Sąd: Ziobro wygrał z Lisem sprawę o zniesławienie ws. słynnego "robienia loda"

Tomasz Lis musi zamieścić na łamach "Wprost" sprostowanie artykułu "Banda czworga", w którym zniesławił Zbigniewa Ziobrę - orzekł dziś, jak podaje "Nowy Ekran", Sąd Okręgowy w Warszawie. Eurodeputowany pozwał naczelnego tygodnika m.in. za słowa z maja ub.r., że inny europoseł PiS, Janusz Wojciechowski, "robi mu w internecie loda".
- Jesteśmy zadowoleni z wyroku. Szkoda, że sąd musi zmuszać redaktora Tomasza Lisa do sprostowania nieprawdziwych informacji, które znalazły się na łamach "Wprost" - tak wyrok sądu skomentował cytowany przez portal "Nowy Ekran" Maciej Zaborowski, prawnik Zbigniewa Ziobro.

W maju 2011 roku tygodnik "Wprost" opublikował artykuł pt.: "Banda czworga", w którym opisuje, jak Zbigniew Ziobro lubił żartować, zakładając się ze swoimi kolegami w europarlamencie, że Janusz Wojciechowski wystawi mu laurkę na swoim internetowym blogu czy - jak miało to rzekomo brzmieć w oryginale - "zrobi mu w internecie loda".

- Za insynuacje pod moim adresem w tygodniku "Wprost", jestem zmuszony pozwać pana Tomasza Lisa, bo są znieważająca dla mnie i dla pana Janusza Wojciechowskiego, którego niezwykle cenię i szanuję za pracę europarlamentarzysty - mówił Ziobro w wywiadzie dla onet.pl.

Treść sprostowania

Dzisiejszą decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie Tomasz Lis ma zamieścić swoim tygodniku "Wprost" sprostowanie o następującej treści:

"Sprostowanie Zbigniewa Ziobro nieprawdziwych informacji zawartych w publikacji pt. "Banda czworga" zamieszczonych w tygodniku Wprost z dnia 16 maja 2011 roku
1. Nieprawdą jest, iż Jarosław Kaczyński chciał, by Zbigniew Ziobro wystartował w zeszłorocznych wyborach do Sejmu.
2. Nieprawdą jest, że Zbigniew Ziobro kiedykolwiek zakładał się z którymś z kolegów o "wystawienie laurki w internecie" przez Janusza Wojciechowskiego.
3. Nieprawdziwa jest informacja, że wg portalu internetowego VoteWatch.eu Zbigniew Ziobro należy do europosłów najczęściej opuszczających głosowania. Portal internetowy VoteWatch.eu nie prowadzi rankingu obecności europosłów na głosowaniach.
Zbigniew Ziobro - Poseł do Parlamentu Europejskiego"

Czy Lis będzie się odwoływał?

Warto natomiast wspomnieć, że o ile portal VoteWatch.eu nie prowadzi rankingu obecności eurodeputowanych na głosowaniach, to prowadzi ogólny ranking obecności europarlamentarzystów na wszystkich sesjach plenarnych - w tym na głosowaniach. I według tego rankingu na 753 polityków Zbigniew Ziobro zajmuje 645. pozycję.

Wyrok sądu jest na razie nieprawomocny. Sprostowanie ma się ukazać w najbliższym wydaniu tygodnika "Wprost" po uprawomocnieniu się wyroku. Nie wiadomo, czy Tomasz Lis będzie się odwoływał - dziennikarz do momentu opublikowania tego artykuły był nieosiągalny.

Więcej o:
Komentarze (132)
Sąd: Ziobro wygrał z Lisem sprawę o zniesławienie ws. słynnego "robienia loda"
Zaloguj się
 • adrian2288pl

  Oceniono 20 razy 10

  prawda jest taka że Lis Tuskowi robi

 • nessuno

  Oceniono 15 razy 9

  "3. Nieprawdziwa jest informacja, że wg portalu internetowego VoteWatch.eu Zbigniew Ziobro należy do europosłów najczęściej opuszczających głosowania. Portal internetowy VoteWatch.eu nie prowadzi rankingu obecności europosłów na głosowaniach."

  Skoro nie prowadzi się rankingu obecności,to skąd pewność,że ta padlina aktywnie w glosowaniach uczestniczy?Przecież od dawna wiadomo,że ZERO to leń,obibok i figurant pobierający nienależną kasę.
  Miał rację premier Miller mówiąc o tym padalcu "ZERO"

 • klarneta8

  Oceniono 16 razy 8

  Ziobro= ZERO,tak trzeba bylo napisac, czy nawet pisac zawsze i wszedzie, dodajac cyt.Millera. To prawdziwy KATOLIK RYDZOWSKI.

 • vida69

  Oceniono 10 razy 6

  Panie Lis ,jeśli będzie pan musiał przeprosić,to proszę to zrobić w stylu Kaczyńskiego i samego Ziobry.Cicho i małymi literkami.
  A swoją drogą wyroki kato-narodowych sędziów słuchających radyjka,biegających do kościoła na msze,przypominają raczej sitcom,a nie wyroki niezawisłego sądu.

 • venus99

  Oceniono 12 razy 6

  czy mozna zniesławić ministra zerowego?
  liczę na odwołanie.

 • borys_j

  Oceniono 11 razy 5

  Ziobro sponiewierał Liza... ależ radość!!!!!! :)))))) Choć Ziobry nie cierpię, ale jakże się cieszę, że tego uLizanego asshole'a dopadł.... :)))

 • ramram135

  Oceniono 13 razy 5

  Tak czy owak Zbysio Z. to ZERO........

 • prof-antoni

  Oceniono 6 razy 4

  ZZ nawet kolegow z akademika ciągał po sądach

  prezes i tam mu nie wybaczy pati koti

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX