Secret Service przesłucha muzyka, który atakował Obamę

- Jeśli Obama wygra kolejne wybory, będę martwy lub w więzieniu - powiedział muzyk rockowy Ted Nugent, zwolennik Mitta Romneya. Ta uwaga wywołała falę krytyki w USA i postawiła na nogi agentów Secret Service. Nugent ma być wkrótce przesłuchany.
63-letni Nugent w ostatni weekend wygłosił płomienną tyradę przeciw obecnej administracji USA. Prezydenta Baracka Obamę i sekretarz stanu Hillary Clinton określił mianem "kryminalistów" z "ohydnego, złego, nienawidzącego Amerykanów rządu".

- Jeśli nie wiesz, że nasz rząd podciera sobie tyłek konstytucją, to chyba żyjesz w innym świecie - mówił. - Powiem wam to teraz: jeśli Barack Obama zostanie znów prezydentem w listopadzie, za rok o tej porze będę martwy lub w więzieniu - stwierdził. Internetowe nagranie z wypowiedziami muzyka błyskawicznie rozprzestrzeniło się w internecie.Nugent, który sam jest gorącym zwolennikiem prawa do posiadania broni, przemawiał na zgromadzeniu Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego. Nakłaniał tam zgromadzonych do poparcia republikańskiego kandydata Mitta Romneya.

- Jesteśmy patriotami, mamy mężne serca. Musimy wyjść na pole bitwy i odciąć im głowy w listopadzie. Jakieś pytania? - zakończył przy aplauzie zgromadzonych na sali.

Secret Service chce przesłuchać muzyka, ten "pozdrawia agentów"

Kilka pytań ma do Nugenta Secret Service. Przedstawiciel agencji powiedział, że "zostaną podjęte odpowiednie kroki".

Sam muzyk też potwierdził, że skontaktowali się z nim agenci specjalni. - Pozdrawiam ich i wspieram, czekam na nasze jutrzejsze spotkanie - mówił Nugent w telewizji w środę. Do przesłuchania ma dojść dzisiaj.

Demokraci wykorzystują już tyradę Nugenta. Sztab Obamy z naciskiem podkreśla powiązania Romneya z "wymachującym karabinem rockmanem". - Obóz Romneya powinien natychmiast potępić te wypowiedzi - apelowała Debbie Wasserman Schultz, przewodnicząca Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej.

Biały Dom nie chciał komentować sprawy. Rzecznik prasowy sucho oznajmił, że prezydent "jest zajęty pracą", a uwagi Nugenta określił jako "hałas".

Rzeczniczka Romneya Andrea Saul w specjalnym oświadczeniu powiedziała, że "dzielący język jest szkodliwy bez względu na to, z jakiej strony sceny politycznej pochodzi". - Mitt Romney uważa, że wszyscy powinni zachowywać się kulturalnie - dodała.

Nugent się broni: Jestem jak czarny Żyd na wiecu nazistów

Sam Nugent w ostatnich wywiadach przedstawia siebie jako ofiarę nagonki politycznej. - Jestem jak czarny Żyd na wiecu nazistowskiego klanu. W naszym rządzie jest parę skorumpowanych i nadużywających władzy potworów, które mną pogardzają, bo miałem odwagę powiedzieć prawdę - stwierdził.

W kolejnym wywiadzie powiedział, że nigdy nie groził osobiście Obamie. - Nigdy w życiu nikomu nie groziłem. Nie tracę na to śliny. Po prostu zachowuję się jak oddany sprawie aktywista - mówił. Nugent dodał, że podczas spotkania z agentami będzie "tak uprzejmy i pomocny, jak to tylko możliwe".

Więcej o:
Komentarze (18)
Secret Service przesłucha muzyka, który atakował Obamę
Zaloguj się
 • 8pasazer

  Oceniono 21 razy 19

  "Jeśli nie wiesz, że nasz rząd podciera sobie tyłek konstytucją"
  Naturalnie naszym dziennikarzom nie przeszły przez klawiaturę powody tej wypowiedzi.
  A są one całkiem poważne, na tyle, by w artykule zrobić z Nugenta pieniacza:
  www.prisonplanet.pl/polityka/zamach_stanu_pentagon_i,p1653847031
  Jego smutny błąd polega tylko na naiwnym wyobrażeniu, że wybór Romneya cokolwiek zmieni, polityka władzy w USA nie zależy bynajmniej od wyniku igrzysk wyborczych....

 • ambl

  Oceniono 12 razy 10

  Hilaria Clinton to prawdziwy gołąbek pokoju,
  strach pomyśleć co by było gdyby została prezydencicą

 • canabissativa

  Oceniono 12 razy 8

  Szatany Zjednoczone walczą o pokój aż się leje krew...

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 9 razy 7

  Normalnie jak za sajuza.

 • sselrats

  Oceniono 5 razy 5

  A on ich przeslucha na temat prostytutek w Kolumbii.

 • kangur_01

  Oceniono 3 razy 3

  partia demokratyczna = partia republikanska
  coca cola = pepsi cola

 • ado43

  Oceniono 5 razy 3

  U nas ABW przesłuchuje studentów co nie lubią Komorowskiego czyli chyba równamy do ich standardów.

 • ciagciulaciag

  Oceniono 4 razy 2

  Jak widac swirow w USA nie brakuje. Moze pomoga Nugentowi "magiczne mormonskie majtki" Mitta Romney.

 • charlie11

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe kiedy zajma sie Farrakhanem? Ach zapomnialem, on jest AA, wiec moze gadac co chce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX