Pikieta przed więzieniem. "Uwolnić Słomkę", "Kiszczak do więzienia"

Krajowy Komitet Obrony Sprawiedliwości protestuje przeciwko skazaniu Adama Słomki na 14 dni więzienia za obrazę sądu. Członkowie stowarzyszenia pikietują więzienie przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie, gdzie karę odbywa Słomka.
Przedstawiciele komitetu zwracają uwagę, że w tym samym miejscu przez lata komunizmu więziono i mordowano więźniów politycznych. Pikietujący wznoszą okrzyki" uwolnić Słomkę" i "Kiszczak do więzienia".

"To wyraz bezprawia w Polsce"

Współorganizator pikiety, Janusz Sanocki, powiedział, że nie sposób zaakceptować faktu pozbawienia wolności opozycjonisty, który domagał się więzienia dla autorów stanu wojennego, podczas gdy tamtych "puszczono wolno". Przypomniał, że Adam Słomka był więźniem w czasach komunizmu i że bezpieka zamordowała mu matkę. Podkreślił, że to Słomka poszedł siedzieć po procesie za stan wojenny.

Janusz Sanocki uznał to za objaw "zniszczenia wszelkich wartości, zanegowania wszystkiego, o co opozycja walczyła w stanie wojennym". W przekonaniu uczestników pikiety, zatrzymanie Adama Słomki i osadzenie go w więzieniu jest "wyrazem bezprawia w Polsce". Pikietujący próbowali przekazać Adamowi Słomce list od żony, ale funkcjonariusze więzienni odmówili przyjęcia go.

Dwa tygodnie aresztu dla Słomki

Były poseł Adam Słomka z grupą kilkudziesięciu osób 12 stycznia protestował w warszawskim sądzie przeciwko zbyt niskim karom dla sprawców stanu wojennego, uniemożliwiając odczytanie wyroku w zaplanowanym terminie. Otrzymał za to karę porządkową: dwa tygodnie aresztu. Sąd uznał, że została naruszona powaga instytucji.

Więcej o:
Komentarze (225)
Pikieta przed więzieniem. "Uwolnić Słomkę", "Kiszczak do więzienia"
Zaloguj się
 • podkarpacie55

  Oceniono 46 razy 28

  Śmieszą mnie wszystkie pompatyczne słowa jak honor ,godność,patryjotyzm itd gdyż wiem jak zachowują się ci co lubią nadużywać tych wzniosłych słów. Uważam że pan Słomka nie powinien być skazany na karę areszytu lecz przymusowo przebadany w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.Jego postępowanie w przeszłości[DZIAŁANIE W OPOZYCJI] nie gwarantuje że jest w normie psychicznej

 • taglinda

  Oceniono 40 razy 28

  Słomka.. Słomka - to ten operetkowy fabrykant podpisów na swoich listach wyborczych...?

 • ziutka333

  Oceniono 30 razy 24

  Uwolnić z więzienia zamknąć w Tworkach

 • caelina

  Oceniono 38 razy 22

  Nigdy nie przypuszczałem że cos takiego przyjdzie mi kiedykolwiek napisać (absolutnie nie jestem fanem Kiszczaka i Jaruzela a w latach osiemdziesiatych działałem w podziemiu a nie w ZSL) jednak gdybym był na miejscu Kiszczaka i miał dzisiejszą wiedzę to trzymałbym sie władzy rękami i nogami. Nie byłoby żadnych Okrągłych Stołów, wolnych czy półwolnych wyborów ani innych fanaberii. Trzeba pamietać że ci goście mieli pod rozkazami 250 tys. wojska i 80 tys. milicji. Mogli zdusić każdy strajk i utopić ten kraj we krwi za pełną aprobatą ZSRR. I nie byłoby żadnej "jesieni ludów", każdy, czy to Czech czy Węgier trząsłby dupą przed ruskimi. Dopiero fakt pokojowego oddania władzy przez Kiszczaka i Jaruzela ośmielił pozostałe kraje bo zobaczyli, że jednak mozna niedźwiedziowi zagrać na nosie. I uważam, że transakcja (o ile taka była) typu "wy oddajecie pokojowo władzę a my wam zapewniamy bezkarność" była jednym z lepszych interesów w historii Polski, mimo absmaku i braku poczucia sprawiedliwości (sam w 1989 chciałem wieszać Jaruzelskiego, gdy wybrano go na prezydenta czułem się jakby ktos mi w twarz napluł). Wystarczy jednak wyobrazić sobie co by było gdyby do niej nie doszło. No, ale do tego trzeba mieć choć odrobinę wyobraźni i dobrej woli.

 • jerjar

  Oceniono 28 razy 20

  W czasach niepoprawności ekologicznej chłopcy bawili się wsadzając słomkę w odbytnicę żaby i nadymając płaza jak balon.

  To nie było ładne, podobnie jak nieładne jest nadymanie tego chuligańskiego epizodu w celu zrobienia z oczywistego krętacza więźnia politycznego. Jego prawdziwa i poważna sprawa (za fałszowanie podpisów wyborczych) już za 4 tygodnie.

 • falco2009

  Oceniono 22 razy 18

  Bojownik islamski gotów jest oddać życie , Słomka tylko 14 dni w pace . To błąd , powinien w psychiatryku .

 • rozterka47

  Oceniono 21 razy 17

  bBz względu jakie krzywdy czy zasługi ma pan Słomka , prawo go obowiązuje jak każdego obywatela.


  Sąd nie jest miejscem do manifestacji , a utrudnianie Sądowi pracy powinno byc karalne - ciekawe jakby wyglaały sądy jak każdy by sobie na sali sądowej protestował bo mu sie wyrok nie podoba. /

 • siubes

  Oceniono 20 razy 16

  Słomka siedzi za znieważenie sądu - przypominam fanatykom z PiSu. Za nic innego :)

 • taglinda

  Oceniono 22 razy 16

  .. i dlaczego ten komitet w składzie pełnego prezydium (z vacatem na stanowisku II vice-przewodniczącego z powodu niedostatecznej liczby członków) nazywa się zaledwie "Krajowym"?

  powinien być światowym, a nawet galaktyczny.. tak to powinno brzmieć:

  Międzygalaktyczny Komitet Obrony Sprawiedliwości im. Mistrza Yodi

  i wszyscy wiedzieliby, z kim zadzierają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX