Europarlamentarzyści chcą zaskarżyć ACTA do Trybunału Sprawiedliwości

- Grupa eurodeputowanych z Partii Socjalistycznej i Zielonych chce zaskarżyć ACTA do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za niezgodność tej umowy z prawem europejskim. Aby umowa o zwalczaniu piractwa mogła wejść w życie, najpierw musi się na to zgodzić Parlament Europejski podczas sesji plenarnej. Głosowanie w tej sprawie nastąpi najwcześniej w kwietniu - podało RMF FM.
Jak przypomina rozgłośnia "do niedawna szanse na to, by eurodeputowani zablokowali ACTA były niewielkie. Przeciwnicy ACTA nie mieli większości w europarlamencie". Poparcie deklarowali mający większość chadecy, a wśród nich posłowie Platformy Obywatelskiej. Przeciwko tej umowie występowali socjaliści, Zieloni oraz część liberałów.

"Trybunał może opóźnić ACTA o dwa lata"

Jednak eurodeputowana Lidia Geringer de Oedenberg uważa, że jest jeszcze szansa na zablokowanie ACTA w europarlamencie. - Po demonstracji siły internautów wszystko jest jeszcze możliwe, mam więc trochę więcej optymizmu - cytuje europosłankę RMF FM.

Eurodeputowana potwierdza, że nawet Parlament Europejski zna umowę jedynie z przecieków lub z tego, co zostało udostępnione przez inne państwa sygnatariuszy tych przepisów. Skierowanie sprawy do Trybunału mogłoby przynajmniej opóźnić wejście ACTA w życie co najmniej o dwa lata. Tyle bowiem trwa unijna procedura sądowa.

Zobacz także
 • No ACTA w Polsce Dziś walczą z ACTA, w sierpniu przyjęli ustawę bez słowa sprzeciwu
 • ACTA - art. 27 dotyczący internetu - paragrafy 4 i 5 ACTA: o co chodzi w umowie [PEŁNY TEKST]
 • Błaszczak: PiS mówi "nie dla ACTA"
Komentarze (31)
Europarlamentarzyści chcą zaskarżyć ACTA do Trybunału Sprawiedliwości
Zaloguj się
 • l666

  Oceniono 14 razy 14

  Tak, niedlugo sie okaze, ze jedynymi zwolennikami ACTA sa Marsjanie.

 • khathet

  Oceniono 14 razy 14

  Tak, będą odwlekać i czekać aż sprawa przycichnie. Musimy być czujni by nie pojawiła się powtórka cichaczem wprowadzania.... choć teraz raczej będą to otwartymi kanałami próbowali przepchnąć. ACTA lub coś innego co tak samo działa. Wtedy też trzeba zareagować.

 • kar-rudy102

  Oceniono 13 razy 13

  nienasycony,korporacyjny establishment czeka na dogodny moment by nas wszystkich zaczipowac,ponumerowac i pobierac haracz za możliwosc korzystania z "ich" opatentowanego tlenu.śmieszne?mozliwe,ale takie pomysły już były....To co sie dzieje teraz przy okazji ACTA jest ostatnim ostrzeżeniem przed totalną kontrolą każdego z nas,a niepokornych [chocby protestujących przeciw wspomnianej ustawie] nazywaniem z miejsca 'terrorystą' i wsadzania do Guantanamo.

  NEW WORLD ORDER IN PROGRESS....

  nie dla ACTA.nie dla faszystowskiej,korporacyjnej ustawie!!!

 • kpt_dziki_bill

  Oceniono 8 razy 8

  Europarlamentarzyści dowiedli swojej nieprzydatności. Czy bankrutujących członków Eurozony stać na utrzymywanie tych nieczytających tego co uchwalają darmozjadów???

 • batoslaw

  Oceniono 8 razy 8

  @escortg
  Tą Tajną Ustawę napisali Nieznani Ojcowie, jakiś tajny rząd Unii, siedzący gdzieś w podziemnych kazamatach, w Alpach albo Pirenejach. Demokracja Pełnom Gembom (frazesów)

 • wszystkiefajneloginyzajete

  Oceniono 7 razy 7

  nie dajcie się zwieść. w tym roku są wybory do europarlamentu. będą bić się o głosy

 • fackir

  Oceniono 6 razy 6

  uczciwe ceny adekwatne do kosztów wytworzenia a nie spisek tłustych wieprzy.

 • bezkrytycznymilosnikmichnika

  Oceniono 6 razy 6

  Eurodeputowana potwierdza że,nawet Parlament Europejski zna umowę jedynie z przecieków...
  =====================================================================
  To jak to jest, że krzywizna banana i rozmiar ogórka roztrząsane są miesiącami i latami, a tak ważny dokument umyka.

 • bronimir

  Oceniono 7 razy 5

  Kto właściwie płaci za internet?
  Politycy czy użytkownicy internauci?
  Skoro politycy za to nie płacą niech przy tym nie majstrują, zepsuli już tyle że wreszcie czas powiedzieć im "ODWALCIE SIĘ" to nasza prywatna zbiorowość SIEĆ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje