Wałęsa: Tusk powinien spałować związkowców przed Sejmem

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

Lechowi Wałęsie nie podobała się piątkowa manifestacja "Solidarności" przed Sejmem. - Jestem zażenowany, wstydzę się, że takie pokolenie mamy - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik. Następnie powiedział, że na miejscu Donalda Tuska "wydałby polecenie spałowania" związkowców.


- Władza jest władzą. Gdybym był na miejscu Tuska, wydałbym polecenie - spałować. Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze - powiedział w Radiu ZET Lech Wałęsa. Były prezydent skomentował w ten sposób ostatnie manifestacje przed Sejmem, gdy "Solidarność" zablokowała parlament na kilka godzin. W tym czasie kilku posłów, którzy starali się z niego wydostać, zostało zaatakowanych przez związkowców.

Wałęsa stwierdził, że pierwszego by spałował obecnego przewodniczącego "Solidarności". - Nie potrafi mądrze układać stosunków w wolnej Polsce. Ja jako komendant sam bym go spałował - powiedział Wałęsa.

Byłemu prezydentowi nie podoba się sposób manifestowania związkowców. - Jestem zażenowany, wstydzę się, że takie pokolenie mamy. Zachowanie takie nie pasuje do epoki - powiedział. Zastrzega jednak, że związki mają prawo i obowiązek walczyć o emerytury.

Wałęsa nie wierzy, że protesty związane z reformą emerytalną doprowadzą do upadku rządu. Chwali też gabinet Tuska, że ją przeprowadza. Boi się jednak, że demonstracje "Solidarności" mogą wystraszyć kibiców na Euro, co uderzy w polską gospodarkę. - Bracie, w złą stronę idziesz. Uderzasz w interes Polski - zwrócił się do Piotra Dudy, przewodniczącego "Solidarności".

Zobacz także
 • Lech Wałęsa Wałęsa we "Wprost": Niech rząd nie boi się użyć policji
 • Poseł Paweł Suski i związkowcy przed Sejmem Duda: Gdybym tam był, prezes Kaczyński także by nie wyszedł. I kropka
 • Na koniec protestu związkowcy spalili transparenty Dlaczego policja biernie przyglądała się blokowaniu posłów w Sejmie? "Badamy sprawę"
Komentarze (895)
Wałęsa: Tusk powinien spałować związkowców przed Sejmem
Zaloguj się
 • trocheozyciu

  Oceniono 1284 razy 526

  I tak oto Wałęsa z "pseudo przedstawiciela" pałowanego tłumu stał się PrOpagandową tubą Tuska, która radzi 20 lat później, aby taki sam tłum pałować bo nie szanuje "świętej" władzy. No oczywiście według Walesy ten tłum jest gorszy od tamtego tłumu, a ta władza jest inna od tamtej, tylko, że problem polega na tym iż wtedy tez tak mówiono. Historia kołem się toczy...

 • fakiba

  Oceniono 503 razy 125

  Oni tylko na to liczyli żeby Kaczor mógł krzyczeć o totalitarnym państwie Tuska i o brutalności Policji wobec prawdziwych wolaków

 • vinz3

  Oceniono 120 razy 52

  jak mozna szanowac wladze, ktora w wyborach zataja skok na zycie ludzi w postaci reformy emerytalnej, a po wyborach tlumaczy sie,ze gdyby to powiedzieli to by nie wygrali ?!?! walesa- koncz waść wstydu oszczędz.

 • czaarek56

  Oceniono 78 razy 32

  Wałęsa i prawo Kalego !!!
  Czegóż więcej można by się po nim spodziewać?

 • pikkollo

  Oceniono 70 razy 30

  On się wstydzi za obecne pokolenie ? Ma tupet.
  Miliony ludzi wstydzą się za niego. Obserwujemy upadek legendy - kiedyś bojownik o wolność , dziś celebryta żyjący z dawnej sławy

 • prof.miauczur

  Oceniono 38 razy 28

  "Nie po to tyle lat walczyliśmy z władzą co wysyła czołgi przeciw własnym obywatelom, żeby obecna władza nie mogła wysłać czołgów przeciw własnym obywatelom"
  Lech Wałęsa

 • krzysiek651

  Oceniono 43 razy 27

  Orwell to zachowanie dokładnie opisał w "Folwarku zwierzęcym"
  Panie Wałęso, poczytaj Orwella (o ile jeszcze umiesz czytać) a potem spójrz w lustro.
  Tylko wcześniej weź silne środki antywymiotne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje