"Dzień Kobiet jak najszybciej skasować i zapomnieć. Nigdy więcej zwiędniętych goździków" [KOMENTARZE]

- To jest prawdziwy seksizm, kiedy kobieta musi się czuć gorzej, bo jest kobietą. Byłoby oburzające, gdyby zrobić Dzień Geja, Dzień Ciemnoskórego. Dzień Kobiet to jest idiotyczne święto - mówił Wojciech Mazowiecki w "Popołudniu Radia TOK FM". - Nigdy więcej zwiędniętych frezji i goździków - uzupełnił Michał Kobosko z "Wprost".
Premier Donald Tusk złożył życzenia kobietom z okazji ich święta.

Wojciech Mazowiecki, publicysta, komentował w "Popołudniu Radia TOK FM": Jakbym Piotra Jaroszewicza i Edwarda Gierka słyszał, to są te same słowa...

Jego zdaniem Dzień Kobiet to jedno z bardziej idiotycznych świąt. - Dzień refleksji, pokazywania statystyk, jak się źle kobietom dzieje. Dajemy się zwariować. Nie lubię takiego traktowania, że ktoś jest kobietą, a ktoś mężczyzną. Byłoby oburzające, gdyby zrobić Dzień Geja, Dzień Ciemnoskórego. To jest prawdziwy seksizm, kiedy kobieta musi się czuć gorzej, bo jest kobietą - powiedział Mazowiecki w programie Grzegorza Chlasty. Dodał, że dziwi się feministkom, że nie bojkotują tego święta.

Zgodził się z nim Michał Kobosko z tygodnika "Wprost". - Dzień Kobiet jak najszybciej trzeba skasować i o nim zapomnieć. Nigdy więcej zwiędniętych frezji i goździków. Nigdy więcej takiego traktowania kobiet, jakby były istotami nie z tego świata, której należy się specjalny szacunek ten jeden dzień w roku - stwierdził.

- Chodzi o to, żeby codziennie traktować kobiety normalnie - uzupełnił Mazowiecki. - W latach 90. to święto zwiędło i go nie było - powiedział gość Chlasty.

Podkreślił, że to politycy PO i PiS stoją za reaktywacją tego święta. - To jest to samo, co z żałobą. Politycy się prześcigają, żeby dotrzeć na miejsce katastrofy i utrudniać akcję ratunkową. Powinno być ustawowo zakazane zbliżanie się polityków na kilometr od miejsca katastrofy. Niech będzie centrum informacyjne z monitorami i niech oni je sobie nawiedzają - stwierdził.

Leszek Miller, szef SLD, niedawno zaproponował, aby Dzień Kobiet znów stał się świętem państwowym.

Komentarze (24)
"Dzień Kobiet jak najszybciej skasować i zapomnieć. Nigdy więcej zwiędniętych goździków" [KOMENTARZE]
Zaloguj się
 • pankasztelan

  Oceniono 13 razy 7

  Kobiety bardzo lubia dostawac kwiaty, to sprawia im przyjemnosc i czuja sie dowartosciowane. Maja swoj dzien i o co chodzi?

 • 2560a

  Oceniono 11 razy 5

  Dzień Kobiet to jest idiotyczne święto - mówił Wojciech Mazowiecki w "Popołudniu Radia TOK FM". - Nigdy więcej zwiędniętych frezji i goździków - uzupełnił Michał Kobosko z "Wprost".
  --
  jakie motywacje maja wymienieni przeciwnicy Swieta Kobiet?
  a.nie stac ich na kwiatek i usmiech dla Ewy?
  b.tylko dusigrosz kupuje zwiedle kwiaty, nie stac na swierze?
  c.zostali opuszczeni przez kobiety i czuja do nich uraze? matka tez jest kobieta! o , ze oddala do adopcji? adoptowana tez jest kobieta.
  d.sa gejami i nienawidza kobiet! i to wydaje sie najbardziej prawdopodobne.

 • villiers

  Oceniono 11 razy 5

  >>>Dzień Kobiet to jest idiotyczne święto - mówił Wojciech Mazowiecki w "Popołudniu Radia TOK FM". - Nigdy więcej zwiędniętych frezji i goździków - uzupełnił Michał Kobosko z "Wprost". <<< To ja się pytam ,po jaką cholerę je obchodzicie. Zostawcie je kobietom.

 • red.kris

  Oceniono 6 razy 4

  Ci panowie nie odbiegli od tradycji "Wprost" :)
  Pisemko powstało za tzw komuny i od pierwszego numeru miało na końcu gołe dupeczki, zamieszczane w celu zwiększenia sprzedaży.

  Dziś oni robią za te dupeczki.

 • xxx-111

  Oceniono 16 razy 4

  Wojciechu Mazowiecki, Michale Kobosko, jako wyraz uznania za tak pouczające przemyślenia proponuję ustanowienie DNIA CIULA, najlepiej w dniach Waszych urodzin, aby wiadomo było kogo dotyczy.

 • dia-5

  Oceniono 7 razy 3

  Niektórym facetom to się mózgi skasowały, przez wybuchy na Słońcu chyba.
  Znieśmy wtedy wszystko hurtem - Dzień Dziadka, Babi, Mężczyzny, Dziecka, Matki, Ojca - przeca to też nie teges dla humanoidów, prawda?

 • m.arco

  Oceniono 15 razy 3

  Pan Wojciech Mazowiecki zwariował. a co w tym złego, że w ten jeden dzień poświęcimy kobietom. Widać, że facet nienawidzi kobiet, być może go któraś skrzywdziła.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 13 razy 3

  Przyjemne święto.Kto go nie lubi nie musi świętować a nawet zauważać.Pięciu kobietom złożyłem życzenia i wszystkie się cieszyły a mnie też było miło.

 • robot_humano

  Oceniono 7 razy 3

  Dźień Kobiet - źle, proszę nie zauważać że mam cycki, wybory do sejmu "ja chcę być pierwsza na liście ja mam cycki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX