Posłanka PiS do Szczuki ws. Madzi: Stworzyliście grunt pod tę śmierć. Brak wam uczuć wyższych

24.03.2012 18:28
Krystyna Pawłowicz i Kazimiera Szczuka

Krystyna Pawłowicz i Kazimiera Szczuka (Fot. Wojciech Olkuśnik / Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

- To lewicowo-feministyczne poglądy przygotowały grunt pod tego typu postawy, które relatywizują moralność, odrzucają rodzinę i pozwalają odrzucić swoje dziecko - oskarżała na antenie Programu I Polskiego Radia posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Poszło o śmierć Madzi z Sosnowca. Kazimiera Szczuka i prof. Magdalena Środa kontrowały: - To historia polityczna.
W audycji "Sterniczki" Programu I Polskiego Radia doszło do ostrego starcia między posłanką Prawa i Sprawiedliwości prof. Krystyną Pawłowicz a feministkami Kazimierą Szczuką i prof. Magdaleną Środą. Dzień po konferencji prasowej rodziców Madzi polityk oskarżyła lewicę o "przygotowania gruntu" pod śmierć półrocznej dziewczynki.

- To lewicowo-feministyczne poglądy przygotowały grunt pod tego typu postawy, które relatywizują moralność, odrzucają rodzinę i pozwalają odrzucić swoje dziecko, uczą cynizmu i wygaszają uczucia wyższe - oskarżała Pawłowicz. - Ci rodzice nie wiedzieli, co ze sobą zrobić. To trzeba zostawić prokuratorom, sędziom i księżom, aby ratowali te pogubione dusze. Niech ksiądz pozwoli im z tego się wygrzebać - dodała o rodzicach dziewczynki.

"Policzę się z panią na korytarzu"

Kazimiera Szczuka sprzeciwiła się, że lewicowe ruchy nie mogły mieć wpływu na rodziców dziewczynki, którzy są osobami religijnymi. Posłanka PiS odpowiedziała: - Wy nienawidzicie Kościoła i wszystko na niego zwalacie. Jest wyraźna atmosfera przyzwolenia na każde wolne działanie, na zabicie dziecka, na aborcję. Pani Szczuka z najwyższym lekceważeniem opowiadała, bo pani nie ma wyższych uczuć.

- Ja nie mam uczuć wyższych? To ciekawe. Uważam, że pani mnie ciężko obraziła. Policzę się z panią na korytarzu po audycji - odpowiedziała jej krytyczka literacka.

"To prawica dmucha ten balon"

Kiedy prof. Środa zwróciła przedstawicielce prawicy uwagę, że Waśniewscy to nie przykład wpływu lewicowego dyskursu, ale "przykład katolickiej rodziny", zaprotestowała Szczuka: - Muszę tu wziąć w obronę prawą stronę, bo taka historia może zdarzyć się wszędzie.

- Ale wy na to przyzwalacie! Pozwalacie i pochwalacie, i cieszycie się z wolności kobiet. Wy, ruchy feministyczne, nie macie uczuć wyższych i odrzucacie tradycyjne role - zaatakowała ponownie prof. Pawłowicz.

- Dobra, pożartowałyśmy i już wystarczy. Ruchy feministyczno-lewicowe nie mają uczuć, jasne - skwitowała gorzko Szczuka. - Ta historia jest polityczna, bo lewica bierze stronę tej kobiety, mówiąc, że ona jest chora, zła lub nieszczęsna, a my nie wiemy, więc dajmy jej spokój. A prawica idzie w stronę świętości tego dziecka i takiej miłości do tej Madzi, naszej i polskiej. I "jak matka mogła"? To prawica dmucha ten balon.

Zobacz także
Komentarze (315)
Zaloguj się
 • katanaka23

  Oceniono 1 raz 1

  A dlaczego ta pani nie widzi tego z innej strony- PiS i Kościół. Kościół zabraniający antykoncepcji. Później taka "jednostka" rodzi dziecko i pozbywa się go, celowo lub nie, bo jej na dekiel uderza.

 • katanaka23

  Oceniono 1 raz 1

  A dlaczego p. Środa nie widzi tego z innej strony- PiS i Kościół. Kościół zabraniający antykoncepcji. Później taka "jednostka" rodzi dziecko i pozbywa się go, celowo lub nie, bo jej na dekiel uderza.

 • andaraos

  Oceniono 1 raz 1

  Jezuici mówią: - Dajcie nam dziecko na okres jego pierwszych 7 lat, a zrobimy z niego człowieka.
  Krystyna Pawłowicz jest świetnym przykładem tak wychowanego człowieka(?).

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 2

  Posłanko PiS! Może to i prawda że "...lewicowo-feministyczne poglądy przygotowały grunt pod tego typu postawy....", natomiast prawdą jest też to, że zachowania kapłanów "najlepszego" kościoła zdecydowanie przygotowują grunt pod homoseksualizm, pedofilię i inne zboczenia. Amen.

 • polxyz44

  Oceniono 1 raz 1

  Mógłby by być ciekawy zestaw wyższe życie duchowe i sport. Na przykład w wyższym uniesienu duchowym zadał mu cios prawym sierpowym.

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 3 razy 1

  A kto przygotował grunt pod "samobójstwo Posłanki Barbary Blidy???? Może posłanka Pawłowicz się wypowie??? Raczej się nie wypowie bo już słysząc takie pytanie zanieczyści bieliznę osobistą na myśl co zrobiła by z nią Lady Prezes Jarosława Kaczyńska gdyby nieboga odpowiedziała na takie pytanie.

 • meritum_zx81

  Oceniono 9 razy 3

  Pani Pawłowicz ma rację. Szczuka jest winna Drugiej Wojnie Światowej. Co z tego, że nie było jej wtedy na świecie? Jej brak uczuć wyższych porusza się po 17 wymiarze kręgów energetycznych wyższej czasoprzestrzeni nadwymiarowej i natchnął nie tylko rodziców do zabójstwa Madzi, ale i Hitlera. To oczywista oczywistość. Wystarczy spytać wróża Jarosława.

 • senior2244

  Oceniono 18 razy 12

  Pani Pawłowicz wszystko się popieprzyło w głowie,podobnie jak innym PiSuarom.

 • ulebyk

  Oceniono 24 razy -14

  Żałosne lewackie pomioty Szczuka i "autorytet" Wyborczej Środa, wypowiadają się "w imieniu kobiet" niczym oficerowie polityczni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje