Komentarze (297)
Jak się fałszuje wybory w Rosji: relacja świadka. "Nie mogłam uwierzyć..."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • makabrapolska

  Oceniono 48 razy 16

  Dla porównania o masowych fałszerstwach w USA
  Dopiero po raz drugi od ponad stu lat amerykański senator ośmielił się zakwestionować wynik wyborów prezydenckich w dniu 6 stycznia, podczas oficjalnej ceremonii podliczenia głosów elektorskich. W słynnej scenie z filmu "Fahrenheit 911" pod protestem przeciwko elekcji z 2000 r., zabrakło podpisu senatora, dlatego Bush mógł spokojnie świętować nową posadę, którą załatwili mu brat, tata i jego koledzy z Sądu Najwyższego. Konsekwencje tego "wyboru" - 11 września, Afganistan, Irak itd.- znamy wszyscy. Wczorajszy protest także nie powstrzymał elekcji, ale jego uzasadnienie nie pozostawia wątpliwości. USA nie są (już) krajem demokratycznym, jeśli kiedykolwiek nim były.
  Ramy czasowe i restrykcje formalne sprawiły, że obowiązkowa "dyskusja" nad protestem w sprawie "nieprawidłowości wyborczych w stanie Ohio", oddzielna dla obu izb Kongresu Stanów Zjednoczonych, ograniczyła się do paru godzin i do wystąpień kilkorga reprezentantów i senatorów po stronie Demokratów (protestujących) i Republikanów (raczej zadowolonych z wyniku). Ponieważ jednak debata należała siłą rzeczy do tych historycznych, warto zatrzymać się na moment nad jej ciekawszymi wątkami.
  Młody kongresman Jesse Jackson Jr., syn słynnego pastora Jesse Jacksona, twierdzi, że system wyborczy w USA się załamał i podaje przykład Florydy z 2000 r. i Ohio z 2004. Jackson domaga się, by w dobie, kiedy jego kraj "eksportuje" demokrację do Afganistanu, Iraku i Bóg wie gdzie jeszcze, przyjrzeć się funkcjonowaniu tej instytucji u siebie w domu. Okazuje, się, że Amerykanie ...nie mają konstytucyjnie zagwarantowanego prawa głosu w wyborach!!!. Takie oto orzeczenie wydał Sąd Najwyższy w USA w niedawnej (rok 2000) i niesławnej sprawie Bush przeciwko Gore'owi, wspomnianej juz przy okazji "drukowania" poprzednich wyborów. Otóż sąd stwierdził z całą mocą, iż "the individual citizen has no federal constitutional right to vote for electors for president of the United States." (obywatel USA nie posiada federalnego [=ogólnokrajowego] prawa głosowania na elektorów w wyborach prezydenta Stanów Zjednoczonych). Werdykt ten oznacza w amerykańskim prawie precedensowym ni mniej ni więcej, że prawo wyborcze jest w USA prawem stanowym, co z kolei oznacza, że każdy z 50 stanów, a nawet każdy z 13.000 okręgów wyborczych, ma własną ordynację wyborczą, dzięki czemu wielu, zwłaszcza czarnych Amerykanów (czytaj Demokratów), pozbawianych jest dziś skutecznie prawa głosu, a wyborami można dowolnie, jak w przypadku Ohio w 2004 r., manipulować.

  Jeśli obywatele 108 ze 119 krajów demokratycznych, w tym obywatele "nowego" Afganistanu i "nowego" Iraku, mogą mieć konstytucyjnie zagwarantowane prawo do głosowania, to dlaczego takiego prawa nie mieliby mieć obywatele USA, pyta retorycznie młody Jackson?

  Jak widać z zapisu wystąpienia Jacksona, choć było krótkie i więcej niż łagodne dla sfałszowanych i tym razem wyborów prezydenckich, wielu zebranym w sali obrad Izby Reprezentantów musiało sie bardzo nie podobać, skoro kilka razy było przerywane.

 • publicyst

  Oceniono 26 razy 16

  Jeżeli to, co powyżej przedstawiacie jako D O W O D Y (!?) na manipulację wyborów jest wszyskim co w sprawie macie, to wyrażam Wam wyrazy współczucia!
  Nic, ino żenada !!!

 • krystalicznamalpa

  Oceniono 30 razy 16

  Gówno prawda ,Rosja wybrała Putina i tyle :-}
  Kapelusze nie mogą się pogodzić bo mieli swojego pseudobizmesmena wstawić na miejsce Putina .
  Z Rosją nie będzie tak łatwo :-}}

 • trombozuh

  Oceniono 36 razy 16

  Za to w Polsce nie trzeba już niczego fałszować. Wszystkie media są w rączkach kleru i byłych SB-ków, czyli czerwono-czarnej mafii, i nikt spoza mafii nie ma prawa wejść na listy partyjne. Możesz sobie człowieku skreślać kogo chcesz - a i tak zobaczysz po wyborach te same mordy co zawsze. Dokładnie tak, jak w PRL. To się właśnie nazywa demokracja.

 • elababelek

  Oceniono 32 razy 16

  Tłustym drukiem niniejszy artykuł, być może na podstawie wymyślonej relacji na fali propagandy anty-putinowskiej a obok malutka wzmianka: żołnierz amerykański zabił dzieci.... ŻENADA

 • makabrapolska

  Oceniono 25 razy 15

  onufry_zagloba

  Dlatego takie porownanie, poniewaz USA wiele krzyczy o demokracji i fałszowaniu wyborow w Rosji a samo jest typowym panstwem totalitarnym gdzie demokracja to parodia i oszukiwanie wlasnego spoleczenstwa. Amerykanskie falszerstwa wyborcze osiagnely o wiele wiekszy zakres oszustw i manipulacji niz w Rosji.Zreszta tyle krzyku o niby falszerstwach wyborczych w Rosji robia agenturalne media na zlecenie amerykanskiej propagandy a dokladnie z polecenia bandytki Clintonowej. Poziom amerykanskich fałszerstw to juz zaprzeczenie demokracji. W legalny sposob w USA pozbawiono (uniewazniono) glosy milionow wyborcow.Zrobiono to tam gdzie notowania jedynego slusznego kandydata byly najgorsze. Najwieksze przekrety dokonano w Ohaio, Kaliforni i Florydzie.W kaliforni i Florydzie dodatkowo udzial w fałszerstwach miala poczta. Celowo opozniono przesylki z listami wyborcow zeby nie dotarly na czas i mogly byc uniewaznione. Podobnie przekrety robiono w Kaliforni. Jezeli w Rosji nieprawidlowsci dotycza okolo 0,5-1 % to amerykanskie fałszerestwa dotycza wielu milionow spoleczenstwa

 • bogdanor

  Oceniono 19 razy 15

  Prof. Irina Lewinska , wystarczy śledzić jej dalsze losy..one zaświadczą.

 • fast-mada

  Oceniono 27 razy 15

  Zbyt wiele fałszu w Polsce, by ogarnąć w krótkiej wypowiedzi.
  A co w Polsce jest uczciwe?

 • free3gawr-on

  Oceniono 19 razy 15

  A u nas pewnie jest tak samo.......................

 • grunberger

  Oceniono 25 razy 15

  Lewinska? - z rodu Lewinskych? Ta zasłużona rodzina górali ze wzgórz golan?

 • upior_polnocy

  Oceniono 22 razy 14

  "Nie jest ważne jak ludzie głosują, ważne jest kto liczy głosy" (c) Józef W. Stalin

 • wyciety

  Oceniono 30 razy 14

  Wystarczy przeczytac nazwisko tej pani i wszystko sie wyjasnia.Doswiadczenie uczy,aby nie wierzyc w informacje podane przez potomkow Abrahama.

 • rm888

  Oceniono 30 razy 14

  Daleko szukać? To samo jest u nas. Swego czasu głosowałem w wyborach samorządowych na swego kolegę, człowieka rzetelnego, rzutkiego, ale niestety był z SLD a w komisji większość siedziała z różańcami. W tym okręgu otrzymał 1 głos!!! mimo, że miał od mojej rodziny co najmniej 8 głosów i myślę, że jeszcze wiele więcej od innych. Zaliczony był tylko mój głos, bo zakreśliłem fioletowym długopisem, więc nie mieli czym pobazgrać. Inne zostały unieważnione, bo były zakreślone długopisami ze stołu. Fakt ten zgłosiłem przewodniczącemu powiatowej komisji wyborczej, bez żadnych skutków.

 • mr_minister

  Oceniono 26 razy 14

  Proszę Państwa, gdzie są dowody? Gdyby to była prawda, to na zdjęciach byłyby prawdziwe ostemplowane listy wyników, a nie durny papierek, który ja od ręki mogę spreparować i wysłać do BBC, CNN czy Daily Telegraph..

 • supon1954

  Oceniono 26 razy 14

  A jak fałszuje się w RP?
  Patrz: Kościelna Komisja Majątkowa!

 • 8pasazer

  Oceniono 20 razy 14

  Terefere, Putin i Irina.
  I co z tego wynika? Nic.
  Wszyscy wiemy jaki system obowiązuje w Rosji i na pewno nie jest on demokratyczny.
  Nie był nigdy w historii, Ameryki nikt tu nie odkrył.

  Natomiast o wiele CIEKAWSZE jest pytanie, czy wyjaśniono już, jakim cudem PSL zanotował tak niewiarygodnie dobry wynik w granicach województwa Mazowieckiego w 2010.
  I to dokładnie w tych granicach, za miedzą już Pawlaka nie lubili.
  To co widać na mapce jest statystycznie niemożliwe:
  fularz.na.liberte.pl/narastaja-watpliwosci-wokol-poprawnosci-polskich-procedur-wyborczych/
  -I może tym się zajmijcie, dziennikarze, zamiast onanizować się Putinem, że taki z niego Putin.
  Co, strach temat poruszyć?

 • paszmina67

  Oceniono 44 razy 14

  I tak myślę , że lepsze to i niezależność niż służba UE.
  Czym się różni władza Rosyjska od Polskiej czy innego kraju UE?.Trzymają się koryta .
  Rosją przynajmniej rządzą ROSJANIE.

 • nannnek-bis

  Oceniono 31 razy 13

  Tu cichaczem dali szmaciarze komentarze o zabójstwach w Afganistanie.

  forum.gazeta.pl/forum/w,904,134146477,,Zolnierz_USA_strzelal_do_cywilow_kilkunastu_za_.html?v=2

 • piotrns

  Oceniono 15 razy 13

  Ciekawe, że te prawdziwe i sfałszowane wyniki spisane są na zupełnie różnych formularzach. Nie było żadnych gotowych wzorów? Nikt nie zauważył różnicy? Każda komisja sama sobie rysuje tabelki w Wordzie i wpisuje liczby? Trochę podejrzanie to wygląda.

 • chateaux

  Oceniono 15 razy 13

  Według Busha juniora, Putinowi "z oczu patrzy demokrata"
  Według kanclerza Schroedera, Putin to "urodzony demokrata".

 • mentice

  Oceniono 49 razy 13

  Tutaj widac, ze ktos z siodemki zrobil Putinowi szostke, wiec to to raczej strata dla Putina. Poza tym jak jeden gosc mogl obskoczyc kilka rejonow dokladnie w tym samym czasie do "pani idzie cos kopiowac"?
  Na pewno jakies przekrety sa, nawet i w Polsce, ale mysle ze wiekszosc i tak woli Putina.

 • staalkeer

  Oceniono 59 razy 13

  a wiecie jak sie fałszuje wybory w USA?
  W USA ludzie głosują, publikują wyniki wyborów, wybrańcy u koryta ( Kolegium Elektorów Stanów Zjednoczonych) dostają pełnomocnictwo. I teraz mają cię w dupie, głosują, od kogo dostaną więcej w łapę tak wybierają. I od tych wybranców, pół bogów, zależy kto zostanie prezydentem.

 • kalop1980

  Oceniono 22 razy 12

  Jestem pełen uznania dla zwykłych Rosjan że wreszcie walczą, coś robią, nie milczą.. To zmienia ich obraz narodu ignorantów. Mam nadzieje że kiedyś rozliczą odpowiednio Putina tak jak rozliczyli cara a powinni Stalina

 • bandierarossa

  Oceniono 21 razy 11

  A czy przypadkiem ta pani profesor nie jest koneserką Allium sativum? No bo to by wiele tłumaczyło.....

 • brat_ramzesa

  Oceniono 19 razy 11

  Co za bzdury
  Zgac sie chce czytajac ten belkot, szkoda czasu

 • srogi01

  Oceniono 27 razy 11

  No faktycznie widać poprawkę nie fałszerstwo,a na czyją korzyść?Bo było na Putina 0467 a poprawiono na 0466,czyli Putin dostał poprawkę o 1 głos mniej.Po drugie to zaden dokument,tylko zwykły swistek papieru bez podpisu poprawki,bez podpisów komisji,czyli ROBIENIE Z NICZEGO AFERĘ.Ciekawe czy taka p.prof Irina Lewinska(ja) vel Irena Lewińska w Petersburgu istnieje.

 • stasieczek5

  Oceniono 61 razy 11

  Trzeba było tygodnia by takie pierdoły wymyślić ?!

 • chrupolek

  Oceniono 47 razy 11

  To tak samo jak w POszewi - gdzie można zagłosować bez dowodu osobistego potwierdzone w 2 komisjach i zgłoszone do CKW

 • aide5

  Oceniono 35 razy 11

  Po co mieli falszowac skoro wygral bez falszowania .Gdzie tu jest cos logicznego ??

 • rezun-one

  Oceniono 36 razy 10

  Podobnie wygląda to na Florydzie czy w Teksasie.
  Dlatego dzielnie nam panowali Bushowie, tata (szef CIA) i pijaczek synek.

 • klawo-egon-jak-cholera

  Oceniono 21 razy 9

  Było 467, a jest 466. No rzeczywiście, fałszerstwo na miarę walki o jeden głos. Tylko nie w tą stronę.

 • yukyomakase1949

  Oceniono 27 razy 9

  tak jak w Polsce!!! Dokładnie tak samo ale dwa szczebelki wyżej: na szczeblu Okręgów wyborczych tak się właśnie robi wybory. Bo jak mówił batiuszka Stalin: nie ważne kto i jak głosuje, ważne, kto głosy liczy!!! i o to się rozchodzi. Hehehe

 • matrioszka25

  Oceniono 31 razy 9

  a ta irina profesor :-)))))))))))))))))))))))) to dowieziona motorowka z Londynu ?? specjalnie szkolona ?
  ojejeje jak wy sie sami osmieszacie :-)))))))))))))

 • pro-contra

  Oceniono 20 razy 8

  Wszędzie na świecie fałszują wybory, tylko nie u nas i naszych nadzorców.

 • tybet64

  Oceniono 38 razy 8

  Miał wygrać to wygrał.Lepiej żeby w Rosji rządził ktoś twardy i zdecydowany niż sprzedajny ( jak w USA ).

 • swiguszko

  Oceniono 30 razy 8

  GW by chwaliła Rosję jakby tam do władzy doszli językoznawcy. Tak jak było za Jelcyna.

 • adammichnikoff

  Oceniono 27 razy 7

  no wiemy, towarzyszu szechter, wiemy; uczciwe wybory są tylko w usa i w bolandzie, kiedy wygrywa trusek i komoruski. I oczywiście w takich przodujących dziś demokracjach jak afganistan, irak i libia. W usa z definicji są uczciwe, a w rosji z definicji sfałszowane. Dopiero jakby wygrali wasi koledzy koszerni i oligarchowie to by było uczciwie, uczciwie inaczej. Ale niedoczekanie wasze. Prędzej zobaczę w Bolandzie ruskie wojska niż na Kremlu waszych ulubieńców.

 • 2560a

  Oceniono 13 razy 7

  mieszkam od lat w Kanadzie ,ponoc nawet demokratycznej. ale jak sie zastanowic to miedzy PRLem a obecnym systemem wyborczym w Kanadzie nie ma roznicy.
  w PRLu byla jedna partia i dwa stonnictwa , wszystkie do siebie podobne.
  w Kanadzie sa 3 partie ktorych kierownictwa nalezy do tego samego klubu golfowego czy czegos podobnego.
  tam nie robiono sobie krzywdy i tu nie robia sobie krzywdy. dla gawiedzi w parlamencie gawedzi sie o tym czy tamtym a na koncu wszystko po wszystkich splywa.
  byle do nastepnych wyborow.

 • nowystarylogin

  Oceniono 19 razy 7

  Rosjanie są dumni z Profesor Lewińskiej
  - tak, jak Polacy z Profesora Bartoszewskiego.

 • waldemar591

  Oceniono 21 razy 7

  Oj tam ... wielki mi "news".
  Przecież już J. Wissarionowicz Dżugaszwili mawiał że "nieważne jak ludzie głosują, ważne kto liczy głosy".

 • leworucja

  Oceniono 14 razy 6

  niech zydokoorwoscierow michnik nie udaje ze mu to nie na reke
  jak pawlak scierwo podpisywal wlasciwe umowy, to sie koorwy czerskie nawet nie zaaaaaaajaaaaknely

 • franek-janek

  Oceniono 38 razy 6

  Co za bzdury, tu Natalia Dimitriewa była łagodnie wyglądającą, uśmiechniętą kobietą po 50 itd i dalej poszla sama na gore a wrocil sam facet! Tak sie falszuje wybory w Rosji, paranoja, wybory ktore Putin wygral bo Rosjanie go wybrali a nie Clinton.
  Swiat nie moze miec jednego policjanta o czym marza amerykanie i ich najblizsi.

 • pedersdorfer

  Oceniono 36 razy 6

  Co szukacie w Rosji ,w Polsce w ostatnich wyborach PEŁO tez fałszowało wybory głosy kupowano po 30zł,i 50zł ,a ile było gdzie indziej.no i co ?

 • prerekwizyt

  Oceniono 36 razy 6

  Ta anty-Putinowska obsesja GW zaczyna już być po części absurdalna, po części nudna.

 • wydeusz

  Oceniono 20 razy 6

  Czyli powinien wygrać Ziuganow - szef partii komunistycznej? To by się zgadzało z tym co wiemy o społeczeństwie rosyjskim, tęskniącym za Związkiem Radzieckim.

 • kro-hen

  Oceniono 12 razy 6

  A zatem jest dowód na fałszerstwo. Dlaczego nie zwołano ponownych wyborów. Czyżby prokuratura nie mogła uwierzyć własnym oczom? A może powinna odciąć sobie dłoń!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX