Wściekły Niesiołowski kontra Ewa Stankiewicz. Rękoczyny podczas blokady Sejmu. "Won stąd. Do lizusów z PiS-u" [WIDEO]

Podczas blokady Sejmu przez "Solidarność" dokumentalistka Ewa Stankiewicz filmowała Stefana Niesiołowskiego wbrew jego woli. Wicemarszałkowi Sejmu puściły nerwy. "Won stąd" - warknął i siłą odepchnął kamerę. Nagranie trafiło do serwisu Youtube. Na Twitterze blogerzy, posłowie i dziennikarze zgodnie krytykują Niesiołowskiego.


"Nie wolno milczeć wobec takiego popisu chamstwa" - napisała po obejrzeniu materiału dziennikarka TVN Anna Kalczyńska. "Delikatnie mówiąc, przegiął!!! Nie potrafię zrozumieć tych, którzy » jadą «po PiS-ie, uderzając w wysokie » C «, a bronią SN!" - wtóruje jej Krzysztof Skórzyński z tej samej stacji. Dziennikarzy TVN oburzyło to, że Stefan Niesiołowski, filmowany wprawdzie przez prawicową dziennikarkę Ewę Stankiewicz wbrew woli, nie potrafił zachować grzeczności i w ostrych słowach kazał dokumentalistce m.in. "iść do Pospieszalskiego".

"Won stąd". Skandaliczne słowa Niesiołowskiego

Do zdarzania doszło w piątek, po sejmowej debacie o wydłużeniu wieku emerytalnego. Związkowcy z "Solidarności" przez kilka godzin blokowali gmach Sejmu. Nie wypuszczali z niego posłów. Wyjątek zrobili m.in. dla szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jednym z "blokowanych" posłów był Stefan Niesiołowski. Gdy Stankiewicz próbowała go nagrywać, zapytał: "To jest pani od tego filmu » Solidarni «, od tego PiS-owskiego paskudztwa, tak?". "Nie jestem od Pospieszalskiego, mam osobne imię i nazwisko. I nie PiS-owskiego paskudztwa, tylko dokumentu" - broniła się Stankiewicz. "Nie chcę z panią rozmawiać, niech pani idzie do PiS-u" - stwierdził Niesiołowski i kazał Stankiewicz odwrócić kamerę, "bo jak nie, to ją rozbiję, jeśli będzie mnie pani filmować bez mojej zgody".

Stankiewicz nie przerwała nagrywania i dopytywała, czy Niesiołowski wie, dlaczego nie może wyjść z Sejmu. W odpowiedzi usłyszała pytanie "czy jest głucha".

- Niech pani idzie do PiS-u, do tych PiS-owskich lizusów swoich. Proszę mnie nie filmować bez mojej zgody - powiedział wicemarszałek Sejmu, złapał za kamerę i obrócił ją w dół. - Won stąd - dodał.

W odpowiedzi Stankiewicz zapowiedziała, że wezwie policję. I mimo próśb stojącej obok grupki parlamentarzystów dalej nagrywała, co Niesiołowski skwitował kolejnym "won stąd".

Kłótnia na Twitterze: "Niesiołowski przegiął". "Stankiewicz nie jest bezstronna"

"Jak to dobrze, że mamy Platformę - wzorzec najwyższych standardów zachowania w życiu publicznym" - kpi na Twitterze były szef młodzieżówki PO, obecnie w SD, Jan Artymowski. "Takie słowa w ogóle nie powinny padać. Wobec nikogo" - napisała posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Znany bloger Azrael przyznaje z kolei, że Niesiołowski "przegiął". "Tylko czy ES była tam, aby zdawać relację, czy po to, aby nakręcić następny zmanipulowany materiał?" - zapytał. "Nieważne, jakie ma poglądy E. Stankiewicz, nie broń chamstwa i agresji w polityce" - odpowiedział mu dziennikarz TVN Tomasz Sekielski.

W prawicowych mediach pojawia się dziś więcej filmów pokazujących próby filmowania Niesiołowskiego podczas blokady Sejmu. Kamery ścigały go w różnych miejscach. Jeden z filmów nosi tytuł "Polowanie na Niesioła".

Porównania do Hitlera i "zadzwoń do brata", Dzień grubiaństwa w Sejmie

Wczorajszy dzień przyniósł wiele ostrych słów w polityce. Podczas głosowań nad ustawą wydłużającą i zrównującą wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat, a także zmianami w emeryturach mundurowych starli się Donald Tusk, Jarosław Kaczyński i Janusz Palikot. Kaczyński stwierdził, że politycy PO odpowiadają za "poziom nieprawdopodobnego chamstwa na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o Polakach". PiS chciało wykluczenia Janusza Palikota z obrad za stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński "był gotów wysłać swego brata na śmierć do Smoleńska". Ponadto - według PiS - ze strony, gdzie na sali sejmowej zasiadają posłowie Ruchu Palikota, padły w kierunku szefa PiS słowa "zadzwoń do brata". Z kolei Palikot stwierdził, że Kaczyński to jego oraz jego ugrupowanie porównał do Adolfa Hitlera i z tego powodu Ruch Palikota chciał wykluczenia prezesa PiS z obrad Sejmu.

Więcej o:
Komentarze (866)
Wściekły Niesiołowski kontra Ewa Stankiewicz. Rękoczyny podczas blokady Sejmu. "Won stąd. Do lizusów z PiS-u" [WIDEO]
Zaloguj się
 • hrabia_onejski

  Oceniono 529 razy 209

  Dziennikarze to nie święte krowy, którym wolno jest robić wszystko, co im się podoba. Jeżeli sami kogoś krytykują, muszą się pogodzić z tym, ze i inni maja do tego takie same prawa! Jeżeli baba nie rozumiała, że Niesiołowski nie życzy sobie, by był filmowany przez nią, to musi się liczyć z tym, że należało jej to wytłumaczyć w męskich słowach czyli krótko i dosadnie, tak po "polskiemu". Tym bardziej, ze ten babok robił to bezczelnie i po chamsku! Sekielski niech nie będzie taki święty, bo sami przeginają w swoich tvn - owskich programach. inna sprawa, to język Niesiołowskiego, ale na dobrą sprawę babie powinien zabrać kamerę, jak nie kuma prostej prośby!!!!

 • vidi12

  Oceniono 483 razy 77

  Chamstwo Niesiołowskiego nasila się od jakiegoś czasu. Kilka dni temu w TVN24 emitowano rozmowę Niesiołowskiego z Frasyniukiem. Zaznaczam, że Niesiołowski jest profesorem a Frasyniuk ma jedynie średnie wyksztalcenie. Między nimi jest przepaść - Niesiolowski to : chamstwo, niekompetencja, agresja . Frasyniuk - to : kultura, wiedza i opanowanie.
  Jak długo jeszcze społeczeństwo będzie akceptować zachowania takie jakie prezentują : Palikot, Niesiołowski czy Hoffman
  Ale nie dajmy się rownież manipulować takim cynikom jak Tusk czy Kurski...

 • mavro

  Oceniono 167 razy 85

  Ewa Stankiewicz nie jest dziennikarką, tylko hieną. Należało ją przegonić. A ponieważ to towarzystwo nie rozumie grzecznych słów - Niesiołowski dobrze dobrał zarówno sformułowanie jak i formę ekspresji. Nie przegiął.

 • acototak

  Oceniono 83 razy 51

  jedno sprostowanie, Stankiewicz nie jest dukumentalistką

 • tysiac_motyli

  Oceniono 78 razy 42

  Ewa Stankiewicz lubi prowokować staruszków. Jednych pod krzyżem sprowokowała do dziwacznych zachowań, teraz tego pana wkurzyła. Taki ma sposób na życie.

 • mitochondrium1

  Oceniono 48 razy 32

  Stankiewicz a któż to taki? Acha to specjalistka o katastrofy smoleńskiej, przyjaciółka jaśka pospieszalskiego. Spieszą się, żeby na durnym ludzie zarobić trochę kasy!!

 • alt.er.ego

  Oceniono 32 razy 20

  Przypomina to sytuację, gdy ktoś z kamerą w ręku drażni psa przykutego do łańcucha by ten zaczął wściekle ujadać i rzucił się na kamerzystę. Następnie filmujący opatruje to komentarzem: "a nie mówiłem, że to strasznie wściekły i zły pies ?" i wrzuca na youtube.

  W prowokowaniu jest jakaś esencja piekła i szatańskiej przewrotności. Pasuje jak ulał do sympatyczki PiSu.

 • boshary

  Oceniono 31 razy 17

  Stankiewicz też powinna się stosować do zasad, nie jest świętą krową.

 • marcych111

  Oceniono 22 razy 16

  nie chodzę na głosowania na tych 460 pseudo parlamentarzystów już od 10 lat.. ale obiecuję iż pójdę - trzeba skończyć z takimi ludźmi w sejmie.. szkoda że nie mamy gdzieś nieopodal Piłsudskiego.. może czas na powtórkę przewrotu majowego.. wszystko lepsze od tych pseudo przedstawicieli narodu..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX