Łoziński ws. ekspertyzy Biniendy: Każdy wieśniak wie, że brzoza nie jest miękka

- To są bzdury wypowiadane na polityczne zamówienie. Brzoza nie jest miękka. To jest mit. Tak może mówić mieszczuch, który brzozy z bliska nigdy nie widział, chyba że w parku. Każdy wieśniak, który rąbał to drzewo, wie, że nie jest miękka - mówił w Radiu Zet publicysta Krzysztof Łoziński, odnosząc się do ekspertyz Wiesława Biniendy dla PiS.
- Jaka partia, tacy eksperci. Pan Binienda nie jest nawet profesorem fizyki. Skończył Wydział Maszyn i Samochodów na Politechnice Warszawskiej. Ale i tak nie wierzę, że absolwent politechniki nie wie, jakie bzdury plecie. On to robi na zamówienie polityczne albo z jakiegoś zacietrzewienia politycznego - mówił Krzysztof Łoziński, z wykształcenia matematyk i fizyk.

Prof. Wiesław Binienda, ekspert zespołu Antoniego Macierewicza, od kilku tygodni przekonuje, że fragment skrzydła tupolewa nie mógł oderwać się w wyniku uderzenia w brzozę, a w Smoleńsku najbardziej prawdopodobny jest zamach. Prawicowe media przedstawiają Biniendę jako naukowca z USA związanego z NASA, który pracował przy katastrofie amerykańskiego promu kosmicznego Columbia.

- On stosuje niedopuszczalne metody badawcze. Aby zbadać wytrzymałość czegokolwiek, trzeba znać wytrzymałość budowy przedmiotu. Konkretnie tego skrzydła. Konieczna jest tu dokumentacja techniczna samolotu, dokładnie tej sztuki. Wykonać trzeba pomiary. On nie ma dostępu do dokumentacji. Gdzie jest zatem błąd w jego wyliczeniach? Odpowiadam: Wszędzie - mówił Łoziński.

"Kaczyński dąży do rozruchów i przeprowadzenia puczu"

- A wybuchy? To są wnioski oparte na niczym - przekonywał publicysta. - Oni nie mają dostępu ani do wraku, ani do śladów, ani do dokumentacji. Symulacje pokazywane w telewizji to jest znacznie za mało, aby wyciągać jakiekolwiek naukowe wnioski. Oni najpierw zakładają tezę, a potem dopasowują do tego dowód - to odwrotna kolejność. Robią jeszcze jeden poważny błąd w metodyce badań naukowych - jeżeli teoria jest sprzeczna z tym, co widać, to jest błąd. W momencie kiedy brzoza się złamała, skrzydło odpadło, a samolot się rozbił, to co tu udowadniać - mówił.

- Są dowody na to, że samolot uderzył w brzozę. Wystarczyło przeczytać dokładnie raport Millera. Są fragmenty metalu na tym drzewie i na poprzednich drzewach. Jest cały logiczny ciąg faktów. Oni zaprzeczają faktom - stwierdził Łoziński.

Zapytany, po co PiS lansuje też o zamachu, odpowiedział: - Moim zdaniem Kaczyński dąży w tej chwili do wywołania rozruchów i przeprowadzenia puczu. Mówię to otwarcie, bo widzę ten plan. Najlepiej by było jakby policja zaczęła strzelać do ludzi, a on wtedy dokonałby przewrotu. On doskonale wie, że żadnych wyborów w Polsce już nie wygra i po prostu w ten sposób upatruje swoją drogę do władzy. Mam nadzieję, że mu się to nie uda - zakończył Łoziński.

Więcej o:
Komentarze (1051)
Łoziński ws. ekspertyzy Biniendy: Każdy wieśniak wie, że brzoza nie jest miękka
Zaloguj się
 • ruchla

  Oceniono 178 razy 150

  Wiedzą to wieśniaki, wiedzą i mieszczuchy
  Nie pojmują tylko, osły i kaczuchy

 • tirinti

  Oceniono 132 razy 120

  Proponuję, żeby Maciarewicz z Kaczyńskim wsiedli do samochodu, rozpędzili się do 200km/h i udeżyli w brzozę. Jak skoszą brzozę i pojadą dalej to udowodnią, że mają rację.

 • milo_1

  Oceniono 91 razy 81

  .

  Krzysztof Łoziński jednoznacznie określił że prezes zmierza do rozlewu krwi i puczu ..... czy nie widzi tego prokuratura ....... ????

  Kaczyński robi z wszystkich wała i dąży do jednego .... do destabilizacji w kraju i wojny między Polakami.

  Nienawiść Kaczyńskiego i chęć zemsty osiągnęła swoje apogeum i ten człowiek powinien zostać odizolowany od społeczeństwa podobnie jak Macierewicz...

  .

 • wj_2000

  Oceniono 56 razy 50

  A ja bym dodał, że w kopalniach (przynajmniej kiedyś) do cięcia skały używano ....strumienia wody. Tnie jak brzytwa przy odpowiednio dużej prędkości! Skrzydło samolotu ma tyle wytrzymałości na uderzenie by nie było katastrofy przy zderzeniu z gołębiem, Już gęś to poważne zagrożenie. A co dopiero kloc drewniany. Bo liczy się MASA. Twardość nie ma nic do rzeczy przy ogromnych prędkościach. Bo materia przedmiotu nie ma czasu by rozsunąć się na boki. Gdy pchamy powoli jeden przedmiot na drugi, ten miększy się rozstąpi. Gdy nie ma czasu nastąpi wyrwanie fragmentów z obu ciał, tych fragmentów, które stają sobie na drodze. Nawet woda wyrwie kawał skały czy metalu.

 • ga.1.2

  Oceniono 68 razy 50

  Kazdy wiesniak wie .........ze Antek z Prezesem to osobnicy chorzy z nienawisci i to ma znaczacy wplyw na twardosc brzozy ktora pod wplywem ich glupoty staje sie twarda inaczej

 • olewus.1

  Oceniono 42 razy 36

  "Tydzień po katastrofie była już w Polsce tona przedmiotów osobistych ofiar zabezpieczonych przez naszych prokuratorów w Smoleńsku. Potem zbadano także pod tym kątem ubrania ofiar.

  Ekspertyza Instytutu Chemii i Radiometrii z 18 czerwca 2010 r. obejmowała badanie obecności: dinitrotoluenu, nitroglikolu, nitrogliceryny, trinitrotoluenu, heksagenu, oktogenu, pentrytu - czyli materiałów wybuchowych albo substancji, które wchodzą w skład materiałów wybuchowych. Badano też promieniowanie alfa, gamma, obecność węglowodorów.

  Podobne badania już 12-13 kwietnia 2010 r. przeprowadzili Rosjanie w Zakładzie Ekspertyz Kryminalistycznych Departamentu Spraw Wewnętrznych Obwodu Smoleńskiego. Nic nie znaleziono. Instytut Higieny i Epidemiologii w Warszawie zbadał próbki na trujące substancje chemiczne i biologiczne.

  Więcej... wyborcza.pl/1,75478,11576169,Tu_154__Wybuchu_nie_bylo.html?as=2&startsz=x#ixzz1sZP8vEKv

  To dla myślących....

 • rezun-one

  Oceniono 37 razy 35

  W USA wiele rzeczy robi się dla pieniędzy.
  NASA praktycznie zbankrutowała więc ludzie szukają zarobku, jest zlecenie to jest i ekspertyza a raczej teoria.
  Za podobną kwotę Macierewicz otrzymałby od współpracownika NASA ekspertyzę że to słońce okrąża ziemie.

 • rawahecht

  Oceniono 50 razy 32

  A po jakiego ciężkiego ch..arta reaguje się na każde, choćby i najabsurdalniejsze, pierdnięcie tabunów ćwierćgłówków?

  Kto to w ogóle jest Wieś Binienda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX