Przewodniczący parlamentu europejskiego skrytykował ACTA

13.02.2012 07:26
Shultz

Shultz (europarl.europa.eu)

- Przewodniczący parlamentu europejskiego Martin Schulz skrytykował w niedzielę w telewizji ARD porozumienie ACTA o walce z podróbkami i ochronie praw do własności intelektualnej. Zdaniem Schulza, porozumienie to nie jest odpowiednio wyważone.
- Moim zdaniem, porozumienie to nie jest dobre w obecnej formie - powiedział Schulz.

Wyraził pogląd, że konieczna równowaga między ochroną praw autorskich i prawami indywidualnych użytkowników internetu jest w porozumieniu "zachowana w sposób dalece niewystarczający".

Schulz przypomniał, że już w 2010 r. zwrócił uwagę Komisji Europejskiej na potrzebę skorygowania wad porozumienia. - Komisja nie uczyniła nic w tym kierunku i obecnie zbiera krytyczne żniwo - dodał.

Protesty w Europie

Poinformował też, że konsultacje na temat ACTA w parlamencie europejskim powinny rozpocząć się 27 lutego.

W ub. sobotę przeciwko ACTA demonstrowały tysiące ludzi w całej Europie, tylko w Niemczech niezadowolenie wyraziło ponad 100 tys. osób.

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli porozumienie przeciw obrotowi podróbkami, to umowa handlowa mająca na celu wzmocnienie ochrony własności intelektualnej głównie w stosunkach handlowych między państwami na całym świecie. Polska, wraz z Komisją Europejską i 21 państwami UE - z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - podpisała dokument 26 stycznia. Zdaniem obrońców swobód w internecie ACTA może prowadzić do blokowania różnych treści i do cenzury w imię walki z piractwem.

Zobacz także
Komentarze (95)
Zaloguj się
 • patriota98

  Oceniono 2 razy 2

  Ryży dalej będzie brnął w zaparte, zaklinał się, że umowa jest dla dobra społeczeństwa. Obywatele nie mają najmniejszych podstaw by obawiać się wzmożonej inwigilacji. Oczywiście, żeby uspokoić oburzony lud, zdobył się na gest, przeprowadził wyczerpujące i wyjaśniające wszelkie wątpliwości konsultacje. Wszystko wskazuje na to (oby!), że acta nie zostanie przeforsowana i wcielona w życie, więc nasz miłościwie panujący i jego doradcy od wizerunku będą musieli jakoś wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji. Zapewne jak już będą dochodziły do niego informacje z centrali zsrr (unii europejskiej, tfu! przejęzyczenie) dotyczące fiaska umowy, zmieni strategię. Będzie zapewniał i posypywał głowę popiołem, że jednak wydał pochopną decyzję i jednak wsłuchując się w głos ludu postanowił unieważnić ratyfikację. TAKŻE NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŹĆ W JEGO TANIE ZAGRYWKI PIJAROWE!

 • chopin_m

  Oceniono 1 raz 1

  Redakcja Gazety w koncu (po wielu godzinach) zmienila pisownie nazwiska przewodniczacego PE.
  Dobrze, ze mam zrzute ekranu, bo zapewne przy nastepnej okazji beda twierdzic, ze to literowka.
  To nie byla literowka, nazwisko bylo powtorzone blednie wielokrotnie.
  Niestety forumowicze (w wiekszosci) powtarzali pisownie zupelnie bezkrytycznie.
  Wstyd !

 • masz01

  Oceniono 1 raz 1

  "Przewodniczący parlamentu europejskiego skrytykował ACTA" ???
  Hmmm - a co na to nasz prezio rady ministrów?

 • stachu44

  Oceniono 2 razy 0

  To jeden z tych, który przez dwa lata nie zdążył przeczytać papierów, które leżały na jego biurku.

 • robespierre64

  Oceniono 5 razy 5

  a donald byl za ACTA
  i co wy na to czlonkowie PELO???????????

 • lestek35

  Oceniono 6 razy 6

  Przedsmak ACTA mieliśmy w ptasim mleczku (R) Wedla.

 • jozef-hrabia-s

  Oceniono 2 razy 2

  @ruta71: tylko oczywiscie nie wiesz, bo za mloda jestes, iz p. MOczulski byl czlonkiem tegoz PZPR-u, wiec nie probuj udawac madra...

 • jozef-hrabia-s

  Oceniono 3 razy 1

  @unamatita: jak juz chcesz kogos przesmiewac, to rob to z glowa, bo trzeba "miec z glowa" jak sie czyta "płemieła". Czy Ty nie masz sluchu? Przeciez premier wyraznie "rera", a nie wymawia "r" jako "ł".

 • jozef-hrabia-s

  Oceniono 1 raz 1

  @ronin-teraz-zarejestrowany: Moze i masz troche racji, ale na Boga pisz po polsku - "wierzcholek", przez "rz".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje