"Jest jedna teoria: wybuchu, zamachu". J. Kaczyński w TVP Info

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w TVP Info

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w TVP Info (Fot. TVP Info`)

- W tej chwili jedyną teorią, która tłumaczy to, co działo się przed i po katastrofie, jest teoria wybuchu, teoria zamachu - powiedział w TVP Info Jarosław Kaczyński. Odpierał również zarzuty, że robi karierę polityczną na grobie brata. - Jeżeli ktoś tak mówi, to ma mentalność knajacką - powiedział.
Według Kaczyńskiego za zamachem, dokonanym 10 kwietnia 2010 r., przemawia wiele czynników, m.in. "przygotowania do katastrofy, zachowanie kontrolerów lotu na lotnisku, jak i wydarzenia tuż po katastrofie" - mówił prezes PiS. - Pytał: - Dlaczego rozdzielono wizyty, dlaczego sprowadzony został ten samolot, kim są ci, którzy remontowali samolot w Rosji? Jego zdaniem, niezrozumiałe jest też rozpadnięcie samolotu na kawałki. - Tu ktoś coś kryje i to jest poza dyskusją - powiedział.

"Brzoza nie mogła przeciąć skrzydła"

Prezes PiS wykluczył, by jedną z przyczyn tragedii smoleńskiej było zaczepienie samolotu o brzozę. Jako przykład przytoczył zamach na WTC w Nowym Jorku, gdzie "samoloty przecinały z łatwością potężne konstrukcje stalowe", a także wypadek w Alpach, gdzie "samolot wojskowy przeciął grubą linę i nawet tego nie zauważył". - To brzoza miała zerwać to skrzydło? Taki samolot nie był w stanie ściąć miękkiego drzewa? - pytał na antenie TVP Info.

Według Kaczyńskiego zamach jest jedyną do tej pory hipotezą, która wyjaśnia przyczyny katastrofy. - Jeżeli prokuratura tej hipotezy nie bierze pod uwagę, to ja bym tego nie nazwał prokuraturą - powiedział. - Powinni zostać dopuszczeni specjaliści wysokiej klasy, także międzynarodowi. Niedopuszczenie ostatnio do sekcji Amerykanina, który m.in. prowadził sekcję prezydenta Kennedy'ego, to jest najlepszy dowód, że ktoś się tu czegoś najwyraźniej boi - dodał.

"Ludzie, którzy się czegoś boją"

Prezes PiS nie wierzy również, że to druga strona może mieć rację. - Ilość złej woli, która była wykazana, pokazuje, że to są ludzie najskrajniej złej woli, że to są ludzie, którzy się czegoś bardzo boją. Boją się tradycji, która wokół działalności Lecha Kaczyńskiego i jego współpracowników jest budowana. Krótko mówiąc, to są ludzie, którzy bardzo nie lubią Polski - powiedział.

Kaczyński, który potwierdził, że za trzy lata zamierza startować w wyborach prezydenckich, ustosunkował się do zarzutów, że robi karierę polityczną na grobie brata. - Jeżeli ktoś tak mówi, to ma mentalność knajacką - powiedział.

"Tusk oddał śledztwo w ręce cara"

Polityk nawiązał także do przemówienia Donalda Tuska, który niedawno w Sejmie nazwał projekt uchwały PiS, wzywającej Rosję do zwrotu wraku, "adresem do cara". - Jeżeli nie można składać adresów do cara, to tym bardziej nie można carowi powierzać śledztwa, a to Donald Tusk oddał śledztwo w ręce Rosjan, w ręce cara - ripostował Kaczyński, który powiedział również, że to dobrze, że "słowo »zdrada « wróciło do polskiego języka politycznego". - Sądzę, że to dobrze, bo ten język, którym się posługujemy, powinien oddawać rzeczywistość.

Zobacz także
Komentarze (1145)
"Jest jedna teoria: wybuchu, zamachu". J. Kaczyński w TVP Info
Zaloguj się
 • stefanek-miau12

  Oceniono 219 razy 193

  Witam;
  Tak to jest, jak sie 60-siąt kilka lat żyje bez kobiety, mózg i ręce nie wytrzymują !!

 • archimago7

  Oceniono 187 razy 175

  Jest tylko pytanie.
  Po jaką cholerę robić zamach na bezsensownego kartofla ?
  i drugie :
  Po jaką cholerę robić zamach na samolot, który jest na kilku metrach wysokości i leci przez las ?
  i trzecie :
  Po jaką cholerę samolot zniżył się poniżej 100 metrów ?

 • oleorezyna334

  Oceniono 159 razy 145

  To już koniec. Zafiksował się na jedyną słuszną opcję , klapki na oczy, zatyczki w uszy, alleluja i do przodu! Na to nie ma lekarstwa.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 116 razy 104

  Kiedys w europie szalala choroba wscieklych krow ,teraz padlo na Kaczki.

 • kassabian

  Oceniono 105 razy 97

  Po trupach do celu jakim jest władza i zemsta na facecie który już tyle razy wyrwał Nadkierownikowi stołek spod d.upy.
  To jest meritum i sens jego wystąpienia.
  I żadne zaklinania nie zmienią faktu, iż facet to piękny przykład psychopatologii nienawiści.

 • kalebas

  Oceniono 96 razy 94

  "Taki samolot nie był w stanie ściąć miękkiego drzewa"
  "samoloty przecinały z łatwością potężne konstrukcje stalowe"
  "To brzoza miała zerwać to skrzydło"
  "niezrozumiałe jest też rozpadnięcie samolotu na kawałki"

  Laik nie mający pojęcia nie tylko o konstrukcjach lotniczych ale i o podstawowych prawach mechaniki, który wygłasza tego typu kategoryczne stwierdzenia dotyczące spraw technicznych albo jest kompletnym durniem albo robi to w złej wierze.

 • sarkissian

  Oceniono 84 razy 68

  > robi karierę polityczną na grobie brata
  > "Jeżeli ktoś tak mówi, to ma mentalność knajcką"

  A jaką mentalność ma ktoś tak robi?
  Lepiej mówić i tego nie robić, czy robić i mówić, że deszcz pada?

 • kink4

  Oceniono 68 razy 64

  Jaruś, po dwóch latach,jak okazało się że nie wypłynęły twoje nagrania, gdy nakazałeś bratu lądować mimo fatalnych warunków, jesteś taki pewny? A może jeszcze gdzieś są te nagrania. Nie mam też pewności, że dla pewności to ty zleciłeś zamach? Skąd wiesz, że były dwa wybuchy. Kazałeś podłożyć tylko dwie bomby?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje