Rada Etyki Mediów: "Kolenda-Zaleska dała się ponieść emocjom ponad miarę"

08.02.2012 09:38
Katarzyna Kolenda-Zaleska/Krzysztof Rutkowski

Katarzyna Kolenda-Zaleska/Krzysztof Rutkowski (Fot. AG)

- Nadmiar emocji doprowadził do osłabienia poziomu profesjonalizmu Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w czasie rozmowy z Krzysztofem Rutkowskim w TVN24 - powiedział Ryszard Bańkowicz przewodniczący Rady Etyki Mediów. Dodał, że Rada otrzymała kilkadziesiąt skarg w tej sprawie. Bańkowicz zapewnił, że Rada Etyki Mediów analizuje nagranie i zamieści oficjalną odpowiedź na swojej stronie.
Rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskej z Krzysztofem Rutkowskim "Faktach po Faktach" TVN24 wzbudziła oburzenie wśród części internautów. Na Facebooku i na forach internatowych zawrzało od ostrych komentarzy i prześmiewczych przeróbek jej zdjęć. Niestety trudno już w tej chwili wyrobić sobie zdanie o samej rozmowie, bo TVN24 na swojej stronie internetowej publikuje tylko niewielkie jej fragmenty. Nagranie całego programu pojawia się na YouTube, ale bardzo szybko jest stamtąd usuwane.

Pod naszym tekstem: "Internauci oburzeni wywiadem Kolendy-Zaleskiej z Rutkowskim" pojawiło się ponad 500 Waszych komentarzy. O kontrowersyjnym wywiadzie dyskutujecie również na naszym profilu na Facebooku. W odpowiedzi na informację od naszej czytelniczki, że do Rady Etyki Mediów wpływają skargi w związku z wywiadem, zapytaliśmy przewodniczącego Rady Etyki Mediów o opinię.

"Autorzy skarg domagają się radykalnego tonu odpowiedzi"

- Dostaliśmy kilkadziesiąt skarg w tej sprawie - mówi Ryszard Bańkowicz przewodniczący Rady Etyki Mediów. Dodaje, że autorzy skarg domagają się radykalnego tonu odpowiedzi Rady. Wyjaśnia, że nie wszyscy członkowie rady oglądali ten program. - Ale już wszyscy się z nim zapoznali i analizujemy sprawę - zapewnia Bańkowicz. Przewodniczący zapewnia, że Rada odniesie się do wszystkich skarg, a odpowiedź zamieści na swojej stronie.

Co sądzisz o wywiadzie?Zagłosuj w naszym sondażu!

"Ostre i nieobiektywnie wypowiedzi"

- Myślę, że w czasie tego programu Katarzyna Kolenda-Zaleska dała się nazbyt ponieść emocjom. Złożyło się na to wiele przyczyn. Zachowanie jednego z rozmówców utrudniało jej utrzymanie emocji na wodzy, ale to nie jest wytłumaczenie - ocenia Bańkowicz. Dodaje, że szczególnie na Zachodzie widz jest przyzwyczajony do takiego stylu prowadzenia wywiadów. - Jednak tego typu ostre i nieobiektywne wypowiedzi świadczą o tym, że nie wzięto pod uwagę, jak widz może odebrać taką rozmowę - tłumaczy Bańkowicz.

Alert24 jest dla Was. Informujcie nas o tym, co dla Was ważne! Piszcie na naszym profilu na FB, przez formularz na stronie lub smsem/mmsem pod nr 605-24-24-24

Zobacz także
Komentarze (433)
Zaloguj się
 • rysz

  Oceniono 919 razy -367

  Jedyną jej winą było to, że nie dała sobie rady z tokującym samcem. To była rozgadana autopromocja Rutkowskiego. Zresztą ten facet tokuje we wszystkich programach i nikt nie może sobie z nim dać rady.
  Może go nie zapraszać?!

 • bioder65

  Oceniono 478 razy 308

  Taki brak profesjonalizmu widziałem tylko raz,a był to wywiad z M. Krzaklewskim przed wyborami prezydenckimi.Wtedy dziennikarz wyleciał na zbity pysk.

 • balbina1_0

  Oceniono 663 razy -175

  Ja się wcale nie dziwię Kolendzie-Zaleskiej, że ją poniosło, mnie też szlag jasny trafia jak widzę Rutkowskiego i jego "działania operacyjne" To co robi to zwykła manipulacja a jedynym celem jaki mu przyświeca jest autopromocja. Wczorajsza konferencja prasowa mnie przeraziła - rodzina stoi murem za człowiekiem, który jak sam twierdzi "rozwalił" Katarzynę !!! Jak masz taką rodzinę to po co ci wrogowie !!!

 • testra

  Oceniono 2 razy 2

  a gdzie się podziały wszystkie wczorajsze i przedwczorajsze wpisy ?????

 • spartacus01

  Oceniono 9 razy -3

  Paki Kasiu trzeba było pojechać po tym prymitywie duuuuuuuuuuuuuuuużo ostrzej! Trutkowski to świnia pasaca się cudzym nieszczęściem i kocha robić sobie darmowa reklamę w mediach!

 • marekwalbrzych

  Oceniono 4 razy 2

  Jaki to profesjonalizm u p.Kolendy-Zaleskiej? Zawsze ogólny brak umiejętności nadrabia tupetem.

 • m.arco

  Oceniono 4 razy 2

  Katarzyna Komenda Ubecka rozmawia tylko z tymi, którzy podzielają jej poglądy.

 • 5klubowa

  Oceniono 4 razy 0

  Wszyscy wieszają na nim psy mówią o autopromocji, a to media same mu robią reklamę zapraszając go do przeróżnych programów na dyskusje, wywiady itp.
  Po jaką cholere go zapraszać wystarczyło raz pokazac, że udało mu się wyprzedzić policję i na tym koniec. Ale tu chodzi o oglądalność napewno nie o sprawiedliwośc...

 • czarny-zgrzyt

  Oceniono 2 razy 2

  do administratora- no to go w końcu wydrukuj. A co cenzura już działa? No tak AKTA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje