Przewodniczący parlamentu europejskiego skrytykował ACTA

13.02.2012 07:26
Shultz

Shultz (europarl.europa.eu)

- Przewodniczący parlamentu europejskiego Martin Schulz skrytykował w niedzielę w telewizji ARD porozumienie ACTA o walce z podróbkami i ochronie praw do własności intelektualnej. Zdaniem Schulza, porozumienie to nie jest odpowiednio wyważone.
- Moim zdaniem, porozumienie to nie jest dobre w obecnej formie - powiedział Schulz.

Wyraził pogląd, że konieczna równowaga między ochroną praw autorskich i prawami indywidualnych użytkowników internetu jest w porozumieniu "zachowana w sposób dalece niewystarczający".

Schulz przypomniał, że już w 2010 r. zwrócił uwagę Komisji Europejskiej na potrzebę skorygowania wad porozumienia. - Komisja nie uczyniła nic w tym kierunku i obecnie zbiera krytyczne żniwo - dodał.

Protesty w Europie

Poinformował też, że konsultacje na temat ACTA w parlamencie europejskim powinny rozpocząć się 27 lutego.

W ub. sobotę przeciwko ACTA demonstrowały tysiące ludzi w całej Europie, tylko w Niemczech niezadowolenie wyraziło ponad 100 tys. osób.

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), czyli porozumienie przeciw obrotowi podróbkami, to umowa handlowa mająca na celu wzmocnienie ochrony własności intelektualnej głównie w stosunkach handlowych między państwami na całym świecie. Polska, wraz z Komisją Europejską i 21 państwami UE - z wyjątkiem Cypru, Estonii, Słowacji, Niemiec i Holandii - podpisała dokument 26 stycznia. Zdaniem obrońców swobód w internecie ACTA może prowadzić do blokowania różnych treści i do cenzury w imię walki z piractwem.

Zobacz także
Komentarze (95)
Przewodniczący parlamentu europejskiego skrytykował ACTA
Zaloguj się
 • antybiurokrata

  Oceniono 34 razy 30

  Rada dla Donka:

  Następnym razem jak cie swędzi aby byc pierwszym który całuje dupę jakiegoś zagranicznego sponsora, należy zastosować następujące kroki:

  1. Policzyć co najmniej do 20-stu (wiem ze wymaganie więcej to byłoby znęcanie sie nad zwierzętami).
  2. Przeczytać przynajmniej pierwsza stronę tego co sie podpisuje.
  3. Nauczyć sie czytac artykuły w internecie. Wiem ze brak znajomości angielskiego to dla Pana wielka przeszkoda ale google zrobił wielkie postępy w dziedzinie maszynowego tłumaczenia.
  4. Znowu policzyć co najmniej do 20-stu i zadać sobie pytanie czy ten lizak od sponsora jest na prawdę wart antagonizowania wielkiej części społeczeństwa..

 • von.g

  Oceniono 28 razy 26

  Widzisz Tuśk. Mogłeś wyjść na "ojca rewolucji". Gdybyś posłuchał ludzi przed podpisaniem ACTA byłbyś na ustach wszystkich młodych ludzi w Europie jako ten który zatrzymał ACTA. A tak wyszedłeś na frajera.

  P.S. Tobie nie zabrakło wrażliwości tylko inteligencji.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 34 razy 26

  INDECT to program pilotażowy systemu totalnej inwigilacji społeczeństwa, prowadzony w tajemnicy na AGH. Warto poczytać. Szykują nam kontrolę wszystkich działań w internecie, łącznie z kontrolą poczty i VOIP. Na takie coś zgodził się rząd! Premier Tusk popełnił największy błąd w swojej karierze. Zrobił zamach na wolność obywateli wbrew ich woli. Dlatego jest juz praktycznie politycznym trupem. My Polacy musimy zmusić premiera do wycofania podpisu pod ACTA! Nie dajmy się nabrać na jakieś zawieszenie ratyfikacji.Nie wierzę już Tuskowi i socjalistom z UE. Co to znaczy zawieszenie ratyfikacji panie premierze? Czy pan zdaje sobie sprawę, że pan bredzi? Pan NIC nie może ani zawieszać ani odwieszać. Może pan tylko wycofać podpis! Niech pan schowa wątpliwą dumę do kieszeni i wycofa podpis pod ACTA. To pana jedyna i ostatnia szansa.

 • georgeb

  Oceniono 27 razy 25

  W ACTA nie chodzi tylko o pliki i internet, bo marginalna sprawa.
  Przede wszystkim chodzi o licencje, wzory użytkowe, patenty i inne wszystkie technologie w których prym wiedzie USA. Podpisując ACTA zgadzamy się, aby płacic za wszystkie zastrzezone przez USA działania stając się dobrowolnie ich niewolnikami, zapominając iż wiedza zdobyta przez ludzkośc jest ich wspólnym dobrem a nie wąskiej grupy bogatych ludzi.

 • tlss

  Oceniono 25 razy 23

  No to Donaldu po tobie. Sprzedawałeś historię, że całe UE ratyfikuje ACTA i że nie ma odwrotu. Kłamałeś jak zwykle i chciałeś to zrobić po cichu.
  Czy taka osoba może być nadal premierem ?

 • swan_ganz

  Oceniono 25 razy 23

  to wychodzi na to, ze tylko Rudy Debil nie widział zagrożeń płynących z ACTA ...

 • ulanzalasem

  Oceniono 21 razy 19

  Teraz Tusk powinien skrytykować Shultza, bo jak można nie być podnóżkiem amerykanów.

 • drugikrzysio

  Oceniono 21 razy 19

  I on też w Brutusa się bawi? Też naszemu her Tuskowi w tak zdradziecki sposób nóż wbija? :(

  Radek powinien natychmiast coś na fejsie napisać, zjechać tego oszołoma ile wejdzie, przecież to godzi w naszą ... ups amerykańsko-izraelską rację stanu.

 • pavn

  Oceniono 22 razy 18

  Co tam PE, co tam mieszkańcy europy , Wszystko populiści . Pan Premier i PO maja patent na mądrość i
  nieomylność .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje