Córka mściciela z Litwy wraca pod opiekę matki. Wściekły tłum szturmował dom [WIDEO]

Dantejskie sceny rozegrały się w czwartek rano przed domem rodziny Drasiusa Kedysa, zwanego ?mścicielem z Litwy?. Jego 8-letnia córka Deimante Kedyte została przekazana pod opiekę matki. Dom otoczył tłum mieszkańców, którzy oskarżają matkę o stręczenie własnego dziecka pedofilom.
Sąd pięć miesięcy temu zdecydował, że córka Drasiusa Kedysa ma wrócić pod opiekę swojej matki - Laimute Stankunaite. Dziewczynka przebywała pod opieką krewnych swojego ojca. Kedys utrzymywał, że Stankunaite i jej siostra są członkami siatki pedofilskiej.

Wielu mieszkańców litewskiego miasteczka Garliava gorąco protestowało przeciw decyzji sądu. Poprzednio mieszkańcy uniemożliwiali zabranie dziewczynki, otaczając dom krewnych Kedysa kordonem. W czwartek rano Stankunaite i jej prawnik, ubrani w kamizelki kuloodporne i chronieni przez kilkudziesięciu policjantów, weszli do domu i wyprowadzili dziewczynkę do stojącej w pobliżu furgonetki. Stankunaite niosła wyrywającą się i krzyczącą córkę na rękach.Grupa demonstrantów stojących przed domem wykrzykiwała obelgi pod adresem matki dziewczynki, niektórzy płakali. Doszło do zamieszek, policja zatrzymała 39 osób. Nagrania wideo dokumentujące zajście umieszczono w internecie.

Matka i dziewczynka zostały przewiezione do nieujawnionego miejsca i są pod ochroną policji.Tuż po tej akcji setki Litwinów spotkały się w Wilnie na czuwanie przed siedzibą prezydent kraju Dalii Grybauskaite, chcąc zmusić ją do zmiany decyzji sądu.

Sprawa Kedysa: szokujace zarzuty i tajemnicza śmierć

Sprawa Drasiusa Kedysa od trzech lat bulwersuje Litwę. W 2009 roku Kedys stwierdził, że jego córka była molestowana m.in. przez sędziego Jonasa Furmanavicziusa, znanego biznesmena Andriusa Usasa i jednego z polityków. Dziewczynkę podsunęła domniemanemu pedofilowi siostra Stankunaite - Violeta. Kedys oskarżył też swoją konkubinę o stręczenie córki swoim znajomym pedofilom.

Mężczyzna próbował uzyskać sądowy nakaz chroniący córkę, ale mu się to nie udało. Bezskutecznie próbował też zainteresować sprawą policję, polityków i dziennikarzy. Zastrzelił więc sędziego Furmanavicziusa i Violetę, a później zaczął się ukrywać. Zamieszczone w internecie filmy z zeznaniami Deimante biły rekordy popularności.

Przez siedem miesięcy Kedys był poszukiwany przez policję. Później znaleziono jego zwłoki. Przyczyny śmierci są niejasne. Na pogrzeb Kedysa przybyły tysiące Litwinów, dla których stał się on męczennikiem walczącym z korupcją w systemie sprawiedliwości.

Matka twierdzi, że córka wszystko zmyśliła

Zeznania Deimante potwierdzają zarzuty wobec matki. Dziewczynka jest jedyną poszkodowaną i świadkiem w sprawie, a jej matce nie postawiono zarzutów - podaje "Kurier Wileński". Kolejne posiedzenia w sprawie zostały przełożone i nie wiadomo, czy proces będzie kontynuowany. Jej interesy reprezentuje obecnie Stankunaite, która zaprzecza, że jej przyjaciele molestowali dziewczynkę i twierdzi, że córka wszystko zmyśliła. Według Stankunaite całą sprawę ukartowała siostra Kedysa, która jest sędzią w kownieńskim sądzie i chciała się w ten sposób pozbyć rywala - sędziego Furmanavicziusa.

Jak pisze "Kurier Wileński", wielu Litwinów obawia się, że Deimante może zostać wywieziona za granicę, a całej sprawie "ukręci się łeb".

Więcej o:
Komentarze (80)
Córka mściciela z Litwy wraca pod opiekę matki. Wściekły tłum szturmował dom [WIDEO]
Zaloguj się
 • epox84

  Oceniono 74 razy 68

  Niezła patologia. Litewska policja zamiast chronić oddaje bezbronną dziewczynkę w ręce matki, która oddawała ją pedofilom. Sumienia nie mają??

 • rocky-1980

  Oceniono 70 razy 64

  git facet !!! prawdziwy ojciec !!! smierc jebanym pedofilom h... im w ryj!!!!

 • soax_oi

  Oceniono 66 razy 58

  Jeśli córka się wyrywała, to chyba nie darzy mamusi ani jej rodzinki szczególnie dobrymi uczuciami. Pewnie nie bez powodu...

 • a-ga-dor

  Oceniono 53 razy 49

  dziecko sobie wymyśliło! Jaka to matka, żeby dziecko takie rzeczy wymyślało? Gdyby coś takiego ktoś mojej córce zrobił, to kupuję kałasznikowa i kula w łeb bez żadnych pytań. Ten facet ma prawdziwe jaja.

 • pingwinzielony

  Oceniono 42 razy 42

  Haniebne, znów prawo/ państwo nie jest po stronie najsłabszych,tak było jest i będzie, niestety zawsze i wszędzie,pełne frazesów konstytucje to jedna wielka ściema dla maluczkich. Pedofilom na małych dzieciach 100% kastracja i 20 lat pierdla, no mercy! recydywa kula w łeb.
  Sprawa dotyczy establishmentu dlatego nigdy nie zostanie rozwiązana. Kedys, pełen szacunek!

 • kot_ikkk

  Oceniono 40 razy 40

  Dobrze że na Litwie są jeszcze ludzie którym zależy na prawdzie i sprawiedliwości. Szkoda tylko że mogą niewiele zrobić a Drasius Kedys nie żyje.

 • thebutcher

  Oceniono 68 razy 40

  Właśnie przez takie akcje państwo ogranicza dostęp do broni. Chodzi o to żeby ludzie nie mogli skutecznie przeciwstawiać się debilnym wyrokom sądów i mundurowym bandytom ubranym w kominiarki, kamizelki i kaski. Gdyby tam było te kilkaset osób ale z bronią, żaden prokurator ani pies nie wykonałby wyroku sądu :)

 • waspan

  Oceniono 40 razy 38

  siatka pedofilska musi swymi haniebnymi mackami sięgać sądu brr...pedofili powinno się przymusowo albo kastrować albo umieszczać w zakładach zamkniętych a ich twarze podawać do wiadomości !!!

 • tomesio

  Oceniono 38 razy 36

  Chłopa zabił układ - podobnie jak i u nas.
  Sędziosko polityczne mędy, czy menty - wszystko jedno.

  Przydałaby się organizacja potrafiąca organizować tłum zwykłych ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX