Po wywiadzie z Rostowskim: po co leczyć starszych ludzi, skoro chodzi o to, żeby nie żyli zbyt długo?

"Pracując na bloku operacyjnym szpitala onkologicznego, zastanawiam się w obliczu słów pana ministra nad sensem operowania osób 70-80 (...)" - pisze nasz słuchacz odnosząc się do wywiadu, którego udzielił TOK FM Jacek Rostowski. Minister finansów stwierdził, że przejście na emeryturę musi być na tyle późne, żeby "oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa".
Pan Sebastian napisał do nas mail po tej rozmowie w Poranku Radia TOK FM:"Chciałbym zainteresować Państwa wypowiedzią min. Rostowskiego w sprawie reformy systemu emerytalnego, tj. podniesienia wieku przejścia na emeryturę do 67 lat dla mężczyzn i kobiet. W rozmowie z Dominiką Wielowieyską pan Rostowski zdobył się na wypowiedź, której charakter przystaje bardziej do rozmów kuluarowych aniżeli oficjalnie udzielanego wywiadu. Załączam cytat i link do strony z ww. audycją: ?... no to niestety, mówmy o przykrych rzeczach, ale... eee... musi... przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa ?.Pani Wielowieyska zakończyła rozmowę, przeoczając najwyraźniej ową wypowiedź, w której minister finansów otwarcie mówi o sprawie tak drażliwej, jak średni wiek życia i związane z nim przywileje emerytalne. Wyrażam tym samym ubolewanie, że dziennikarski nos Pani Dominiki zawiódł i nie podchwyciła ona tematu czy też nie poprosiła Pana Rostowskiego o rozwinięcie ww. wypowiedzi.

Pracując na bloku operacyjnym szpitala onkologicznego, zastanawiam się w obliczu słów pana ministra nad sensem operowania osób 70-80- czy nawet 90-letnich, skoro mówi on sam o opłacalności systemu. Jaki jest sens inwestowania w pomoc socjalną, lekarzy, opiekunów itd., skoro ?oczekiwana przeciętna długość życia ? nie powinna być długa? Jaki jest sens w operowaniu osób po 70. roku życia, skoro starość, w rozumieniu ?długowieczność ? jest zjawiskiem niepożądanym? Wypowiedź Pana ministra uważam za kuriozalną i godną podchwycenia przez media. Żałuję, że tego rodzaju słowa, wcale nie wyjątkowe w mediach, tak rzadko cieszą się zainteresowaniem prasy czy telewizji i przepadają one gdzieś w głębi świata przeinformatyzowanego błahostkami i pseudonaukowymi wypowiedziami co bardziej sprytnych posłów i publicystów, kręcących w palcach paciorki byle tematu, bez większego znaczenia.

Z poważaniem,

Sebastian Kuklo"

Blogerzy podzieleni: "nie ściemniajcie!" vs. "Rostowski wie, co mówi"

Więcej o:
Komentarze (55)
Po wywiadzie z Rostowskim: po co leczyć starszych ludzi, skoro chodzi o to, żeby nie żyli zbyt długo?
Zaloguj się
 • i33il33

  Oceniono 24 razy 22

  BEZCZELNY SKURW..SYN.
  No to macie,hołoto przygłupów tą swoją PałO.Powoli farbę ci szubrawcy będą puszczali,Pawljak też powiedział,że nie ma co liczyć na państwowe emerytury.
  Ale Ameryki ten drań Vincent nie odkrył bo tylko przygłupi wykształciuch nie rozumie o co tym łobuzom może chodzić.

 • filan_trop

  Oceniono 18 razy 18

  Takich sku...eli jak Rostowski powinno sie usypiac jednym zastrzykiem i PO- klpocie

 • marcin1956

  Oceniono 20 razy 18

  Mister Rostowski rozszerzył mój poniższy tok rozumowania:
  Wreszcie zrozumiałem , o co chodzi w reformie zdrowia modo PO.
  Ustawa o zakładach leczniczych: szpitale, przychodnie, hospicja, słowem wszystkie podmioty lecznicze poza Szpitalami Klinicznymi mają ZARABIAĆ PIENIĄDZE.
  Ustawa refundacyjna: lekarze mają PILNOWAĆ WYDAWANIA ŚRODKÓW PUBLICZNYCH.
  Cel NFZ jest jasny od samego początku: NFZ jest od OSZCZĘDZANIA na środkach przeznaczonych na leczenie.
  Mam tylko pytanie: TO KTO MA LECZYĆ CHORYCHY???
  Jak widać, w reformie chodzi też o SKRÓCENIE ŻYCIA osobom nieproduktywnym. Jako materiałów źródłowych Pan Rostowski zapewne użył złotych myśli Hitlera dotyczących niepełnosprawnych umysłowo czy homoseksualistów...

 • pszenic

  Oceniono 16 razy 16

  To nie pierwsza tego typu wypowiedz z P.O. Wczesniej poslanka PO, zdaje sie Mucha mowila ze nie oplaca sie leczyc ludzi starych, bo to duzo kosztuje. POkretni tak maja.

 • borow4

  Oceniono 14 razy 14

  to jest tak skrajna wypowiedz ze dyskwalifikuje tego pana do konca jego zycia.
  Nie zycze mu by potrzebowal pomocy medycznej juz teraz bo to ze jest stary to juz widzi kazdy ze zdjecia.
  Jest wiec w wieku niepożądanym.
  Ciekawe kiedy ktos z politykow zacznia bąkac o eutanazji a moze i komorach? Juz doszlismy do tego poziomu dyskusji. Nie chodzi o zrobienie dalszego kroku - ten pan juz ten krok w kierunku komor gazowych zrobil. Czy juz sa gotowe listy z niepozadanymi czlonkami spoleczenstwa? Rząd sie ostatnio spręża, to kto wie moze juz sa?

 • sceptyq

  Oceniono 14 razy 14

  To tylko dla naszego dobra by żyło IM się lepiej. Kilka premii po 0,5 mln i po co emerytura ?

 • od-or

  Oceniono 13 razy 13

  eutanazia eutanazia,coś mnie się zdaje że to wszystko Pana Rostowskiego i Tuska zaczyna przerastać.

 • noszeczapke

  Oceniono 17 razy 13

  Okręg nr 19 OKW Warszawa I. Liczba wyborców 1 493,055 tysięcy. Oddano 1 036,786 tysięcy ważnych głosów. Frekwencja: 69,44%.
  Poseł Vincent-Rostowski Jan Antony: wynik wyborczy 10,743 tysięcy głosów, czyli 1,06% w skali okręgu – JEGO OKRĘGU!!! Pytanie: kogo reprezentuje Pan ROSTOWSKI? Teoretycznie na pana ROSTOWSKIEGO mogło głosować 1 493,055 tys. osób. Głosować (w ogóle) poszło prawie 1 036,786 tysięcy. Na dzisiejszego eksterminatora emerytów głosowało niecałe 12 tysiące ludzi, czyli faktycznie dysponuje On ŚLADOWYM, bezwzględnie ŻAŁOSNYM społecznym poparciem. Ale najwyraźniej czuje się desygnowanym do decydowania o losach milionów!
  Tusku, Donaldzie, Franciszku! Obiecywałeś zmianę ordynacji wyborczej, żeby można było unikać sytuacji, gdzie wybór dokonany przez kilka czy kilkunaście tysięcy osób staje się kagańcem i batogiem dla milionów!

 • towarzysz7

  Oceniono 12 razy 12

  Skandal wyjątkowy!!! Te słowa w ustach Ministra Finansów na temat przeciętnej długości życia polskich emerytów i związanych z tym planów rządu PO-PSL w sprawie podniesienia wieku emerytalnego, to przykład ukrywanego właściwego rasistowsko-eutanazyjnego celu reformy emerytalnej PO-PSL. Dziwić się tylko można dziennikarce GW, jak mogła nad tak ohydną wypowiedzią Ministra przejść do porządku dziennego - ale cóż można wymagać od propagandzistów PO-bolszewi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX