwo,czyli czerpanie korzyści materialnych z czyjegoś nierządu. a to co tutaj nazywa się "legalizacją prostytucji", to stworzenie podstaw prawnych do opodatkowania prostytutek, czyli zrobienie z państwa LEGALNEGO SUTENERA. Po co to "owijanie w bawełnę"?

 • wyklenta_kaczuszka

  Oceniono 12 razy 12

  Mam pewność graniczącą z silnym przekonaniem, że chodzi tu o przestrzeganie praw człowieka, a konkretnie prawa prostytutek do płacenia podatków.

 • alica32

  Oceniono 16 razy 8

  GW pisze"Aż 90 proc. wszystkich uczestników sondy odpowiedziało, że owszem."
  A ja sie pytam kim są te "90%".
  Po okrągłym stole w 1989 zaczęła się w jakiś niepolski sposób rozumiana transformacja, której rezultatem jest dzisiejszy kryzys, wysprzedaż prawie całego majątku narodowego w obce ręce, ataki na Polskę i Polaków i wielka próba pozbawienia nas niepodległości gdy np. Polacy mówia o swoim patriotyzmie i katolicyzmie. Media ” polskie” zaraz głosno krzyczą że to są bandyci i naziści.
  Patrzcie jacy wyrozumiali dla prostytutek,a na patriotów polskich sypią gromy, z katolików sie wyśmiewają.
  Patrzajta jacy oni etyczni i europejscy. W kraju demokratyczny, do multipleksu nie dopuścili tvtrwam. Dla mnie jest to telewizja polska katolicka. Jedyna rzetelna i polska
  Bo jedynie słuszny glos mają oni rządzący Polska w różnych konfiguracjach od 1945 roku.

 • tojamyszka

  Oceniono 15 razy 7

  Jakim grzechem ? Kto tak myśli ? Przecież prostytucja to nie jest cudzołóstwo , bo jak " on cudzą kobietę w swoje łoże złoży , to przecież nie cudzołoży " . Poza tym kościół uznaje to za grzech "lekki" i tylko tym którzy na stałe żyją w związku nie udziela rozgrzeszenia. Zatem wszelkie jednorazowe spółkowanie nawet i 100 razy z ta sama osoba jest przez kościół wybaczalne i podlega rozgrzeszeniu . Gdyby było inaczej zabrakłoby księży w kościołach , bo to przecież także "potrzebujący " mężczyźni . I zapytacie kto to pisze? Ano kobieta niespełna 60 letnia , wcale nie rozwiązła i wcale nie "udzielająca swego ciała na wszystkie strony" Żyję więc myślę. I tyle A Ty masz prawo mieć inne zdanie i także je będę szanowała . Odpowiem Ci krótko : to jest moja wersja i jej sie będę trzymać.

 • nannnek-bis

  Oceniono 13 razy 7

  Przecie gazeciane sondaże są kompletnie nic nie warte , można je oszukiwać/ustawiać jak się chce.

  he he w ostatnim sondażu 70% chciała pracować do 67 lat :-) , kiedy realne pokazywały 5%.

  Tyle w temacie.

 • tomq12

  Oceniono 4 razy 2

  Jak mówił Forest Gump: "poznasz głupiego po czynach jego".

  Teraz jest jasne kim są czytelnicy gazety, banda degeneratów.

 • katolikus

  Oceniono 2 razy 2

  Ostatnie dni sodomy i gomory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX