"Jest jedna teoria: wybuchu, zamachu". J. Kaczyński w TVP Info

16.04.2012 21:30
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w TVP Info

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w TVP Info (Fot. TVP Info`)

- W tej chwili jedyną teorią, która tłumaczy to, co działo się przed i po katastrofie, jest teoria wybuchu, teoria zamachu - powiedział w TVP Info Jarosław Kaczyński. Odpierał również zarzuty, że robi karierę polityczną na grobie brata. - Jeżeli ktoś tak mówi, to ma mentalność knajacką - powiedział.
Według Kaczyńskiego za zamachem, dokonanym 10 kwietnia 2010 r., przemawia wiele czynników, m.in. "przygotowania do katastrofy, zachowanie kontrolerów lotu na lotnisku, jak i wydarzenia tuż po katastrofie" - mówił prezes PiS. - Pytał: - Dlaczego rozdzielono wizyty, dlaczego sprowadzony został ten samolot, kim są ci, którzy remontowali samolot w Rosji? Jego zdaniem, niezrozumiałe jest też rozpadnięcie samolotu na kawałki. - Tu ktoś coś kryje i to jest poza dyskusją - powiedział.

"Brzoza nie mogła przeciąć skrzydła"

Prezes PiS wykluczył, by jedną z przyczyn tragedii smoleńskiej było zaczepienie samolotu o brzozę. Jako przykład przytoczył zamach na WTC w Nowym Jorku, gdzie "samoloty przecinały z łatwością potężne konstrukcje stalowe", a także wypadek w Alpach, gdzie "samolot wojskowy przeciął grubą linę i nawet tego nie zauważył". - To brzoza miała zerwać to skrzydło? Taki samolot nie był w stanie ściąć miękkiego drzewa? - pytał na antenie TVP Info.

Według Kaczyńskiego zamach jest jedyną do tej pory hipotezą, która wyjaśnia przyczyny katastrofy. - Jeżeli prokuratura tej hipotezy nie bierze pod uwagę, to ja bym tego nie nazwał prokuraturą - powiedział. - Powinni zostać dopuszczeni specjaliści wysokiej klasy, także międzynarodowi. Niedopuszczenie ostatnio do sekcji Amerykanina, który m.in. prowadził sekcję prezydenta Kennedy'ego, to jest najlepszy dowód, że ktoś się tu czegoś najwyraźniej boi - dodał.

"Ludzie, którzy się czegoś boją"

Prezes PiS nie wierzy również, że to druga strona może mieć rację. - Ilość złej woli, która była wykazana, pokazuje, że to są ludzie najskrajniej złej woli, że to są ludzie, którzy się czegoś bardzo boją. Boją się tradycji, która wokół działalności Lecha Kaczyńskiego i jego współpracowników jest budowana. Krótko mówiąc, to są ludzie, którzy bardzo nie lubią Polski - powiedział.

Kaczyński, który potwierdził, że za trzy lata zamierza startować w wyborach prezydenckich, ustosunkował się do zarzutów, że robi karierę polityczną na grobie brata. - Jeżeli ktoś tak mówi, to ma mentalność knajacką - powiedział.

"Tusk oddał śledztwo w ręce cara"

Polityk nawiązał także do przemówienia Donalda Tuska, który niedawno w Sejmie nazwał projekt uchwały PiS, wzywającej Rosję do zwrotu wraku, "adresem do cara". - Jeżeli nie można składać adresów do cara, to tym bardziej nie można carowi powierzać śledztwa, a to Donald Tusk oddał śledztwo w ręce Rosjan, w ręce cara - ripostował Kaczyński, który powiedział również, że to dobrze, że "słowo »zdrada « wróciło do polskiego języka politycznego". - Sądzę, że to dobrze, bo ten język, którym się posługujemy, powinien oddawać rzeczywistość.

Zobacz także
Komentarze (1145)
Zaloguj się
 • artefakt-13

  0

  Pana hipoteza o zamachu to szczyt absurdu. Odkąd samoloty latają po "niebie", od zawsze Zdarzały się katastrofy. Takimi niedorzecznymi stwierdzeniami, które pan i jemu podlegli zwolennicy głosicie, stwarzacie panowie ferment i niepokój wśród większości Polaków. Takie postępowanie jest podłe, nie godne i bardzo szkodliwe... Jest pan profesorem "zajadłości niewyczerpanej" panie Jarosławie Kaczyński. Nie lubię pana, nie należę do żadnej partii i proszę przestać "gadać" o tragedii w której zginął pana Brat, bzdury...

 • xvsw1

  0

  ZAKOŃCZYĆ DOCHODZENIE
  A WSZELKIE WĄTPLIWOŚĆI JAKIE SIĘ UROJĄ NIECH PROWADZĄ NA WŁASNYCH KOSZT
  Ekshumacja itp. działania które co chwila wymyślają powinny być robione na koszt tych co mają wątpliwości a nie na podatnika inaczej będzie to dochodzenie będzie jeszcze z 10 lat

 • cierpliwy

  Oceniono 2 razy 0

  Jedyną osobą z mentalnością knajacką jest w tym towarzystwie pan Kaczyński, zwany prezesem.

 • hanna1233

  Oceniono 2 razy 0

  był zamach nie było zamachu, był błąd pilotów nie było błędu, i jeszcze wiele było nie było. Jak był zamach to co wojna a Rosją , kogo postawią przed sądem polskim. Do czego doprowadzi wyjaśnianie , jeżeli jest możliwe jeszcze. Na pewno nie doprowadzi do prezydentury P, J K Kaczyńskiego.

 • zigzaur

  0

  Lądowanie w Smoleńsku było prawidłowe a bomba na pokładzie jednak była:

  www.youtube.com/watch?v=QzZpMzfw1jE

 • andaraos

  0

  W co wierzyć?
  Media (prasa, radio, telewizja) mówią jedno, a to - www.youtube.com/results?search_query=10.04.10+-+Pierwszy+film+%C5%9Bledczy+o+tragedii+smole%C5%84skiej&oq=10.04.10+-+Pierwszy+film+%C5%9Bledczy+o+tragedii+smole%C5%84skiej&aq=f&aqi=&aql=&gs_nf=1&gs_l=youtube-psuggest.3...45251.92171.0.94778.55.55.0.2.2.0.1083.16457.11j14j8j5j3j5j6j1.53.0. - mówi drugie.
  Można zgłupieć.. i nieźle się przestraszyć.

 • dyha

  Oceniono 2 razy 0

  Wiem, że zaraz posypią się na mnie gromy. Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem tuż po katastrofie była teoria zamachu. Były strzały kiedy jakiś człowiek kręcił komórką z lasu to co się stało. Nie wiem czy ktoś sprawdził naboje z wyposażenia ochrony itd. Skąd więc wówczas krążyła fama o zamachu, a później długa cisza. Co się tyczy cara - dlaczego przykładowo Kwaśniewski wypowiadał się na temat pochówku śp. Kaczyńskich? Komuch, który klepał wszystkich bandytów i morderców z PZPR mógł się wypowiadać co najwyżej w sprawie śmierci Romanowów. Uważam, że pochówek można było zrobić w innym miejscu, ale to napewno nie sprawa dla zajadłego komucha.

 • adadadadammiichnik

  Oceniono 5 razy 1

  Jak długo jeszcze WSI chcą robić ludziom wodę z mózgu? Gdyby od razu zrobiono to, co mówi "paranoik" Kaczyński (sprowadzić wrak i czarne skrzynki do kraju, oraz zwołać komisję światowych,czy choćby natowskich ekspertów) zamiast czekać na "normalne" działania TUska-154M, to dziś teorie spiskowe byłyby zwyczajnie nie do przyjęcia. Obawiam się zatem, że dzisiaj leczyć to się POwinny lemingi i to co najmniej jeśli chodzi o nienawiść.

 • hir123

  Oceniono 2 razy 0

  Piloci popełnili kardynalny błąd wyłączając wysokościomierz barometryczny, który był kluczowym i jedynym miernikiem wskazującym położenie samolotu nad płytą lotniska. Błąd banalnie prosty ale okazał się, że to on był główną przyczyną katastrofy samolotu. Pomyłkę tą można porównać do pomyłki chemika, który by nie odróżnił wody od kwasu siarkowego i by go wypił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje