Rząd przekonuje spotami. "Wydłużenie wieku emerytalnego to nie kaprys, to konieczność" [WIDEO]

Rząd rozpoczął kampanię informacyjną, która ma przekonać społeczeństwo o tym, że wydłużenie wieku emerytalnego jest konieczne. - Rząd pomylił kolejność, kampania powinna być prowadzona dużo wcześniej. Dwa spoty tego nie załatwią - komentowała na antenie TOK FM Joanna Solska z "Polityki".
Dwa spoty, jeden zatytułowany "Demografia", a drugi "Stopniowość", mają przekonać społeczeństwo do tego, że wydłużenie wieku emerytalnego jest konieczne. Kampania ma potrwać przez najbliższe dwa tygodnie. W pierwszym spocie widzimy rodzinę w trzech etapach życia - w każdym z nich coraz starszą. Dowiadujemy się, że polska rodzina jeszcze 30 lat temu wyglądała inaczej. Żyjemy dłużej, ale rodzi się mniej dzieci, a społeczeństwo się starzeje. "Bez reformy zabraknie nam rąk do pracy" - przekonuje rząd za pośrednictwem spotów informacyjnych.

Drugi spot został zatytułowany "Stopniowość". Występuje w nim kobieta, która mówi, że właśnie miała przejść na emeryturę, a przez reformę musi pracować jeszcze przez siedem lat. Lektor wyjaśnia, że reforma obejmie w pełni tylko te kobiety, które dziś mają 38 lat.

"To niepoważne traktowanie ludzi"

- Mam pretensje do polityków - sprawa konieczności wydłużenia wieku emerytalnego jest oczywista od co najmniej 15 lat. Przez te lata politycy powinni nas do tego przekonywać. Należało wydłużyć wiek emerytalny, kiedy była koniunktura na pracę, kiedy rozwijające się firmy zatrudniały pracowników - mówiła na antenie Radia TOK FM Joanna Solska, dziennikarka "Polityki".

- Czy można mieć pretensje do ludzi, że zaufali rządzącym, gdy ci przekonywali, że reforma emerytalna nie jest konieczna? Teraz te same osoby odwracają kota ogonem, bo już jest po wyborach i mówią, że zmiana jest konieczna. To niepoważne traktowanie ludzi - twierdzi Solska.

Rząd zabrał się za późno za kampanię

- Kampania informacyjna powinna być prowadzona dużo wcześniej. Władza pomyliła kolejność. Rozmowa ze społeczeństwem musi być długa i odpowiadać na pojedyncze pytania. Dwa spoty tego nie załatwią - twierdzi Solska. Według niej kampania powinna być przeprowadzona w telewizji publicznej na długo przed poinformowaniem społeczeństwa o rządowym projekcie "67". - Przed rządem stoi poważny problem, a zabrał się za niego za późno - dodaje dziennikarka.

Organizatorami kampanii są cztery ministerstwa: Sprawiedliwości, Finansów, Pracy i Polityki Społecznej, Spraw Wewnętrznych oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Rząd uruchomił także stronę emerytura.gov.pl, na której znajdziemy wszystkich informacje na temat rządowego projektu wydłużenia wieku emerytalnego.

Więcej o:
Komentarze (25)
Rząd przekonuje spotami. "Wydłużenie wieku emerytalnego to nie kaprys, to konieczność" [WIDEO]
Zaloguj się
 • kor102

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedyś już była taka kampania która miała przekonać do OFE, Były palmy, leżaki i po 20 latach jak przyszedł czas wypłat to zaczęły się kłopoty.

  Z tym wiekiem będzie dokładnie tak samo.
  Jak będzie to wyglądało w praktyce pokazała kancelaria premiera.
  Zwolnić przed wiekiem ochronnym, zasiłek i emerytura w rzeczywistości będzie jeszcze mniejsza.
  Ale to zweryfikujemy za dwadzieścia lat i tych co to "wymyślili" nikt już nie będzie pamiętał.

 • kot_ikkk

  Oceniono 4 razy 4

  "Wydłużenie wieku emerytalnego to nie kaprys, to NIEUDOLNOŚĆ RZĄDZĄCYCH"

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 4

  Rząd przekonuje spotami. "Wydłużenie wieku emerytalnego to nie kaprys, to konieczność."
  ==================================================================
  Słusznie! Wydłużanie życia to nie konieczność. To jest KAPRYS !!

 • wodakrolewska

  Oceniono 3 razy 3

  Doszło do tego że dziadek będzie musiał pracować a będzie już miał wnuka na emeryturze mundurowej.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 3 razy 3

  czy dodadzą spot specjalny dla cwaniaków z KRUS?

  Dzięki pawlokowi dbającemu o swój elektorat, pod przykrywką dbałości o Polaków i Polki i elastyczne przechodzenie na emeryturę załatwił swojakom:

  1) Wcześniejszą emeryturę dostaną w pełnej wysokości a nie 50 % jak głupki z ZUS

  2) Pobieranie wcześniejszej emerytury w żaden sposób nie zmniejsza "kapitału" a więc nie wpływa na wielkość późniejszej już należnej emerytury. Głupki z ZUS korzystając z wcześniejszej emerytury - obniżają sobie późniejszą

  3) Wiek emerytalny rolników to nominalnie 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn, ale przekazując gospodarstwo następcom mogą przejść na wcześniejszą emeryturę wo 5 lat wcześniej niż głupki z ZUS i pobierać właściwie taką samą emeryturę, jaką by dostali przechodząc w ustawowym wieku

  4) podwyższanie wieku emerytalnego do 67 lat zacznie się dopiero w 2017 roku, a nie jak głupkom z ZUS - od razu.

  to się nazywa dbałość PSL o polaków :-)
  nóż się w kieszeni otwiera, skoro składki płacą średnio 6 razy mniejsze niż głupki w ZUS

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 3 razy 3

  "Dwa spoty, jeden zatytułowany "Demografia", a drugi "Stopniowość", mają przekonać społeczeństwo do tego, że wydłużenie wieku emerytalnego jest konieczne."

  Jakby spoty nosily tytul: "Zlodziejstwo" oraz "Oszustwo", to... przynajmniej spoleczenstwo by wierzylo, ze rzad prawde raz powiedzial.
  A tak to zenada jak zwykle.

 • halinao21

  Oceniono 2 razy 2

  Stopniowość...dotyczy także kobiet 50plus,dziś kobieta bezrobotna 50cioletnia dostanie swoją wypracowaną emeryturę za 3 lata,to aż 3 lata chodzenia po śmietnikach!
  Życie nasze się nie wydłuża! wydłuża się nasza starość!
  "Żyjemy dłużej ale rodzi się mniej dzieci" i wcale się nie dziwię,młodzi nie mają pracy lub pracują na umowach śmieciowych za marne 1200zł,nie mają mieszkań,nie mają za co żyć,jeszcze tylko do szczęścia potrzebne im dziecko które nie będą mogli wyżywić i Państwo im to dziecko odbierze.
  Dlaczego pan Tusk nie wsłucha się w głos Narodu!
  Stopa bezrobocia w grupie wiekowej 55-64lata wynosi 6.5proc.co oznacza,że stosunkowo duża grupa ludzi w wieku przedemerytalnym pozostaje poza rynkiem pracy,więc jak mamy pracować do 67lat
  skoro nie ma dla nas pracy! a tzw.częściówkami nie ośmieszajcie siebie i nas Polaków,
  proszę tą super częściówkę dać bezrobotnej żonie panie Tusk,za którą będzie nadal mogła nadal jeździć do Boliwii,Peru,do Ekwadoru,na narty we Włoszech,jesienią do Gracji itp itd...
  Dlaczego Pawlak zadbał o swoich rolników a pan Tusk tak podle nas oszukał.
  Pogońmy to towarzystwo z naszych miast!

 • ciukrzy

  Oceniono 2 razy 2

  Ktoś włożył mi rękę do kieszeni i ukradł mi emeryturę,uważam,że to był chłopak rynsztokowy z Gdańska.

 • kalebas

  Oceniono 2 razy 2

  Czy nauczycie się kiedyś pisać po polsku ? Nie "wydłużenie wieku" tylko "podniesienie wieku". Wiek nie posiada cechy zwanej długością. Zacznijcie wreszcie szanować polski język

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX