Z kim rząd konsultował ACTA? Z reprezentantami twórców

24.01.2012 23:48
Uchwała Rady Ministrów z 25 listopada 2011 roku, w którym Rada Ministrów wyraża zgodę na podpisanie ACTA

Uchwała Rady Ministrów z 25 listopada 2011 roku, w którym Rada Ministrów wyraża zgodę na podpisanie ACTA (Fot. mac.gov.pl)

W odpowiedzi na zarzuty, że polski rząd nie przeprowadził społecznych konsultacji w sprawie ACTA Ministerstwo Kultury ujawniło, do jakich organizacji przesłało projekt dokumentu. Okazuje się, że większość z nich reprezentuje twórców.
Zobacz także
Komentarze (414)
Z kim rząd konsultował ACTA? Z reprezentantami twórców
Zaloguj się
 • paka48

  Oceniono 66 razy 66

  Kpina!
  Czy ACTA to Piractwo?
  Tylko głupcy – mogli wymyśleć ACTA. Art. 28 jest szaleństwem ?!
  Artykuł 28: Wiedza fachowa, informacje i koordynacja krajowa w dziedzinie dochodzenia i
  egzekwowania
  1. Każda Strona wspiera rozwój specjalistycznej wiedzy fachowej w ramach swoich właściwych organów odpowiedzialnych za dochodzenie i egzekwowanie praw własności intelektualnej.
  2. Każda Strona wspiera gromadzenie i analizę danych statystycznych i innych stosownych
  informacji dotyczących naruszeń praw własności intelektualnej oraz gromadzenie informacji
  na temat najlepszych praktyk zapobiegania naruszeniom i zwalczania ich.
  3. Każda Strona, w stosownych przypadkach, wspiera wewnętrzną koordynację i ułatwia
  wspólne działania swoich właściwych organów odpowiedzialnych za dochodzenie i
  egzekwowanie praw własności intelektualnej.
  4. Każda Strona, w stosownych przypadkach, podejmuje wysiłki, aby wspierać tworzenie i
  utrzymanie formalnych i nieformalnych mechanizmów, takich jak grupy doradcze, w ramach których jej właściwe organy mogą uzyskiwać opinie posiadaczy praw i innych odpowiednich zainteresowanych stron.

  Toć to przyzwolenie na działanie grup mafijnych.
  W starożytnej Sparcie Likurg udał się do Pytii po radę. Był majordomusem i chciał dobrze wychować następców tronu. Pytał więc Pytii jakie prawa ma ustanowić dla Sparty, aby byli dobrze wychować następców tronu? Pytia nie udzieliła odpowiedzi wprost a odpowiedziała: Spartę do zguby doprowadzi chciwość i żądze.
  Rozwój wszystkich cywilizacji i kultury odbywał się w oparciu o powielanie wiedzy. Człowiek chciwy i żądny posiadania, w tym wiedzy – żyje z umiarkowanego użyczenia cudzej wiedzy! Nie przekazuje dochodów z utworzonych dzieł i pomysłów ich twórcom, a żeruje na ich odsprzedaży - Tak zadziałał Parlament Europejski i nasz Rząd. To Oni wielcy złodzieje, okradają autorów dzieł z ich intelektualnych osiągnięć, uzurpują sobie prawo do monopolu i zawłaszczenia, oraz kontrolowania dorobku innych.
  Jestem filozofem i wiem, że autor każdego dzieła które tworzy –chce aby jego dzieło było upowszechniane, czytane! Owszem chce też honorarium aby żyć! Ustawodawcy zaś tworząc system podatkowy, robią wszystko aby dochód jego był jak najmniejszy, pośrednicy w handlu żeby zarabiali i wszyscy aby płacili haracz państwu, które wydatki są niemożliwe do skontrolowania.
  Wyobraźmy sobie gdzie byłoby społeczeństwo gdyby prawa własności intelektualnej naukowców, pisarzy, filozofów – pozostawić tylko ich twórców lub ich spadkobiercom. Rozwój społeczeństw byłby cofnięty o dziesiątki i setki lat.
  Dlatego nie możemy mówić o You Tube – że to piractwo! Internet – dał ludziom NADZIEJĘ, że mogą wejść w posiadanie tej wiedzy, na którą ich normalnie nie stać. Bo czy stworzyło każdemu miejsce pracy – ale od każdego zbiera podatki. Czy państwo zadbało o to, abym miał godziwy dochód z mojej pracy. Abym mógł kupić sobie książkę, pójść do kina lub do teatru. Jestem emerytowanym filozofem i dziś, nie stać mnie na kupno książki – takiej jakiej bym chciał. To państwo to kpina z obywatela. I co – zabiera się teraz mi wolny net – jedyną i ostatnią nadzieję na intelektualne niezardzewienie! A pomyślcie teraz o młodych, którzy nie maja pracy i chcą się rozwijać. Czy ich umysły maja skostnieć i zardzewieć! You Tube, wolny internet jest ich nadzieją, nadzieją na lepsze jutro! I co nasze „kochane państwo” nie dość że nic im nie daje, to jeszcze pozbawia ich nadziei. TOTALITARYZM INTERNETOWY oto cel ACTA. To państwo jest OKRUTNE! Bo kieruje nim: chciwość i żądze! I TO NIE W IMIĘ PAŃSTWA a grupy sprytnych sprzedawców cudzej własności intelektualnej. Nasze państwo nie dba o pomyślność obywateli a kieruje się interesem – czyim? Odpowiedzcie sobie sami.

 • swan_ganz

  Oceniono 66 razy 58

  no i Donald zrobił ze swojej własnje córki przetępcę... Podobno na jej blogasku sa umieszczane zdjęcia z pokazów mody, loga firm, wzory zastrzeżonych przez producentów ciuszków (swoją drogą jaką kretynką trzeba być by bloga o tej tematyce prowadizć?) i ona to wszystko umieszcza bez pytania właścicieli praw autorskich o zgodę na publikacje... Kaśka ? Idziesz garowac bo masz głupiego starego.....

 • vvidmo

  Oceniono 55 razy 55

  Piękna lista, a na niej TVP, TVN i Polsat. Zastanawia mnie dlaczego żadne z tych mediów nie podniosło tematu. Przecież mieli tę ustawę w rękach.

 • dextromethorphan

  Oceniono 48 razy 48

  Bezczelność i obłuda rządu w tej kwestii przekracza wszelkie granice. Naprawdę nie spodziewałem się tego po obecnej ekipie. Jaka szkoda, że w najbliższym czasie nie ma żadnych wyborów. Mam tak ogromną chęć podziękować PO za ten żenujący spektakl grania nam wszystkim na nosie.

 • zonzonel

  Oceniono 45 razy 45

  Nie do kurna wiary.
  Ja jestem twórcą (zarabiam z praw autorskich do własnych utworów) ale... żadna z tych organizacji nie reprezentuje moich interesów i światopoglądu.
  To tak, jakby konsultować ustawę o alimetach tylko z jedną płcią.
  Na co jeszcze te ofermy wpadną?

 • kenijro

  Oceniono 47 razy 45

  Niechcący ekipie rządzącej udała się jedna rzecz. Pierwszy raz od wypadku smoleńskiego wszyscy chyba mamy podobne zdanie. Nieważne PiS, PO, Palikotowcy, czy SLD.
  Ta shit-umowa ACTA pokazała, że jest możliwość współdziałania,ponad tym durnym partyjniactwem - dla dobra wszystkich.

 • kulusl

  Oceniono 39 razy 39

  Nie zgadzam się z ACTA, ale po części rozumiem próby zwalczania podróbek. Dlatego postuluję do wprowadzenia w polski prawie.

  1. Zakazu śpiewania z playback. Zwłaszcza na koncertach. Nie po to człowiek idzie na koncert, aby słuchać nagrań z płyty.
  2. Zakazu jakiejkolwiek modyfikacji cyfrowej głosu artysty w nagrywanych utworach. Każda ingerencja w naturalny głos "super artysty" to oszustwo.
  3. We wszystkich czasopismach, a także w Internecie wprowadzenie zakazu publikacji zdjęć fotografii artystów obrabianych komputerowo (upiększanych). W przypadku tzw. twórczości komputerowej podanie jasnej informacji (tak jak na paczce papierosów), że zdjęcie zostało retuszowane w programie graficznym.
  4. Zakazu pokazywania w filmach i TV ludzi "bez atestu", czyli bez odpowiedniego wykształcenia (dziennikarz ma być po szkole dziennikarskiej, aktor po szkole aktorskiej, muzyk po szkole muzycznej itd.).

  Dopiero po wprowadzeniu i egzekwowaniu powyższych zakazów pozbędziemy się wielu podróbek piosenkarzy,muzyków,aktorów,twórców z naszej kultury.

 • woda_krolewska

  Oceniono 38 razy 34

  ACTA to umowa handlowa chroniąca korporacje i stowarzyszenia. Twórca, autor dzieł, patentów jest nikim w rozumieniu ACTA, Dopóki nie przeniesie praw autorskich do dzieła, patentu na stowarzyszenie lub federację ( korporację) nie ma prawa przy pomocy ACTA dochodzić swoich roszczeń. Dlatego konsultowano, z NOT-em ZAIKS-em i innymi tego typu tworami. Autor z tego tytułu nie n]będzie miał kokosów.
  .
  Czy ktoś się w rządzie zastanowił nad nową listą leków refundowanych i nową wysokością składki ubezpieczenia zdrowotnego? NIEEE ?
  Będzie jak z Traktatem Klimatycznym który nam bokiem wychodzi i będzie powoli zabijał polską gospodarkę. ACTA będzie zabijała nas Z listy leków refundowanych, z aptek i hurtowni muszą zniknąć wszystkie leki generyczne ( zamienniki). Każdy koncern farmaceutyczny posiadający patent na specyfik może zażądać wycofania zamienników i wypłacenia odszkodowania za utracone domniemane zyski od rządu Polskiego.
  To samo może się dziać w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym itd tylko tutaj ofiarą padną prywatni importerzy. Nasze zyski z tytułu ochrony patentów i praw będą zerowe, a straty mogą być kolosalne.
  TO PRAWO CHRONIĄCE KONCERNY, NIE TWÓRCÓW
  .
  www.facebook.com/photo.php?fbid=303002509750724&set=a.204417642942545.66219.204072239643752&type=1&permPage=1
  będziemy tak samo wyglądac

 • itsgettingcolder

  Oceniono 40 razy 34

  No to uradzili hahaha. Takiego sk...syństwa i arogancji nie spodziewałbym się nawet po Kaczyńskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje