Komentarze (55)
Po wywiadzie z Rostowskim: po co leczyć starszych ludzi, skoro chodzi o to, żeby nie żyli zbyt długo?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • halinao21

  Oceniono 5 razy 5

  Życie nasze się nie wydłuża!
  Wydłuża się nasza starość!

  -i proszę troszkę zrozumienia i szacunku dla ludzi starszych!

 • voodeen

  Oceniono 5 razy 5

  mój autorski pomysł na reformę emerytalną:
  zlikwidować ZUS i KRUS. Pracownik otrzymuje wynagrodzenie bez potrącenia składki emerytalnej i sam decyduje na co przeznacza środki: konsumpcja/inwestycje (np. nieruchomości) -> w ten sposób przyczynia się do dobrobytu ogółu bo jest to czynnik stymulujący rozwój gospodarczy (co więcej cały gromadzony w ten sposób majątek jednostki byłby później przedmiotem podatku od spadków i darowizn, więc kolejny prezencik dla ministra fonansów), lub -> oszczędności - w ten sposób Państwo zarabia na podatku od odsetek kapitałowych, lub -> inewstycja w komercyjne fundusze emerytalne. W takim przypadku Państwo jest beneficjentem z tytułu podatków płaconych przez takie fundusze a dodatkowo nie ponosi kosztów utrzymania delikwenta, który sam decyduje od kogo i na jakich zasadach otrzyma przyszłe świadczenie emerytalne. Co do tzw "starego porfela" to z przeprowadzonego w sposób skuteczny i uczciwy (co jest może utopijnym założeniem samym w sobie) procesu likwidacji majątku ZUS i KRUS oraz oszczędności z tytułu całej biurokratycznej nadbudowy środki uzyskane w ten sposób mogłyby stanowić fundusz na pokrycie zobowiązań z tytułu świadczeń emerytalnych wobec starego porfela. Dla ostrożnych, którzy nie wierzą w fundusze komercyjne, Państwo mogłoby przewidzieć formę bonów/obligacji o charakterze inwestycyjnym z wyraźnym przezanczeniem na świadczenia emerytalne.
  A już teraz wiem co myśli minister "zielona karta"" vr kiedy życzy rodakom zdrowia! to kabotym jeden

 • stan-1

  Oceniono 9 razy 5

  Proszę porównać, średnią umieralność a proponowany czas przejścia na emeryturę.
  Wychodzi że;
  X=Y

 • kwa_mac

  Oceniono 4 razy 4

  Rosowski chce, żebyśmy żyli długo, gdy ustala akcyzę na wyroby tytoniowe i alkohol... Wtedy "walczy" o nasze zdrowie. Ten sam zakłamaniec chce, żebyśmy żyli krótko po przejściu na emeryturę.
  Czego naprawdę chce pan minister-krzykacz z PO? A, to juz zależy od tego, dla jakiej redakcji udziela wywiadu. Nauczył się od psychola z PiS?

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy 4

  i jak nie nazwać ministrów
  premiera Tuska ss ?

  Właściwie po "imieniu" powinno nazwać się premiera Tuska,
  bo to on ich zatrudnia

 • bigkaraluch

  Oceniono 3 razy 3

  "Minister finansów stwierdził, że przejście na emeryturę musi być na tyle późne, żeby "oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa". "
  @---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------@
  niech pan minister da przykład
  niech zdechnie przed emeryturą

 • rita57

  Oceniono 3 razy 3

  PO tych słowach chyba oczekuję, że Rostowski swoim przykładem POkaże nam ,PO swoim przejściu na emeryturę , kiedy należy wzorcowo przenieść się na łono Abrahama. Co do tej PrOpagandzistki Wielowiejskiej, to PO raz kolejny POkazała jaką jest nierzetelną i tendencyjną dziennikarką? Należy do tej licznej grupy POrypanych dziennikkarzy , którzy są przykrywką dla rządów PO i dezinformują społeczeństwo.

 • scypio72

  Oceniono 5 razy 3

  PO 4 latach rządów PO Polska będzie nie będzie miała deficytu a Polacy będą najzdrowszym i najmłodszym społeczeństwem w UE. Ta wypowiedz to część tajnego planu PO mający na celu wyeliminowanie nieproduktywnych jednostek. Chorzy emeryci i renciści poprzez politykę zdrowotną zostaną wyeliminowani. Cicha eutanazje. Jeżeli nie będzie ich stać na leki to POumierają. Spadnie liczba darmozjadów emerytów i rencistów którzy przysparzają tyle problemów w szczęśliwym rządzeniu krajem. Przecież ci panowie z PO nic nie potrafią poza tym jak dymać naród. Jak go rąbnąć z kasy.

 • eti.gda

  Oceniono 5 razy 3

  To już w PRL było hasło: "Emeryci i renciści - popierajcie Partię czynem, umierajcie przed terminem!"

 • artefakt-13

  Oceniono 2 razy 2

  Taka wypowiedż ministra jest oburzająca i skandaliczna.Jeśli partii PO zależy na społecznym poparciu Rządu, to Pan Premier (moim zdaniem) powinien natychmiast pana Rutkowskiego zdymisjonować.

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy 2

  Rostowski- dzisiaj każesz Polakom pracować do 67 lat a za rok powiesz, że trzeba robić do 85-ciu bo ci się nie domknie nowy budżet. Już wkrótce obywatele pomogą ci wrócić w trybie pilnym do Londynu a może nawet do Tel Awiwu. Adios amigo. Szalom.

 • voodeen

  Oceniono 2 razy 2

  j v r - od tego "kreatywnego księgowego" to nawet enron mógłby się uczyć!

 • anton.k

  Oceniono 2 razy 2

  wpisy wcięło

 • antua43

  Oceniono 1 raz 1

  Co z niego za pan jak niektórzy piszą to zwykły szmaciarz i śmierdziel i tak samo dostanie łopatą w dupę jak każdy ziemianin.To dotyczy Wicenta......

 • noszeczapke

  Oceniono 1 raz 1

  A może warto przypomnieć, że język polski. to nie jest native language pana ministra? Po prostu przejęzyczył się człowiek bo chodził do innych szkół - a tu zaraz taka heca ...

 • dobryczlowiek123

  Oceniono 1 raz 1

  Bo on powiedzial co niepowiedzial a pomyslal co pomyslal i nie powiedzial co powiedzial itp i td
  Coraz czesciej mysle ze GW przestala spelniac roleinformatora i wychowawcy a staje sie zwyklym szmatlawcem

 • swan_ganz

  Oceniono 3 razy 1

  Vincent? Ty jesteś jednak zwykły, prostym squ...elem... Nie chcę cię chooku utrzymywac ze swoich podatków, tak? Skłądaj dymisję i wypie...laj do tego swojego Londynu albo ci siłą oderwiejmy ryja od koryta ale w tym drugim przypadku to ty już nigdzie potem nei wyjedziesz..

 • jan.szulc

  Oceniono 1 raz 1

  Najwyższy czas, żeby pożegnać się z systemem, który zakładał krótkie życie na emeryturze. Nie jesteśmy już społeczeństwem rozwijającym się!

  raptor.blox.pl

 • rydzyk_fizyk

  0

  Może zamiast decyzji emerytalnej wystarczy zastrzyk z fenolu?

 • ewa1602

  Oceniono 8 razy 0

  wiec niech wprowadza legalna eutanazje i koniec jak tak na siłę chcą eliminować emerytow im tez sie nie chce życ za te 600 czy 900 zl emerytury gdzie na czynsz i opłaty idzie ponad 1000 a za co zyć???? cazzo i chciałam sie odnieść do dzisiejszej debaty w sejmie i przemówienia P.J ROSTKOWSIEGO...aleś pan odpie...ł zwód hahahahahaha co za wyczerpujące przemuwienie hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha ale miałam ubaw oferujecie gó... ładnie opakowane mówiąc ze robicie to dla polskich obywateli tak????????? tak jak TUSKU ponad 4 lata temu w wyborach BY ŻYŁO SIE LEPIEJ POLACY CZY RZECZYWIŚCIE ZYJE WAM SIE LEPIEJ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 • bratek2012

  Oceniono 1 raz -1

  Z punktu widzenia osoby dbającej o finanse państwa takie założenie jest prawidłowe, tylko gdzie w tym wszystkim jest człowiek. Mówi się, że w polityce nie ma sentymentów. Ja myślę, że polityka jest wielkim bagnem. Jesteśmy już na tyle ukształtowanym politycznie społeczeństwem, że nie przyjmujemy bezkrytycznie tego wszystkiego co nam mówią politycy , z jednej, czy drugiej strony. Wiek emerytalny zawsze budzi emocje. Sama miałam to "szczęście", że przeszłam na emeryturę na starych zasadach i nie wyobrażam sobie , abym miała pracować do 65 roku życia. Ilu pracodawców będzie chciało zatrudniać osoby po 60 roku. Większość z nich będzie chciała się ich "pozbyć" przed okresem ochronnym. Tylko na przykładzie mojej rodziny widzę ile osób zmarło w bardzo młodym wieku , nie doczekawszy emerytury. Sama wychowałam trójkę dzieci ( myślę, że spełniłam "swój obowiązek wobec Ojczyzny" ) i wiem ile kobieta musi mieć siły , aby pracować i wychowywać dzieci. Przez to chyba jesteśmy silniejsze i bardziej odporne na stres niż mężczyźni i dłużej żyjemy. Czy za to nas trzeba "karać" wydłużonym wiekiem emerytalnym. Kiedy mamy odpocząć? Kto będzie chciał i miał takie możliwości niech pracuje dłużej, ale świadomość tego ,że masz ten wybór pozwala spokojniej patrzeć w przyszłość. Teraz pozbawia się ludzi tego spokoju i to w tak dobitny sposób. Nie żyjemy na zachodzie, gdzie zarobki są inne niż w Polsce, a ludzie w wieku 55-60 lat nie są niepotrzebnym balastem dla pracodawcy. Nasze realia są inne i stres związany z ciągłą obawą o utratę pracy jest ogromny. Nie służy to naszemu zdrowiu , ale o to przecież chodzi . Pracujmy jak najdłużej, a perspektywa odpoczynku na emeryturze to tylko marzenie. Mówi nam się o wyższej emeryturze, jeśli będziemy dłużej pracować, tylko czy będziemy mieć czas i siły, aby z tego się cieszyć.
  Nie zgadzam się też z Premierem Pawlakiem odnośnie skracania wieku emerytalnego o 3 lata za każde dziecko. A co z kobietami, które nie mogą mieć dzieci i nie mają na to wpływu. Mają za "karę" pracować dłużej.
  Można by pomyśleć,że nie powinno mnie to obchodzić bo jestem już na emeryturze, ale patrzę na moje dzieci i wnuki, które będą ponosiły konsekwencje tych decyzji.
  Społeczeństwo to my i należy nam się szacunek, abyśmy my też takim samym szacunkiem obdarzali rządzących.
  Życzę wszystkim dużo zdrowia, Panu Rostowskiemu także.

 • clex2

  Oceniono 5 razy -1

  ten komentarz to jest stek bzdur. Rostowski powiedział wyraźnie o 'godziwej emeryturze'. jesli przybędzie emerytów to trzeba albo podnieść składki albo obniżyc emerytury w relacji do pensji. można też dłużej przcowac aby proporcje emerytów do pracującycyh były znośne. pieniądze na emerytury nie biorą się z drukarni tylko ze składek ZUS i podatków. Osobiście uważam że najlepiej byłoby aby zlikwidować zarówno składki jak i renty emerytury. niech każdy sam martwi się z czego będzie żył na starość, tak jak to było 100 lat temu czy wcześniej. przy okazji pozbylibyśmy się problemu niskiej dzietności.

 • turbo-liberal

  Oceniono 4 razy -2

  I to jest bardzo dobry minister.
  Został powołany, by dbać o budżet, i naprawdę dobrze to robi.
  Jeden z nielicznych, kompetentnych ludzi w rządzie Tuska.

 • undula

  Oceniono 8 razy -4

  nasz obecny wiek emerytalny to pomysł Otto von Bismarca, ale wtedy niewiele osób dożywało do 67 roku życia. Dzisiaj średnia długość życia się wydłuża i na emeryturze żyje się często ponad 20 lat, a dożywa jej prawie każdy (tak na wszelki wypadek: nie twierdzę, ze to źle i nie chcę eksterminować ludzi po 67. roku życia). Tyle, że tak długa emerytura wynosi więcej, niż płacone wcześniej składki, co stanowi problem. Tak jak to, że wkrótce nie będzie komu pracować. Rozwiązaniem jest możliwie największe skrócenie emerytury, czyli - nie, nie zabijanie ludzi- wydłużenie wieku produkcyjnego. I o to najpewniej chodziło, nienajmłodszemu już przecież, Rostowskiemu. Nie wiem tylko, o co tyle zamieszania.

 • liwiusz333

  Oceniono 14 razy -8

  Pan Kuklo wylewa swoją, nie wiadomo skąd wziętą, frustrację na Pana Rostowskiego. Całkowicie popieram wypowiedź princealbert. Pan Rostowski nie powiedział, że ludzie musza umierać odpowiednio wczesnie, żeby nie byli zbyt długo na emeryturze. Całe dążenie do wydłużenia wieku emerytalnego bazuje właśnie na całkowicie odwrotnym założeniu, że "średnia" długość życia Polaków się wydłuża.
  Można by tez jeszcze w inny sposób zinterpretować cały temat, a mianowicie to min. Pan Kuklo jest współodpowiedzialny za plany wydłużenia wieku emertyalnego, ponieważ tak dobrze leczy ludzi, że średnia długość życia wzrasta. ciekawe hehe

 • princealbert

  Oceniono 13 razy -9

  to chyba oczywiste. Nic szokujacego. Kazdy system ubezpieczen spolecznych musi to brac pod uwage. Czy Pana Kuklo nie zastanawia dlaczego masowo nie odchodzimy na emerytury w wieku 40 lat?

  System musi byc oplacalny, bo inaczej skonczymy jak Grecja albo bedziemy zmuszeni sprywatyzowac system emerytalny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX