Kwiatkowski: Działania prokuratury ws. śmierci Magdy nie są profesjonalne

Krzysztof Kwiatkowski z PO krytykuje w programie "Kawa na ławę" w TVN24 konferencję prasową katowickiej prokuratury, w której ujawniła, że bada wątek "celowego i zaplanowanego pozbawienia" życia Magdy z Sosnowca. Zarzuca jej brak profesjonalizmu i wskazuje, że to działanie może zaszkodzić śledztwu.
- Główna hipoteza w śledztwie może się zmieniać, ale sytuacja, w której prokuratura publicznie zmienia hipotezę, jest absolutnie sytuacją nie do przyjęcia i budzi wątpliwości co do profesjonalizmu działania prokuratorów - ocenia były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z PO. Nawiązuje tym do piątkowej konferencji katowickiej prokuratury ws. śmierci Magdy z Sosnowca.

Rzeczniczka prokuratury podała wtedy, że badane są różne wersje zdarzenia, w tym mówiąca o celowym i zaplanowanym pozbawieniu Magdy życia. Śledczy badają też, czy ktoś pomagał matce Magdy, Katarzynie W., w ukryciu zwłok. Według Kwiatkowskiego taka zbytnia otwartość prokuratury może być niekorzystna dla dochodzenia.

Niepochlebnie o tej konferencji wyraża się również Ryszard Kalisz z SLD. - Tutaj widać wyraźnie, że prokuratura katowicka jest nieprofesjonalna. Kompletnie nie wie, co robić. Nie wie, jak znaleźć się w świecie, gdzie mamy 24-godzinne telewizje informacyjne - twierdzi.

Reforma emerytalna za stołki?

Politycy rozmawiali w programie również nt. reformy emerytalnej. Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota potwierdził, że jego partia może poprzeć plany rządu, ale pod pewnymi warunkami. Następnie ostro zaatakował Donalda Tuska. - Widać jak na dłoni, że wprowadzając suchy zapis 67 - wspomaga OFE i rynki finansowe. Kto będzie tymi pieniędzmi obracać? Europejska finansjera. Tusk buduje pozycję w Unii dla siebie i Jana Krzysztofa Bieleckiego. W tej grze chodzi o cyniczną grę o kasę i stołki

- zarzucił poseł premierowi.

Więcej o:
Komentarze (75)
Kwiatkowski: Działania prokuratury ws. śmierci Magdy nie są profesjonalne
Zaloguj się
 • fast-mada

  Oceniono 28 razy 24

  prawo, profesjonalizm, lojalność, rzetelność znamy niestety już tylko z podręczników...

 • fotoreporterrr

  Oceniono 16 razy 14

  Najczęstsze błędy prokuratury.
  1. Niezabezpieczenie śladów
  2. Pomijanie świadków.
  ........
  wsad.it/gosc/najczestsze-bledy-prokuratury

 • borsuk_lu

  Oceniono 18 razy 14

  "Działania prokuratury ws. śmierci Magdy nie są profesjonalne"

  przecież to standard jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości panie ministrze. skąd to zdziwienie?

 • cezar85

  Oceniono 16 razy 14

  a to niespodzianka
  nie od dziś wiadomo,że sądownictwo to biznes rodzinny,gdzie każdy syn marnotrawny znajdzie etacik

 • jaszczura3

  Oceniono 20 razy 12

  malwina.3
  Tak długo dopóki nie ma ostatecznego wyroku w sprawie, tak długo nie ma winnych.
  Najwięcej zamieszania w mediach robią sami rodzice.
  Nie społeczeństwo pchało się z kopytami do ich domu. Z permanentnym kłamstwem apelują do nas i błagają o pomoc w odnalezieniu Madzi, wiedząc, że Madzi nie porwano.
  W chwili pojawienia się nowych dowodów czy opinii w sprawie, momentalnie organizowana jest kolejna konferencja prasowa. Pytam, kto po tak silnych ( jak twierdzi ojciec) środkach psychotropowych zachowuje tak zimną krew i "rzuca" się wręcz z oskarżeniami - jak 50% ludzi ma prawo patrzeć na nich jak na morderców. Nie znamy prawdy i podejrzewam, nigdy jej nie poznamy. Jeśli są niewinni dlaczego "uciekają" od ludzi? Jeśli okaże się , że są winni, można by rzecz morderstwo doskonałe.
  Matka tłumaczy się , dlaczego nie zadzwoniła po pomoc- "nie myślałam" o szukaniu komórki, a o czym myślała??? .....???

 • kasia510

  Oceniono 13 razy 9

  skapare napisała
  Największy brak profesjonalizmu wykazała "kudłata" sędzina, twierdząc, że szanownej mamusi należy uchylić areszt, bo nie zachodzi ryzyko mataczenia!

  jesteśmy świadkami tego mataczenia, wasniewscy z rutkowskim na czele zmuszają nas do poczucia winy z powodu utrudniania rozpoczęcia NOWEGO życia wasniewskim.
  Jednak my oczekujemy rozliczenia się ze starego życia - śmierci dziecka, oszukania organów ścigania, strat psychicznych ludzi, którzy aktywnie uczestniczyli w poszukiwaniu dziewczynki (poniesienieni kosztów poszukiwania i kara za fałszywy alarm), kary za zbeszczeszczenie zwłok dziecka. Zaś rutkowski niech nie szantażuje nas, że nasze oczekiwania mogą sprawić, iż tzw rodzice Madzi

 • norbert2225

  Oceniono 19 razy 9

  sprawa nie jest prowadzona standartowo bo inaczej ;mamuska; BY BYLA W ARESZCIE a tak to cieszy sie pelnia zycia na wolnosci czyli w prokuraturze NIE MA RZECZY NIEMOZLIWYCH WSZYSTKO JEST TYLKO KWESTJA CENY

 • rawahecht

  Oceniono 13 razy 9

  Polska prokuratura i profes......, co?
  PYSZNE !

 • grzegorz_jurkiewicz

  Oceniono 14 razy 8

  Najważniejsze jest to, że mamuśka małej Magdy jest na wolności, wczasuje się, a teraz jest podejrzenie, że umyślnie zabiła dziecko. Ludzie co za chory kraj i głupie prawo - przestępcy na wolności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX