Student UŚ siedzi w białoruskim więzieniu. Koledzy organizują happening

Iwan Szyla, Białorusin studiujący administrację na Uniwersytecie Śląskim, już tydzień przebywa w areszcie w Mińsku. Został aresztowany na 22 dni za udział w zeszłorocznych akcjach opozycyjnych. Koleżanki i koledzy z uczelni protestują przeciw jego przetrzymywaniu. Dziś zorganizowali akcję przed katowickim rektoratem.
Iwan ma alergię i za kratkami spuchł, ponieważ nasiliły się u niego objawy choroby. W więzieniu na Okrestinie panują bardzo złe warunki sanitarne. - Cele są przeludnione, chłodne, światło jest bardzo słabe. To ciężkie więzienie dla więźniów politycznych. Na szczęście kolegom udało się niedawno przekazać Iwanowi lekarstwa - opowiada Anna Bielas z portalu "Korespondent Wschodni, z którym współpracuje Iwan.

Studenta zatrzymali funkcjonariusze Specnazu 14 lutego przed biurem PEN-Centrum w Mińsku. Tam Iwan, lider organizacji opozycyjnej "Młody Front", miał wziąć udział w ceremonii wręczenia nagrody "Kocham Białoruś".

Do akcji solidarności z Iwanem może przyłączyć się każdy. Wystarczy wypełnić pocztówkę, która zostanie wysłana do aresztu. Przed rektoratem studenci ustawili namiot informacyjny, zorganizowali również happening. Z biało-czerwonych balonów ułożyli opozycyjną flagę Białorusi.- Brakuje nam go. Oprócz tego Iwan ma jeszcze dwa egzaminy do zdania- mówi Klaudia Gorzyńska z NZS.

Więcej o:
Komentarze (4)
Student UŚ siedzi w białoruskim więzieniu. Koledzy organizują happening
Zaloguj się
 • amilita

  0

  Złamał prawo, walcząc o demokrację i przestrzeganie praw człowieka. Jakim ignorantem i pozbawionym człowieczeństwa służbistą trzeba być, żeby pisać takie kretynizmy jak eberl czy kubulek51. Polecam przeprowadzkę na stałe do Korei Północnej. Tam was nauczą "przestrzegania prawa".

 • true.miko

  Oceniono 6 razy 0

  U nas za uczestnictwo w Marszu Niepodległości od POlicjanta dostaje się w mordę, może więc lepiej zająć się problemami na własnym podwórku?

 • eberl

  Oceniono 13 razy -1

  złamał prawo to i siedzi

 • kubulek51

  Oceniono 4 razy -4

  O co chodzi? Widocznie złamał obowązujące go prawo no to siedzi.Przestańcie się wtrącać w nie swoje sprawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX