PO ostro w dół, ziobryści w Sejmie [SONDAŻ]

Tylko 27 proc. poparcia dla PO i spadek o 6 pkt. proc. w porównaniu z badaniem z 27 stycznia - to wyniki najnowszego sondażu SMG/KRC dla TVN24. Wg nich Platformę dzieli teraz od PiS-u 5 pkt. proc. Do Sejmu weszłaby też po raz pierwszy Solidarna Polska.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 8 i 9 lutego, gdy wykonano badanie, wzięłoby w nich udział 51 proc. Polaków, a do Sejmu weszłoby sześć partii.

Na PO głosowałoby 27 proc. Polaków, podczas gdy w badaniu z 27 stycznia partia Donalda Tuska uzyskała 33 proc. poparcia. Poparcie straciło też koalicyjne PSL 3 pkt proc., spadek z 9 do 6 proc. To jeden z pierwszych sondaży przeprowadzonych po wybuchu konfliktu ws. ACTA.

PiS uzyskało 22 proc. poparcia - bez zmian w porównaniu z badaniem styczniowym, Ruch Palikota - 17 proc., co oznacza to wzrost o 4 pkt. proc., a SLD - 10 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.)

Największą niespodzianką jest wzrost poparcia dla Solidarnej Polski, który pozwoliłby ziobrystom na wejście do Sejmu - z 2 do 5 proc.

Pozostałe partie - wg wyników tego sondażu - znalazłyby się poza parlamentem.

Sondaż został przeprowadzony przez SMG/KRC na zlecenie TVN24 w środę i czwartek na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków.

Więcej o:
Komentarze (239)
PO ostro w dół, ziobryści w Sejmie [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • kacamam

  Oceniono 117 razy 65

  Mnie wszystkie 7 pozycji martwi.Te same maski tylko partie się zmieniają.
  Oni WSZYSCY już byli i nic dobrego nie zrobili.

 • czarnybialyszary

  Oceniono 49 razy 31

  sorry, ale ustawa REFUNDACYJNA ZAFUNDOWAŁA CHORYM P I E K Ł O! A przyjął ją sejm głosami PO!

 • fast_sraka

  Oceniono 37 razy 25

  Łabędzi śpiew czas zacząć. Czyli mechanizm stosowany od 1989 roku. Polega on na tym, że następują przeszeregowania, wyjścia i tworzenie nowych ugrupowań etc. Wszystko po to, by nie oddać władzy za cholerę. Solidarna polska... zaraz, zaraz, jeszcze parę miesięcy temu to był ...PiS. O przepoczwarzaniu KLD przez UW aż po PO wspominać nie muszę. A czy ktoś jeszcze pamięta AWS? Oczywiście, protoplastkę popisowej ch...ni. No cóż, do skraju przepaści coraz bliżej, zatem igrzyska, głosujcie i do ... przodu rodacy!

 • hydroxymetan

  Oceniono 30 razy 22

  Wszystkich tych darmozjadów i oszukańców zapędził bym do budowy autostrad i kopania rowów. Przynajmniej był by z nich pożytek. już mi wszyscy dobre rządy obiecali i g.ó.w.n.o z siebie dali.

 • von.g

  Oceniono 27 razy 19

  ACTA wspólny grób Tuska i Internetu

 • dd1987

  Oceniono 27 razy 15

  widać frustracje w komentarzach i brak realnego wyboru. To nie jest wybór PO czy PIS. Oni wszyscy już byli, nie dają szanszy na realne zmiany. Zbyt sa powiązani interesami i interesikami . Co do Palikota to ja mu do konca nie ufam. 20 lat temu rewolucja była, nieudała się, wiemy mniej więcej jakie błędy popełniliśmy Tu trzeba chwycić za kamienie i butelki z benzyną, rozliczyć złodziejstwo, zabrakć pokradzione majątki oligarchom, Gromisławom C., Piskorskim i innym co się nakradli. Bez tego się nie uda bo nawet jak ktoś sie pojawi to oni będą podkładać nogę każdemu kto zagrozi ich interesom.

 • asd616

  Oceniono 32 razy 14

  - kradzież kasy z OFE
  - kradzież kasy z Funduszu Rezerwy Demograficznej
  - składka rentowa (odczujemy za miesiąc)
  - podatek Belki
  - VAT 23%

  FU PO!!! Nie dam się więcej nabrać!

 • krzycza

  Oceniono 23 razy 13

  Kto wyrządził zwykłym ludziom więcej szkód niż Tusk? Podwyżka podatków bezpośrednich i pośrednich, kompromitacja z ACTA, rekordowy 8-procentowy deficyt budżetowy w 2010 r. (ciekawe, ile w 2011), chaos z refundacją leków, dezinformacja po nowelizacji Prawa o szkolnictwie wyższym,...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX