Waglowski: Proszę nie wierzyć w informacje o ataku hakerów

Logo Anonymous

Logo Anonymous (fot. YouTube)

Awaria czy atak? - Była awaria serwisu Sejmu. Serwis Ministerstwa Kultury padł nie dlatego, że wyłączyli go "hakerzy", tylko dlatego (a przynajmniej tak to wyglądało), że wyczerpały się limity transferu zakupionego tam łącza. Potem istotnie mogli się do całego zamieszania przyłączyć różni zadymiarze - pisze na swoim blogu prawnik i webmaster Piotr Waglowski.
W sobotę wieczorem padły strony prezydenta, premiera, Sejmu i Ministerstwa Kultury. Gruchnęła wiadomość o ataku hakerów z grupy Anonymous - proteście przeciw podpisaniu międzynarodowej umowy ACTA. ACTA w założeniu ma pomóc w walce z piractwem. A według organizacji międzyrządowych jest prostą drogą do ograniczenia wolności słowa i prawa do prywatności.

Później jednak pojawiły się wątpliwości, czy rzeczywiście doszło do "ataku". - Obserwowaliśmy ruch w sieci. Patrzyliśmy, w jaki sposób odpowiadają serwery, które rzekomo zaatakowano. Nie widzieliśmy tam ataku. W przypadku stron Sejmu potwierdzają to inni obserwatorzy - pisze Waglowski. CZYTAJ CAŁY WPIS >>

Jego zdaniem wszystko zaczęło się od awarii i informacji mediów, które błyskawicznie podchwyciły wątek "ataku hakerów". - Zainteresowany tematem tłum gremialnie zaczął odwiedzać wskazane (przez media - red.) serwisy, by na własne oczy zobaczyć, że rzeczywiście leżą. Tego typu sytuacja potęgowała tylko niedostępność serwisów - twierdzi ekspert. - Proszę nie wierzyć w informacje o ataku "hakerów" - podkreśla.

Według Waglowskiego wczorajszy dzień dowodzi, że w polskim internecie "zainteresowanie sprawą ACTA jest duże". - Nie można przyjmować ponad ich (internautów - red.) głowami zobowiązań międzynarodowych i nie tłumaczyć, dlaczego właściwie się tak dzieje. Nie można prowadzić w imieniu obywateli tajnych negocjacji - pisze o pracach nad umową ACTA. I przestrzega aktywistów, że sobotnie wydarzenia mogą być wykorzystane przeciwko tym, którzy w ramach prawa starają się nie dopuścić do wprowadzenia ACTA w życie.

Zobacz także
 • Komentarze na Twitterze po zablokowaniu stron prezydenta i rządu Blokada stron rządu i prezydenta, a na Twitterze kpiny: "Ale blog Kasi Tusk działa... Uff"
 • TANGO DOWN (wróg wyeliminowany) głosi grupa hakerów Anonymous na swoim koncie na Twitterze Na kilka godzin padły strony Sejmu, prezydenta i Ministerstwa Kultury. Hakerzy?
 • Były rzecznik rządu Paweł Graś Graś o zablokowaniu stron sejmu i premiera: "Trudno mówić o ataku hakerów"
Komentarze (243)
Waglowski: Proszę nie wierzyć w informacje o ataku hakerów
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 28 razy 26

  cytuję: ,, I przestrzega aktywistów, że sobotnie wydarzenia mogą być wykorzystane przeciwko tym, którzy w ramach prawa starają się nie dopuścić do wprowadzenia ACTA w życie.''
  *********************************************************************************************

  czyli po cichu wprowadza się zamordyzm?

  możecie działać ,,w ramach prawa'', ale i tak co chcemy to zrobimy

  co tam jakaś demokracja czy slogany typu ,,wolność słowa''

  do 1989r walczono o to na całym Świecie z hasłem: ,,Obalić Komunę''

  przeciwnika ustrojowego i militarnego zniszczono (niektórym podcięto skrzydła)

  potem poluzowano śrubę by ludziska się nacieszyli

  cwaniaki (bez wzgledu na ideologię polityczną, wyznaniową, wzrost i zarost, bo tam gdzie pieniądze wszyscy są braćmi) na transformacji ustrojowej swoje miliardy zarobili

  i stopniowo tą poluzowaną i naoliwioną śrubę się dokręca

  wracają dawne czasy inwiligacji, tylko znacznie gorsze

  dzisiejsza technika pozwala na praktycznie ubezwłasnowolnienia społeczeństwa

  wszysto zgodnie i w imię prawa, bo co tam zdanie plebsu potrzebnego jedynie do Wyborów i którym można sterować dowolnie

  ciężkie czasy nadchodzą

  tylko żeby tandem politycy / biznes czasem się nie przeliczył

 • carbonmonoxid

  Oceniono 22 razy 20

  Tak panie prawnik trzeba chronić własny tyłek. Nic się nie stało - już to słyszeliśmy. Tak samo jak że winni zostaną ukarani bo nie ma anonimowości w sieci. Takie bajeczki to dzieciom na dobranoc.
  Polegliście i nic tego nie zmieni.
  Mniej znajomków na stanowiskach a więcej fachowców by się przydało. Prawnik webmasterem a specem od bezpieczeństwa pewnie gość po ASP ?

 • nieinteresujsie90

  Oceniono 23 razy 19

  Rząd Donalda Tuska stanowisko oficjalne... Obywatele pamiętajcie to co widzicie to nieprawda my wiemy lepiej jaka jest "PRAWDA".

 • nieinteresujsie90

  Oceniono 21 razy 19

  Kłamstwo powielane wiele razy kiedyś stanie się prawdą... "Proszę nie wierzyć w informacje o ataku" Obywatele nie myślcie o tym ja kto jest na prawdę nawet jeśli widzicie jaka jest prawda rząd wie lepiej co powinniście myśleć,robić,mówić dlatego pamiętajcie rząd wie lepiej jak powinno wyglądać wasze życie... Wierzcie mediom które nawet nie potrafią napisać dobrze jednego artykułu które powiedzą wam że świat bez myślenia jest najlepszy i nie wolno mieć własne zdanie bo to grzech lub zbrodnia... I tak na koniec powiem... STOP CENZURZE w Internecie !!! NIE DLA ACTA !!! NIE DLA Fałszywych Mediów które powielają kłamstwa !!!

 • orkowa_z_mordorowa

  Oceniono 26 razy 18

  PO już nigdy nie dostanie mojego głosu. Nie i koniec.

 • 104i9

  Oceniono 19 razy 15

  Jesteśmy Anonimowi(Wolimy formę Anonymous, lepszy wydźwięk). Zdecentralizowanym, ruchem oporu, który pragnie przywrócić porządek w prawie i walczyć ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Jak My wiemy, prawidziwi terroryści znani pod nazwą "Rząd" kontynuują przejmowanie kontroli i wg. ich ... rozwiń całośćmniemania w końcu Zdominowania Internetu. Wierzą w to, że dla naszego "dobra" damy się zniewolić. Lecz jak dowiodła Ameryka, nie dojdzie do tego. Amerykanie zatrzymali wasze próby ocenzurowania i zniewolenia Internetu a my pójdziemy ich śladem. 19 Stycznia, podczas spotkania z NGOs, Polski rząd ogłosił,że podpisze bulwersującą "anty piracką" ustawę - "ACTA" 26 Stycznia. Kiedy rząd nazywa to wielkim sukcesem Polskiej prezydentury, MY, OBYWATELE sądzimy, iż jest to niedopuszczalne. ACTA wprowadzi nowe prawne sankcje zmuszające dostawców internetu do minitorowania i cenzurowania Internetowej komunikacji. Tworząc swoiste "spięcie" pomiędzy urzytkowinikami a dostawcami internetu, ACTA stała by się podstawowym wrogiem wolności wyrażania własnych opinii w internecie i kolejnym atakiem na wolność dzielenia się wszytkim w Internecie. Polski rząd wierzy, że może bezproblemowo i pomyślnie ukryć fakt podpisania tego zobowiązania, JEDNAK! Nic takiego nie będzie miało miejsca.

  Witamy w Operacji ANTI-ACTA. Namawiamy każdego, dla własnej wolności dla wolności Braci i Sióstr w Polsce, by dołączył do Naszej Operacji. Prosimy byście rozesłali wiadomość o ANTI-ACTA najdalej jak możecie, rozmawiali o niej, Prosili innych by robili to samo. Najważniejszym celem jest możliwe zdoycie i umieszczenie w "Sieci", tworząc tzw. przeciek informacji, zastrzeżonych rządowych informacji, wliczając w to e-maile i dokumenty (Oczywiście dotyczące ACTA). Głównymi celami ataków jednak, są strony rządowe i strony powiązanych z nim organizacji. Jeśli sprubóją ocenzurować nasz postęp, My będziemy wymazywać cenzurę potęgą ludzi. Od tego momentu do 26 Stycznia, będziemy atakować i zakłucać pracę stron Polskiego rządu, tworzyć przecieki dokumentów i e-maili. Pokarzemy Polskiemu rządowi,że NIE MOGĄ ocenzurować człowieka. Do Polskiego rządu: "To jest wasza ostatnia szansa...Odrzućcie ACTA lub stawcie czoła konsekwencjom. OPERACJA ANTI-ACTA

  Translated By: NewYears aka. 51

  Jesteśmy Anonymous
  Jesteśmy Legionem
  Nie Przebaczamy
  Nie Zapominamy
  Spodziewajcie Się Nas.

 • mamograf

  Oceniono 17 razy 15

  To ma być urzędnik państwowy? Jak chcę wejść na stronę sejmu by sciągnąć pliki o ACTA to jestem zadymiarzem? Proszę tego pana o wyjaśnienie!

 • mariusz2010

  Oceniono 15 razy 15

  Hakerzy są bardziej wiarygodni.

 • waszprezydent

  Oceniono 15 razy 15

  www.youtube.com/watch?v=kZOK-O15li8
  ACTA to efekt lobby wielkich korporacji, głównie z USA. Wszystko jest tutaj strasznie niejasne i zostawia duże pole do zbyt swobodnej interpretacji przepisów. To jest niezwykle niebezpieczny zamach na wolność, nie tylko internetu.

  ACTA narzuca konieczność weryfikowania legalności importowanych towarów na granicach, nie tylko towarów przeznaczonych do sprzedaży, teraz wszystkie, nawet prywatne rzeczy mogą przechodzić przez taki proces weryfikacji. Jak się okażę, że masz na sobie nieoryginalne spodnie a w telefonie plik mp3 bez dowodu zakupu, to pójdziesz w samych gaciach a zadzwonić to sobie zadzwonisz z budki

  ACTA jest jednostronna. Dużo mówi o „przemyśle”, ale nie zawiera gwarancji dotyczących praw obywateli.

  ░███░█████░░███░░███
  █░░░░░░█░░░█░░░█░█░░█
  ░██░░░░█░░░█░░░█░███
  ░░░█░░░█░░░█░░░█░█
  ███░░░░█░░░░███░░█

  ░██░░░███░░█████░░██
  █░░█░█░░░█░░░█░░░█░░█
  ████░█░░░░░░░█░░░████
  █░░█░█░░░█░░░█░░░█░░█
  █░░█░░███░░░░█░░░█░░█

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje