Ofiara księdza pedofila zaprojektowała pierwszy w Europie pomnik dzieci molestowanych seksualnie

W Holandii odsłonięto pierwszy w Europie pomnik dzieci molestowanych seksualnie. Wykonał go artysta będący ofiarą księdza pedofila. Pomnik stanął przy kościele - pisze ?Gazeta Wyborcza?.
To dla mnie szalenie ważne, że zrobiłem taki projekt - tłumaczył holenderskim mediom Frans Houben, witrażysta z Ootmarsum we wschodniej Holandii.

- Jako dziecko byłem cztery razy zgwałcony. Przez całe lata nasłuchałem się, jak jestem głupi, chudy i zły - powiadał przed kamerami telewizji NOS.

Houben, podobnie jak 10-20 tys. innych holenderskich dzieci ofiar księży pedofilów, wychowywał się w przykościelnym internacie. Traumatycznych przeżyć nie może zapomnieć do dziś, więc pracę nad pomnikiem potraktował jako rodzaj terapii.

W latach 1945-81 ucierpieć mogło od 10 do 20 tys. dzieci. Skala zjawiska zmalała po 1981 r., gdyż wiele kościelnych instytucji wychowawczych zostało wówczas zamkniętych. Raport wykazał też, że władze kościelne tuszowały przypadki pedofilii.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:
Komentarze (90)
Ofiara księdza pedofila zaprojektowała pierwszy w Europie pomnik dzieci molestowanych seksualnie
Zaloguj się
 • barumonk

  Oceniono 75 razy 49

  a w polsce stawiamy pomniki karolowi wojtyle, największemu obrońcy pedofilów jaki stąpał po tym świecie

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 49 razy 41

  niech polski kościół katolicki zacznie wyplacać olbrzymie odszkodowania, zachecam do pozywania księży z powództwa cywilnego nawet do polskich sądów. Molestowanie czy uprawianie sexu z nieletnimi to zbrodnia ( wyrok pow 3 lat ) i przedawnia się najwcześńiej po 15 latach !! ludzie - możecie wywalczyć olbrzymie odszkodowania ! nie bójcie sie piekła, diabła itp. nie dajcie się im zastraszać, niech nie intersuje was opinią innych parafian ktorzy rzucą na was klątwę i będą wyzywać od Judaszy....

  za olbrzymie odszkodowanie kupicie sobie mieszkanie w innym mieście i zaczniecie nowe życie.

  zachęcam do brania zagranicznych kancelarii prawnych z Irlandii lub USA - one już teraz za dane osoby molestowanej sexulanie w Polsce placą po 3 tys pln !

  zachęcam do niszczenia życia osobom ktore zniszczyły życie wam lub waszym dzieciom, zemsta będzie słodka :)

  ksiezapedofile.info

 • lethal_devotion

  Oceniono 32 razy 32

  Pomnik ofiar molestowania przez kler powinien mieć formę stojącego spiżowego fallusa z jajami, o wysokości ok. 3 m.
  Fallus powinien być, w stosownym miejscu przyozdobiony koloratką.
  Jeżeli ksiądz z danego kościoła okazał się być pedofilem należy mu przed świątynią postawić taką 'pałę' - ku przestrodze dla rodziców innych dzieci.

 • 11krzych

  Oceniono 35 razy 29

  A u nas jest dużo pomników obrońcy pedifilów.

 • dziadekjam

  Oceniono 29 razy 25

  "Pomnik przedstawiający Matkę Boską pilnującą dwójki bawiących się dzieci"
  ========================================================
  Coś ta Matka Boska niezbyt dobrze pilnuje te dzieci albo wyczyny kieckowych, podobnie jak hierarchom KrK, jej nie przeszkadzają.

 • szpila66

  Oceniono 22 razy 22

  W Polsce to raczej nie możliwe, kto by się ośmielił przeciwstawić klerowi. Nawet obecny rząd tylko udaje, że to robi ale suma sumarum będzie tak, że włos im z głowy nie spadnie.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 22 razy 20

  Nie lepiej to od razu unijną dyrektywą zabronić działalności KK w UE?

 • niki58

  Oceniono 19 razy 19

  A może by tak w Polsce pomnik ofiar kościoła katolickiego? Za pomordowanych , molestowanych i nieświadomie wykorzystywanych. A było ich oj było . Ofiary idą w miliony. To by było coś!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX