Czechy: Przedział tylko dla kobiet. "Gwarancja bezpieczeństwa i pewności siebie"

07.02.2012 17:56
Wagon bezprzedziałowy

Wagon bezprzedziałowy (fot. Kamil Gozdan / AG)

Państwowe Koleje Czeskie (CzD) wprowadzają w swych wagonach przedziały przeznaczone tylko dla kobiet. Mają one zapewnić paniom bezpieczniejszą i przyjemniejszą podróż. To nie pierwszy nowatorski pomysł - wcześniej Czesi wprowadzili tzw. ciche przedziały, w których nie można rozmawiać przez telefon.
Przedziały tylko dla kobiet. Dobry pomysł?
Komentarze (169)
Czechy: Przedział tylko dla kobiet. "Gwarancja bezpieczeństwa i pewności siebie"
Zaloguj się
 • kata-tonik

  Oceniono 26 razy 22

  Jestem feministą, ale uważam to za zły pomysł. Jeśli w pociągach jest niebezpiecznie, to trzeba ten problem rozwiązać bezpośrednio, a nie zsyłać kobiety do osobnych przedziałów. To jest moim zdaniem równoznaczne z przyzwoleniem na macanie i zaczepianie kobiet, które do takich "złotych klatek" nie chcą wsiadać.

  Przed seksizmem i maczyzmem nie ma co uciekać, ani nie należy chować kobiet gdzieś po kątach, tylko trzeba zmierzać do wyeliminowania takich niekorzystnych zjawisk.

 • ulanzalasem

  Oceniono 22 razy 18

  "odpowiednią ilość informacji o przebiegu podróży" - to nie ma takich informacji dla wszystkich, czy kobiety są jakoś mało sprytne ?
  "Przedział zapewni kobietom i dziewczętom pewność siebie" - na cholerę im pewność siebie ? Jak to mamy rozumieć, ktoś źle się czuje ze sobą i trzeba mu organizować specjalne przedziały ?
  " poczucie bezpieczeństwa " - mężczyzn nie muszą być bezpieczni, ich można okraść i pobić ?
  Co to mówi o kobietach ? Są gorsze, słabsze, wymagają specjalnego traktowania itd. To automatyczne przyznanie się do niższości.

 • hjalti

  Oceniono 20 razy 16

  toż to czysty seksizm, trzeba to wyraźnie powiedzieć. Skoro nie tolerujemy seksizmu gdzie indziej, nie powinniśmy tolerować go również tutaj.

 • droch

  Oceniono 25 razy 15

  Takie głupawe pomysły kończą się w momencie umieszczania walizki na półce...

 • wwzele

  Oceniono 21 razy 13

  ja w swoim domku od dawna ma pokój dla żony, córki i tesciowej..... wypuszczam je raz w tygodniu

 • klaun.szyderca

  Oceniono 21 razy 13

  Jak rozumiem feministki to oprotestują, bo jest sprzeczne z równouprawnieniem i parytetami, skoro nie ma takich samych przedziałów tylko dla mężczyzn? ;)

 • robal_pl

  Oceniono 23 razy 11

  Dyskryminacja i tyle ! A jakby wprowadzili wagony/przedziały tylko dla mężczyzn to byłby olbrzymi jazgot na temat poniżenia, dyskryminacji i barbarzyństwa...

  W d..pach się babom poprzewracało z tego dobrobytu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje